Dindarım deyip dini bilmeyen ne çok sizce?

Atatürkçüyüm deyip Atatürk'ü bilmeyenle dindarım deyip dini bilmeyen cahiller çok fazla ve sesleri çok gür

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Allah Mâûn Sûre-i şerif Ayetin de söylüyor

Gösteriş için iman edenler çıkacak.

'Yazıklar olsun o namaz kılanların haline!'

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kesinlikle dindarim diyenlerin cogu bir gelenek gibi babalarindab gordukleri icin yasiyorlar.. Ataturkculerinde cogu okullarda ogrettikleri kadariyla sevilmesi gerektigi icin bu sekildeeler. Cogumuz akil edip sorgulamayiz..

3|1
    0|0
  • Hepimiz buna adayız bence. Kimse dört dörtlük değil malesef.

1|1
    0|0
  • Bilmeyen çok ama bilen kesimde az değil

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• benım sesım daha gur onlardan.. bunlara denecek sey'' ınadınıza hem muslumanım hemde ataturkcu'' nedır bu dın ıle ataturku bırbırıne dusman etme polıtıkası.. okuyun lutfen hutbeyı onun kadar musluman var mı bugun bır dusunun!!
    Atatürk, Zağnos Paşa Cami Hutbesin de cemaata şöyle seslenmiştir:

“ Ey millet! Allah birdir, şanı büyüktür. Allah'ın selâmeti, sevgi ve iyiliği üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri, Cenâb-ı Hak tarafından insanlara dinî hakikatleri tebliğe memur edilmiş ve resul olmuştur. Temel nizamı, hepimizin bildiği Kur'ân-ı Azimüşşan'daki açık ve kesin hükümlerdir.

İnsanlara maneví mutluluk vermiş olan dinimiz, son dindir, mükemmel dindir. Çünkü dinimiz; akla,
    mantığa ve gerçeklere tamamen uymakta ve uygun gelmektedir. Eğer akla, mantığa ve gerçeklere
    uymamış olsa idi bununla diğer ilâhî tabiat kanunları arasında birbirine zıtlık olması gerekirdi. Çünkü bütün tabiat kanunlarını yapan Cenab-ı Hak'tır.

Arkadaşlar! Cenab-ı Peygamber çalışmalarında iki yere, iki eve sahipti. Biri kendi evi, diğeri Allah'ın evi idi. Millet işlerini Allah'ın evinde yapardı. Hazret-i peygamber'in mübarek yollarını takip ederek bu dakikada milletimize ve milletimizin şimdiki ve geleceğine ait konuları görüşmek maksadıyla bu kutsal yerde, Allah'ın huzurunda bulunuyoruz. Beni bu şerefe kavuşturan Balıkesir'in dindar ve kahraman insanlarıdır. Bundan dolayı çok memnunum. Bu vesile ile büyük bir sevaba nail olacağımı ümit ediyorum.

Efendiler! Camiler birbirimizin yüzüne bakmaksızın yatıp kalkmak için yapılmamıştır. Camiler, söylenenleri dinleme ve ibadet ile beraber din ve dünya için neler yapılması lazım geldiğini düşünmek, yani birbirimizin görüş ve düşüncelerini almak için yapılmıştır. Millet işlerinde her ferdin zihninin başlı başına faaliyette bulunması lâzımdır. İşte biz de burada din ve dünya için, geleceğimiz için her şeyden önce hakimiyetimiz için neler düşündüğümüzü meydana koyalım.

Ben yalnız kendi düşüncemi söylemek istemiyorum. Hepinizin düşüncelerini anlamak istiyorum. Millî emeller, millî irade yalnız bir şahsın düşünmesinden değil, millet fertlerinin tamamının arzularının, emellerinin birleşmesinden ibarettir. Bundan dolayı benden ne öğrenmek, ne sormak istiyorsanız serbestçe sormanızı rica ederim

0|1
    0|0
  • Bu sorunu takdir ettim. Çünkü çoğu güzel - şirin gözükmek, birilerine yaranmak için dini ya da Atatürk'ün ismini kullanıyor.

0|1
    0|0
    • maalesef ki ayrıca aynı dünya görüşünde olupta cahil dostlarımızın varlığıda üzüntü verici

• Sorun su zaten, bile bile tersini iddia ediyorlar. Onları kurtarmak mümkün değil artık.

• Cahil insanlarla uğraşılmaz

0|1
    0|0
  • Bu ülkede bilerek insanlara Dini ögretmiyorlar kardesim. Türk milleti Islam Dini ögrenmeye baslasa bu ülkenin 70% bir sene icinde Dinden cikar.

Cocuklarinizi bosuna Imam Hatipe falan filana götürmeyin, orda Islami ögretmeyecekler cocuklariniza.

Bu Millet Islam dinini bilse onu asla kabul etmez, Din tücarlarida bunun farkinda.

0|0
    1|1
    • bu sizin tercihiniz her insan bilgi sahibi olduktan sonra tercihlerinde hürdür ne var ki ne öğretildiği değil kişinin doğru ve gerçek bilgiye ilgi ve merakı mühim yoksa din diye sunulan gelenekler ile dinin kendisi arasında büyük farklar var kişi her lüzumsuz konuyu nasıl merak ediyorsa dinini kendi ailesinin (ülkesinin) geçmişini de merak etmeli öğrenmeli sonrası kendi tercihi.

• Emin ol dindar birisi dini bildiği için alçak gönüllü birisidir tevazu ssahibi birisidir asla ben dindarım demez.

0|0
    0|0
  • Çoktur elbet. Ama bilenlerde çok.

0|0
    0|0
  • bilmediği şey hakkinda atip tutanlar çok fazla ne yapicaz yurdum insani işte :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...