KS halkı düğünleri nasıl yorumluyor?

Soru açık aslında fakat anlamsız kalmaması açısından özellikle istekleri bitmek bilmeyen bayan arkadaşlara soruyorum.
Elhamdülillah hepimiz müslümanız, buna inanmayanın ya da inancı farklı olmayanın cevap vermesine tabiki gerek yok.
Salon düğünlerinde kadınlı erkekli oynamanın müthiş bir günahı varken neden tercih edilir?
E camilerde, pilav verilen hocalarda artık klasik olduğundan sıkıcı gelebiliyor.
Geriye kalan nikahta çok kısa sürdüğünden anlamsızlaşıyo.
Şimdi çok şükür inançlı bir insan olarak soruyorum sizlere ben dünya evine akraba ve tanıdıklarımı günaha sokarak girmek istemiyorum, lakin bir çözümde bulabilmiş değilim. Sizin fikrinizi alabilirmiyim? İlla insanları oynatmak zorundamıyım? Neden salon diye tutturulur?

Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• evlendigi gun aslinda pek de kendisine ait olmayan bir takim konu komsuyu eglendirme yukumlulugu ustunde tasimak istemeyen hatun olabilir.

0|0
    0|0
    • Mantığına gerçekten hayran kaldım. Öyle bir hatun varmı? Kaldımı yani? Etrfındakilerin düşüncesini umursamayıp mantıklı düşünebilen kapasiteli biri

Kızlar Ne Diyor 3

• Neeee !!!

Düğünleri de mi ayıracaksınız?

Abi evlenmeyin o zaman o kadını da senın zihniyetinş paylaşma günahına sokma !

1|0
    0|0
    • İyi oku istersen. Benim zihniyetim dediğin şey benin dinim. Eğer araştırırsan insanları yargılamadan önce kendininde bir insan olduğunun farkına varırsın.

• Abi bana ezber yapmayın yaa müslümanız diye herşeyden elimizi kolumuzu çekelim yani öyle mi?

Yapmayın Allah aşkına ya !!

• Müslümansın diye elini eteğini çek diyen olmadı sana. Kelimeleri istediğin şekilde algılıyorsun. Madem müslümansın o zaman öğren. Erkekle kadın evli değilse dans edemez. Oynayamaz. Oynayana (karşı cinse) bakamaz. herkesin bunu yapması ve bunu senin bin yıl yaşayıp gözlerinle görmüş olman bunun yasak olduğu gerçeğini değiştirmez. Devletin faizi yasal yapması faizi helal hale getirmez. Benden duymak bana saygı duymadığın için zoruna gitmiş olabilir. Yazmak istemezdim bunu ama elinin aştında google varken araştırırsan alimlerin dedikleri sana daha inandırıcı gelecekse eğer seninde öğrenmeni isterim güzel kardeşim.

• Ben düğünlerden nefret ediyorum

0|0
    0|0
  • Kadın erkek ayrı yapabilirsiniz.

0|0
    0|0
    • İmam düğünü yani:) kurulu pilav ve ayran işte klasik:) sonra insanlar neden uyuyorlar

• Ayrı diyince direk o geldi aklımada, iki ucu... Değnek derlerya onun gibi bişey bu. Nasip kısöet kurtulcaz inş. Teşekkürler yorumun için

• Rica ederim herseyin hayırlısı hakkımızda :)

Erkekler Ne Diyor 2

• Valla Boş İşler Bunlar Ama Yapacak Bir Şey Yok Düşündüklerin Çok Mantıklı Ama Anlatamazsın Kimseye Bunu Anlasalarda Anlamak İstemeyeceklerdir Aile Arasında Yapılan Bir Kutlama Yemegi En makulu Bence Ama Eşin Olacak Bayanada Haksızlık Ettmeyip Danışmalısın Belki Oda İstiyordur

0|0
    0|0
    • Günah olduğunu bile bile istemek çok garip dimi:) ben faiz yicem ateşe dayanıklıyım demek gibi bişey

• Kısmen Onun Gibi Bir Şey Fakat İnsanlar Dolaylamayı Sever Yani Olayları Dolaylı Kendileri Görmek İstedikleri Gibi Görüp Anlarlar

• İnsan sarrafı olmuşuz helal olsun:) mantıksızlıkta ve egoda tavan yapmış alayı. Sorsan dünyayı ben yönetirim derler

• Kır düğünü tarzı bişey yapabilirsin jazz falan gibi slow parçalar çaldırırsın böylece insanlar oynamak zorunda kalmaz

0|0
    0|0
    • Böyle düğünmü olur be diye sıkılırlar. İnsanlar hiç bişeyi beğenmezler:) yinede teşekkürler

• Evet çekilir ama eskiden ayrı yapılan oyunlar günümüzde nedense kadın erkek beraber olöaya başladı. Sonra ne oluyor bize diyip duruyoruz

• Ayrı ayrı olmaz ki ama oda şimdi dügünde kızla erkek yanyana zaten erkekler kızın oldugu dügünde eglense o zaman o kızın yani gelinin orfa ne işi var kadınlar eglense o zaman damadın ne işi var damat bir tarafda gelin bir tarafda eglense o zaman nasıl düğün olmus olacak

Yükleniyor...