Beyler ve hanımlar, bana yazar önerir misiniz?

Bakın, "kitap önerin" demiyorum...

Böyle, tüm kitaplarını okuduğunuz ve yine tüm kitaplarını okuamaı önerdiğiniz bir yazar (ben öyle yapıyorum: Kitap değil, külliyat okuyorum) arıyorum...

Platon'un külliyatı bitti ("Devlet" hariç) ve sigarası bitmiş tiryaki gibiyim.

Şu an kafamda bir kaç yazar var ve onlar şu kişiler: Ali Şeriati, Ömer Hayyam, Ayetullah Mutahari, Halil Cibran, Nietzsche, Aristotales...

...buyrun, ekleyin, çıkartın, oynayın, bozun...

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Risale-i Nur Külliyatına da bir bakın.

0|0
    0|0
    • Hiç ilgimi çekmedi biliyor musunuz?

... argümanları oldukça zayıf geldi, birkaç kez bulunduğum ortamda okundu...

• Okumadan bilemeyeceğiniz bir şey bu bence.

• Efendim, lütfen yazardan kaçtığımı düşünmeyin.

... bir ön yargı olabilir bende ki... Fakat, yine bana kalırsa, haklı bir ön yargı...

Şöyle ki; sizinde makul göreceğinizi tahmin ettiğim şekilde... Okunmaya değer ve değmez diye düşündüğümüz yazarlar vardır ve bu her insan görecelidir. Bunun da sebebi, "zaman kaygısıdır", yani, hızlı okuyamadığımdan mütevellit, vaktimi alan şeyin buna değmesini istiyorum...

Bu yüzden, bir yazarı okumaya başlamadan evvel, hakkında ince eleyip sık dokumaya çalışıyorum... Fikrime uygun olup olmaması pek önemli değil.

Ancak, gerek araştırmalarımdan, gerek okuyanların tavırlarından, gerekse okumak için bir dil ya da dilcik öğrenmem gerektiğinden, pek okumayı tercih edeceğim bir yazar olduğunu sanmıyorum...

Yine de, çok değerli vaktinizden ayırıp sorumu yanıtladığınız için müteşekkirim...

• Nazan bekiroğlu

0|0
    0|0
  • Stephen king

0|0
    0|0
  • Umay umay müthiş bir isimm

0|0
    0|0
  • Nihal Atsiz, Shakespeare, nietzsche, Resat Nuri..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...