Oğuz Atay okuyan var mı?

Kitap dili ağır mıdır arkadaşlar? Eğer öyleyse daha çok vaktimin olduğu bir döneme bırakıcam.

1|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Aslında kişiden kişiye göre değişir zorluk derecesi ama genele bakarsak biraz ağır. Bu yüzden Oğuz Atay okumaya önce Yusuf Atılgan ile başlanır. Hatta Oğuz Atay , Yusuf Atılgan'dan esinlenmiştir.

Yusuf Atılgan'ın kitapları incedir ve sadedir önce onları oku fikir sahibi ol. Bi' nevi ısınma.

0|1
    0|0
    • Aylak Adamı henüz bitirdim, Anayurt Otelini almayı düşünüyorum aslında ama Oğuz Atayı'da merak ediyorum. O zaman tavsiyene uyup önce Anayurt Otelini alırım.

Kızlar Ne Diyor 1

• kitap dili bana pek ağır gelmiyor açıkçası tabi bu göreceli bir kavram. oğuz atayın kitabını baştan sona da okusan sondan geriye doğru da okusan ortadan başlayıp da okusan yine aynı şeyi anlarsın. kafanın sakin olması gerek ve tabi ki zaman..

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim sanırım 1-2 ay daha bekletmem gerekecek acele acele okumak istemiyorum. Bu arada bir yerden tanıyor gibiyim ama KGL desem bir şey çağrıştırır mı?

• O zaman insan insana benzermiş diyelim, teşekkür ederim tekrar :)

• rica ederim.

Erkekler Ne Diyor 1

• Oğuz Atay okumadan önce onun edebiyat dilini, benimsediği tarzı ve felsefi görüşüne bir göz atmak gerekiyor.

Realizm ve varoluşçu bir anlayışta bir yazardır. Kimileri Türkiye'nin Dostoyevski'si olarak görmektedir.

Ancak Dostoyevski yalnızca Suç Ve Ceza'dan ibaret değildir elbette. Gerçekçi ayrıntıcı ve romanlarının akışı içerisinde, okuyucu ve toplumunu da gizli mizahi bir biçimde sorgulayan bir yazardır.
    Oğuz Atay içinde aynı şey geçerlidir.

Eğer varoluşçuluk, var oluşunun sorgulanışı, özne nesne ilişkisi gibi konular pek ilginizi çekmiyorsa, Oğuz Atay sizin için vakit kaybı olacak, ve kitap gözünüzde büyüdükçe büyüyecektir.

Ancak okursanız, aydınlanırsınız.

0|1
    0|0
Yükleniyor...