Toplu taşımadaki yeni uygulamalar (akbil yerine akıllı kart uygulaması) hakkında ne düşünüyorsunuz?

toplu taşımadaki yeni uygulamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? akbil in yerini akıllı kart alması, paranın geçmemesi, v.s.

Güncellemeler:
ben bu yaşıma kadar etmediğim kadar küfrediyorum desem yeridir. akbili 1996-97 gibi aldım 1 eylüle 2011 e kadarda bir fiil kullandım. şimdi kullanım süresi dolmuş diye iptal oluyor yeni kartların kullanım süreside 2 yıl ve 10 tl milleti soymak için sözde ... =.O

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• 10 tl ile kaç tl elde ediyolar kısaca hesaplayalım

17m istanbul nufusu 7m kullamasın diyelim mesela xD

10milyonx10TL: 100milyon

kart masrafı ediyolar ama onun parası?

10milyon tane o tip kartları maksimum 1 tl ye mal etsinler etmez ama etsinler

paraya bak c.q

gerisini siz hesaplayın işte

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Erguvan rengi otobüslerin parasını nasıl karşılayacaklardı sanıyorsunuz? İhaleler, çok büyük paralar... Ne desem laf değil...

2|0
    0|0
  • Hadi akpil kalktı halk otobüsünde niye kaldırdılar günah millete ya gözümün içine bakıyorlar kabil basmam için iyide ben dolduyuroum bana lazım oluyor vermek zorundamıyım yani.

Şimdi şöyle bir şey çıkmış

Şoförün arkasına bir adam oturuyor gelene gidene akpili veriyor 2,5 TL normalde 1,75 ya kalanı şoförle bölüşüyor olan yine bize oluyor yazık günah ya !

0|0
    0|0
  • Uğraş dur. Boşu boşuna eziyet

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Zaten ayda yılda bir binerim ondada geçen gün bindim para vermedim:)) şöföre napcaz felan dedim oda s*ttir et gibisinden bana baktı :D geçtim oturdum. sonrasında binerken birde kart simsarları türemiş ona 2 tl verdim 1.60 yerine evime geldim:)

0|0
    0|0
  • 5 kullanımlık biletleri kolay ulaşılabilir sıra bekleme sorunu olmayan otomatlara koyarlarsa bence mantıklı bir uygulama. otobüsler duraklardanakit ödeyen insanlar sebebiyle bekleme yapıyorfaanzaten trafik sıkıntı. amaşehir dışından gelen bir insan bu bileti almak için eminönünde falan normalolmayan kuyruklara girmek zorunda kalabilme ihtimali oldukça yüksek. jetonmatikler gibi otobüsler için de bir otomat yapılırsa sorun olmaz bence.

hem akbilin bilyasına uyuz oluyodum kart iyidir :)

0|0
    0|0
  • şehir dışında okuyordum ve istanbul'a her gelişimde milletten akbil dilenmekten nefret ettim. Paranın da geçmesi lazım şehir dışından gelenleri hiç düşünmüyorlar

0|0
    0|0
  • Ya hergün bineceksin ya da hiç binmeyeceksin mantığıyla çalışıyorlar yıllardır. Ne zaman otobüse binmek zorunda kaldıysam hep sorun olmuştur. Otobüste nasıl nakit geçmez yahu? Bu nasıl bir saçmalıktır hala anlamış değilim, köprü de öyle. Nakit gişeyi kaldırdılar. Kredi kartı okuyan bir sistem geliştirseler de rahat etsek. İBB'nin saçma salak kartlarını sağda solda aramak zorunda kalmayız en azından.

0|0
    0|0
  • durmak yok yola devam sizmisiniz 50% oy verenler alın size hizmet

0|0
    0|0
Yükleniyor...