Kubrick'in oturtmalı portakalını sevenler (!) var mıdır benim gibi o. O?

Konumuz güzel olsun mu Sebastian?Olsun efenim,en mühim nokta orası izlettirmek için...Filmimizin devamı etkileyici olsun mu;sürükleyici bir film istiyor muyuz Sebastian?Tabiki efenim...Diğerini de unutmayalım ama lütfen, onu da alın...Bak öteki sırıtıyor bize,hoop alalım onu da...Dünya üzerinde yapılması hoş görülmeyen ne varsa onları da dahil edelim mi Sebastian? Olmaz mı efenim,kargaşa çok ama çok mühim...G*tü de açık kalsın mı Sebastian filmin?Belki kült neyim olur sonra? :P Nasıl gönlünüzden geçiyorsa efenim..

Kalibreli bir konuyu saygı duyarak söylüyorum ki kendi çerçevesinden işleyen bir yönetmen,Kubrick;konunun ağırlığını aslında bu denli senin de örselememen gerekiyordu,kült yapımlar arasına girmesi için yaptığına inandığım bir filmi daha :) Sırf sonunda belki beklediğimin aksine birşeyler olur diye bitirdiğim filmdi.Ben izlerim,herşeyi izlerim ama yorumum bu....5/10

Not;filmin fanları lütfen irite edici yorumlarda bulunmasın,ben size saygı duyuyorum,aynısını da bekliyorum...

Güncellemeler:
Bugünlerde kitabı da revaçta sanırım; insanlarımız suç izlemeye, okumaya ne de meraklı öyle.
Belki de zaten bu eğilimlerimizi ortaya çıkaran yanılsamalardır gördüğümüz ve okuduklarımız; kim bilir...

0|0
02

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

• Full Metal Jacket ile tanıdım, bulabildiklerimle tanımaya devam ettim. Tarzı süper. <3 Oturtmalı portakal derken, A Clockwork Orange'yı diyorsun değil mi?

0|1
    0|0
    • Hicivdi benim tabirim; mesaj verilebilir topluma ama bu tarzda değil.
      O filmi izleyen birçok insan kötü şekilde etkilenebilir.
      Finali ise hiç yakışık almayan şekilde bitirilmiş; kitabını bilemiyorum tabi.

• Bence de kötü şekilde etkileyebilir, filmdeki ifade gücü çok yüksek. Ama, gösterime girdiği yıllarda İngiltere'de suç oranlarında düşüşe sebep olduğunu duymuştum, ne kadar doğru bilemem.

• Evet, benzer şeyleri duymuştum hatta o dönem; bazı ülkelerde yasaklandı, sanıyorum bizde de geçerli aynı durum.
      '' Bir Rüya İçin Ağıt'' mesela, daha kabul edilebilir bu filme göre; o da bence abartılı, ama bu filme nazaran toplumsal mesaj verebiliyor, finali ve işlenişiyle kıyaslanamaz bile.

• Konuya fransız kaldım.

0|0
    0|1
Yükleniyor...