Bir insan televizyon izleyerek kendini geliştirebilir mi?

Tv'de çıkan programların bizim millete ne yönde olumlu etkileri olur link ¿ =))

0|0
16|25

En İyi Kız Görüşü

• İzlediğn şeylere bağlı, tartışma prog. Belgesel, Sağlık ya da bilgilendirme prog. Sohbet Prog., Haberleri izliyorsan gelişirsin elbette... Aslında film falan izlemek de genel kültürünü arttırır, her bilgi yarıyor sonuçta, bir gün karşına çıkar... Ya aslında hayata bakışına bağlı. Bilinçliysen kazancın çok olur, bilinçsizsen bilgi yığını içinde aldıkların hiç bir işe yaramaz..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• ne izlediğine bağlı tv de

0|2
    0|0
  • NTV'nin belgesel kuşağını izlersen kendini geliştirirsin dinazorlardan kuşlara kadar bir sürü konu da bilgi sahibi olursun.Başka şeyler izlersen başka konularda fikir sahibi olursun

0|1
    0|0
  • İnsanlar eğer alabilecek kapasitedelerse televizyonla da kendilerini geliştirebilirler aslında. Televizyon öyle karalandığı gibi aptal kutusu falan değildir anlayabilene. Ama evet aptal insanlar için durum ne yazık ki böyle. Yani verilmek istenen onca olumlu mesaj içinde olumsuzu alırsan, tamamen reyting toplama amacıyla yapılan saçma sapan programlara paye verirsen onlar da sen aptalsın sen bu kadarsın diyerek para kazanma amacıyla o derece aptal programlara yer verirler. Ondan sorna ne bu Türk televizyonlarının hali? Daha çok sorarız bu soruyu.. Elimizdekileri olumlu ve olumsuz kullanmak bizim elimizde. Mesela internet de aynı şekilde nasıl kullanırsan o şekilde. Bu herşey için böyle ama sorun yazık ki bizde.

0|1
    0|0
    • Katılıyorum.. Görsel öğelerin yazılı kaynaklardan daha iyi bir eğitim aracı olduğu kanıtlandı..

• Biz sinemacılar Televizyona aptal kutusu deriz. Tv izleyerek kendini geliştirebilen insan varsa şüphe etmek lazım ne yonde gelıstırdı acaba

0|1
    0|0
  • hiç sanmıyorum ,gerçi izlediğin programa bağlı ,evlendirme progları günlük yada haftalık diziler ,olamayacak olan şeyleri normal gıbı algılatıyolar oyuzden bana göre değil

1|1
    0|0
    • evet yaşanılsa sıkıntı yaşayacakalra özendiriyorlar kızları. hak verdim sana

• doktorlar dizisi mezunları var ülkemizde :)

0|1
    0|0
  • Belgeselle, filmle elbette geliştirebilir. Bir de değişik olacak ama eurosportta tenis izleye izleye baya öğrendim mesela:)

0|2
    0|0
  • Cinsellik konusunda geliştirirler anca başka birşey yok tv'de manşallah.

0|1
    0|0
  • haberler den sonra trt nin gayet güzel eğitici programları olyor tarih sanat belgesel gibi gibi ...

yani ben başarılı buluyorum ...

farklı ülkeler hakkında bilgide edindğim oluyor

0|1
    0|0
  • İzlediği şeylere bağlı belgesel türleri yada bir faydalı prog. ise evet bilgi edinebilir.Ama oturup çekirdek çitleyipte dizi izlemek yada evlilik prog. vs. izlemekle sadece zaman öldürmüş olur

0|1
    0|0
  • ben az ı yarar çoğu zarar derim

0|1
    0|0
  • Rasim ozani dinlemeyip dizi izlemezsen evet..

0|1
    0|0
  • evet ben ordaki bütün bilgileri emiyorum :))

0|1
    0|0
  • Türkiye'nin bunakları can çekişiyor

0|1
    0|0
  • tamamiyle olumsuz, insanlarin aklini yikiyorlar dizilerle falan :S bizim millette hic kacirmadan izliyor dizileri,iyice mallasiyoruz.. Tamam haber vs. izlenebilir ama diger gereksiz seyleri izlemek aptallik bana göre!

