1 NİSAN in müslümanlara bir oyun uygulnarak daha sonrada "ciddi değildi sözlerimiz" denilerek katliam yapilan bir gün öldğunu bilmeyen kaç kişi var?

1 NİSAN in müslümanlara bir oyun uygulnarak daha sonrada "ciddi değildi sözlerimiz" denilerek katliam yapilan bir gün öldğunu bilmeyen kaç kişi var?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• 15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi Kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an bir elinde İncil 'Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım' der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir. Bunun üzerine Müslümanlar 'Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz' dediklerinde Haçlı ordusu komutanı 'Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur' diye cevap verir ve bütün Müslümanlar orada şehit edilir.

İşte o gün bugündür 1 Nisan hristiyanlar arasında 'Hile Günü' olarak kutlanmaktadır.

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 6

• Yok öyle birsey. Müslümanlarin Batiyi pis ve bir düsman olarak göstermek icin uydurdugu bir yalan.

Aynen altaki arkadasimizin kafadan uydurdugu sacmalik gibi.

Amac basit, Müslümanlari batiya karsi kiskirtmak ve Müslümanlarin bu 1 Nisandan sogutmak.

Müslümanlar benzer yalanlari Yilbasinda yapiyorlar, yok ögün Mekke Fetih edilmismis biz onu kutluyoruz gercekte Mekke yaz aylarinda alinmisti.

1 Nisan sakalasmalari, Grimm kardeslerin masal kitaplarindan bir masallarina dayaniyor. Baska derin bir anlami yok.

Benim size böyle konularda bir tavsiyem , Müslümanlarin agzindan cikan bir lafa inanmayin, hepsi yalan.

0|0
    0|0
  • Ne demeye çalıştığını anlamadım ama galiba muslumanlari katledip şakaydı desek demişsin bende sana burdan diyorumki sen ne tur bir yavsaksin? Sonrada saka saka desem?

0|1
    0|0
  • Yeter ki Batı özentiliği olsun, her şeyi yapar bizim millet.

1|0
    0|1
  • Nasıl bir olay?

0|0
    0|0
    • "15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi Kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an bir elinde İncil 'Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım' der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir. Bunun üzerine Müslümanlar 'Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz' dediklerinde Haçlı ordusu komutanı 'Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur' diye cevap verir ve bütün Müslümanlar orada şehit edilir.

İşte o gün bugündür 1 Nisan hristiyanlar arasında 'Hile Günü' olarak kutlanmaktadır.

Maalesef halkımız arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce, binlerce müslümanın katliam günü olan 1 Nisan'lar, bir şakagünü olarak kutlanmaktadır

• Ben biliyorum ateskes ilan ediliyor sonra saka yaptik diyip katlediliyorlar buda bir Nisan sakasi olarak kutlaniyor kafirler tarafindan

0|0
    0|0
  • Türkçe bu kadar uzun cümle kurmaya alışkın bir dil degil herhalde ben anlamadım bile

0|0
    0|0
    • "15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

Maalesef halkımız arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce, binlerce müslümanın katliam günü olan 1 Nisan'lar, bir şakagünü olarak kutlanmaktadır

• Biz o amaçla yapmıyoruz ki şaka ypamak insanları güldürmek karşıdakine zarar vsrmeden güzel bişey günün anlam ve önemi bişey ifade etmiyo

Yükleniyor...