Bu sorum keman çalanlara?

vibrato çalışmaya ne zaman başladınız ? ne gibi egzersizler yaptınız? nasıl parçalar çaldınız? 2 yıldır çalıyorum ders almayı geçen sene bıraktım bir çok parça çaldım,artık vibrato öğrenmem gerek diye düşünüyorum ne yapmam lazım ?

0|1
11

En İyi Erkek Görüşü

• elektro gitarda ıyı vibrato yaparımda. d keman bılemem gıtarda wıbratoda zordur. d

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Kızlar Ne Diyor 1

• sen ciddi olamazsın? ben yaklaşık dört aydır kendi kendime ara sıra çalışıyordum ders almadan. iki ayda vibratoyu yapmaya başladığımı fark ettim . yapıyorum bildiğin. bazı videolarda nasıl yapıldığına da bakmıştım. 2 senedir çaldığına inanmam.

0|0
    0|0
    • ya tam iki sene değil biraz karışık,1 sene falan ders aldım bırakmak zorunda kaldım geçen sene tekrar başladım, eskiden ders aldığım hoca da 2 seneden önce vibrato tam anlamıyla olmaz diyodu. az çok yapıyorum ama emin olamadım zamanı mı diye

• bence hocan çok boktanmış. keman çalan birisine bu şekilde zaman vermek çok saçma. sende buna kendini şartlandırmış oluyorsun. zaten çalma tekniklerinde birçok şeyin tam anlamıyla oturması içinde çok zaman geçmesi gerekir. bir şeyi çok gözünde büyüttüğün zaman da asıl gösterebileceğinden daha az bir perforlmans göstereceğini düşünmekteyim

Yükleniyor...