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Belgeseller gayet geliştirici bence. Ama kolay ulaşılan bilgi değerini kaybeder. Boş boş izlemek yerine okuyup arastırıp ogrenmek daha faydalı. Ayrıca doktorlar dizisinde master yapmıs bırı olarak, bazı dızılerınde olumlu anlamda ozendırıcı etkılerı oldugunu dusunuyorum (doktorları kastetmedım)

0|1
    0|0
    • Belgeseller tamam da,bu diziler abuk subuk programları ne yapacağız

• Yapacak birşey yok onlara. Ulusal kanallar cok ıgrenc. KAblolu tvde muthıs kanallar var. Bızım Turk kanalları işin bokunu cıkardı artık cunku...

• TV anca kalçalarının hacmini geliştirir. Beyni ise geriletir. Hele ki bizim milletinkini... Diziler 1,5 saat. Neden acaba? Millet gerçek dünyadan kaçıp dizi dünyasında yaşıyor resmen. O yüzden genel kurmay başkanı terör örgütü kurmaktan yargılanıp içeriye atılabiliyor...

0|0
    0|0
  • dizi izleyerek gelişir ama sadece öpüşme yeteneğin

0|1
    0|0
  • Hayır sadece tv ile geliştiremez. Günümüzde ise internet, TV'nin sahip olduğu imkanları da barındırdığından TV'ler izlenmese de olur.

0|1
    0|0
  • insan televizyon izleyerek kendini geliştiremez. yalnızca koyunlaşır. link

0|2
    0|0
  • Gelişmekten kasıt şu anki halinden bir nokta fazlası ise ki öyledir, bir çikolata jelatinindeki yazıları okumak bile seni bir adım ileri götürür.

0|0
    0|0
  • oauıdsosaıudpaoıspdosaı linkdeki çok iyimiş :D

Bence oluyordur ya...

link

0|1
    0|0
  • Tevbe istifarlar olsun Osiris ya. :|

Televizyondan anladığın ve izlediğin şeye göre değişir bu durum ama senin karükatürdeki gibi bir gelişimden söz edilemez. Hop, ayrıl Mürsel @_@

0|1
    0|0
  • Bu devirde olsa iyi olur, herkes tv başında, yoksa nasıl olacak hem vakitmi varda dışarda şurda burda gelişeceğiz. Daha evden çıkman para bu devirde.

0|1
    0|0
  • discovery channel kanalları hariç hayır özellikle Science kanalı <3 <3 <3 :)

0|1
    0|0
  • İnsanın kendini geliştirebileceği en iyi araç televizyondur.İnsanın vaktini boşa harcatabilecek en iyi araç da televizyondur.Nasıl kullandığına bağlı..

0|1
    0|0
  • Tv de belgesel izleyerek hayvanlar dünyası hakkında bir çok fikir edinebilirsin. Ayrıca tarihi filmleri izlemek suretiyle tarihsel bilgin artabilir. Yoksaki izdivaç programlarını izleyerek kendini geliştirmez hatta geriye bile götürebilirisin.

0|1
    0|0
  • kesinlikle "HAYIR"

0|1
    0|0
  • genellikle discovery kanallarını seyrediyorum. arada trtye baktığım da oluyor.

0|1
    0|0
  • tv insanı köreltir... geliştirmez..

0|1
    0|0
  • Asla geliştiremez hatta geriletir. Öte yandan adamlar 50 sendir TV'de İstanbul Türkçesini öğrenmemiş:) İlginç değil mi? Anadolu şivesini bile kıramıyır:)

1|1
    0|0
  • Televizyon bırakmadılar. Şahsen müzik dinleceğim zaman açarım trt müzik ve cem tv dinlerim.

Bide ulusal kanal sky türk ve ülke tv. gerisini at çöpe.

0|0
    0|0
  • hayır ama mallaşabilir bu gerçek :/

0|0
    0|0
  • Bizim millet belgesel kanalları yerine izdivaç izlediği için kendilerini geliştirmeleri çok zor.

0|0
    0|0
  • tv izelere gelistirebilir kendini izleyecegi programlara bagli ama tv den cok daha yararli seyler varken neden tv olsun ki

0|0
    0|0
  • Geliştiremez be

0|0
    0|0
  • Tamamen zararlı, hem çocuklar hem yetişkinler için. Aslında konuşulcak çok şey varda gerek yok.

0|0
    0|0
  • türkiyede imkansız

0|0
    0|0
  • Tabiki geliştirebilir mesela yığenim Pepe yi izleyerek tuvalet alışkanlığını öğrendi :)

0|0
    0|1
  • Tam tersi olumsuz etkiler salaklaştırır.

0|1
    0|0
Yükleniyor...