Türk pop-art sanatçıları kimlerdir?

ödev hazırlıyorum.pop-art diye bi sanat akımı varmış.herşey tamam ama Türk sanatçıları hakkında hiçbi bilgi yok elimde. Türk pop-art sanatçıları hakkında bilgisi olan var mı ya da bu akımlarla ilgilenen.

bi yardım yaa ..

Güncellemeler:
kimse bişey bilmiyor mu yaa .s

0|0
48

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• Türkiye'de pop sanatı Andy Warhol akımıyla onun adını taşıyan stili ile ilk olarak izlerini bırakmaya başlamıştır. Fakat bu çizgiye sadık kalmak kaydıyla o çizginin dışına 2000'lerden sonra genç kuşak sanatçılar çıkmayı başarmış, çoğul ve renkli görünümlerin yerine daha sade ve net tekil renkler yerini almaya başlamıştır. Bu çizgiye çıkanlar çok ender sayılabilecek sanatçılardır. Pop sanatının ülkemizdeki tekil renk temsilcilerinden biri olan Ümit Bilgen (1979) alanında bir ilke imza atmış, siyah ve beyazın uyumunu bu sanata renklerin dışında uyarlamıştır. Sanatçı eserleri çoğul renklerden ziyade daha sade ve simetrik renkler olan siyah ve beyaza dönüştürmüştür. Bu anlamda Türkiye'de renk kombinasyonlarının çokça kullanıldığı stilden siyah beyaza uyarlanması ise oldukça sıradışıdır. Bu sıradışılık eserlerin farklılığında ve kullanılan materyalde kendini belli eder.

1|0
    0|1
    • teşekkür ederim bunu aldım zaten .

araştırman için gerçekten sağol :)

• yokki.

1|0
    0|1
    • bundan emin olsam araştırmam bi kaç isim var ama net bilgi yok işte..

• andy warhol bu işin ustalarındandır

Türklerden bilmiyorum, hiç ilgilenmedim

1|0
    0|1
    • evet andy warhol hakkında baya bişeyler buldum ama tutturdu hoca türk sanatçı da olacak diye türk sanatçı var mı yok mu onu bilsem ona göre araştıracam onuda bilmiyorum.. teşekkür ederim yine de..

• rica ederim. bundan daha pop art Türk sanatçı da yoktur dedim ya hatırladım röportajını uçuk, sabun köpüğü gibi herifin teki :)

• tipinden belli :)

olsun ya köpük möpük sayfa sayısı artar ödev çok görünür hiç değilse :D

• Ümit Bilgen ( İlklerdendir haaa )

0|0
    0|0
  • bunu google'a sorsaydın bukada rzaman kaybetmezdin.

0|0
    0|0
  • Athillas Tasos..Pardon o Yunandı :))

0|0
    0|0
  • ajdarın hayatını okuyabilirsin, süper star

0|0
    0|1
    • gerçekten yararlı olur :)

• onun denizde çekilmiş resimleride var ekle istersen slaytına, battaniyeyle yüzen adam

• ne abuktur ya :):) battaniyeyle yüzen adam :D

Kızlar Ne Diyor 4

• link

bu barın sahiplerinden biri, adı Gamze

0|0
    0|0
  • Ümit Bilgen, Özdemir Altan, Sedef Gali.

0|0
    0|0
  • özdemir altan ve sedef gali var bildiğim..

0|0
    0|0
  • oyle birileridemi var

0|0
    0|0
Yükleniyor...