Gelecekteki çocuğuma bir kitap miras bırakmak istiyorum, hangi romanı önerirsiniz?

Annemin gençlik yıllarından kalma evde 1977 basım "çalıkuşu" var, çok hoş :D aynısını ben de yapmak istiyorum.

0|0
4|12

En İyi Kız Görüşü

• Çalıkuşu ilk romanım ❤

Ben bir cemal sureya kitabımı saklarım mesela
    Hoş elimdeki tüm kitapları saklarım ;)

1|0
    0|0
    • ben de elimde kitap tutamıyorum, ya birine veriyorum ya da yeni bir kitapla değiştiriyorum :) hiç cemal süreya okumadım, hangisini tavsiye edersin :)

• Direk sevda sözlerini al, tüm şiirleri ;)
      Ben kitap dagitamam. Birkaç kez yaptım, ciğerim yandı. En son en sevdiğim dostoyevski kitabim, yer altindan notları ödünç verdim birine geri gelmedi :(

• ödünç vermiyorum, zaten geri gelmiyorlar, direk veriyorum :D not aldım sağol ;)

Erkekler Ne Diyor 12

• Ben yaptım hallettim o işi, kendim yazdım kendim yayınlattım bol bol kopyası var elimde yazdığım kitabın. İleride al evladım bu kitabı ben yazdım, pek satmadı ama bir oku bakalım babacığının cümleleri nasılmış diye soracam. Tarihi kitap bıraksam ne olur, bırakmasam ne olur. 100 yıllık kitapların bile hala kopyaları basılıyor zaten boşuna hammallık edemem açıkçası. Çocuğuna ne sakladığının felan bir önemi yok, bu dünyada bir iz bırakabildin mi, birilerine faydalı olup birilerinin yüreğine dokunabildin mi, sanki bu daha önemli.

0|0
    0|0
    • Benim yüreğime dokunmuş bir kitabın onada dokunmasını isteyebilirim. Bu hammallık değil, onu düşünerek gerçekleştirilmiş bir eylem, sevgi belirtisi. Ve o kitap sadece yazarı değil beni de anlatacak ona

• Senin yüreğine dokunmuş kitabı zaten ileride de bulabilirsin. Mesela Çalıkuşu her yıl tekrar tekrar basılmıyor mu? Hee artık üretilmeyen çok nadir bir kitap bulursun onu anlarım ama sanki zor gibi.

• Benim özellikle bir kitabı yıllarca saklamış olmam önemli olan. Aynı düşünmediğimiz aşikar :))

• Annenin zamanında Çalıkuşu okunuyordu şimdi sevişmenin 50 etkili yolu.
    Yine eskilerden tercih et.

0|0
    0|0
  • piraye olar

0|0
    0|0
  • Şimdiki çocuğuna niye bırakmıyorsun onun ne eksiği var, çok ayıp, seni burada herkesin içinde kınardım ama dua et çok yorgunum.

0|0
    0|0
    • çünkü şimdi çocuğum yok da ondan :DD daha evlenmeme çocuk yapmama çok vakit var :)

• bende bir kütüphane hediye etmek isterim anca okurlar :PP

0|0
    0|0
  • O kitap bence şiir kitabı olmalı.

0|0
    0|0
    • hiç şiir kitabı okumadım ki :/

• cemal süreya'nın kitabını biri daha söylemişti, onunla başlayıp okurum bunları :)) teşekkürler, bir şiire alışayım sonra yine sorarım :D

• Şiir gibi bakan kadınları
      Şiirden anlayan adamlar sevmeli.
      Sevmeli ki, ziyan olmasın o mısralar..

Ya da, Şiir gibi bakan kadınlar
      Şiirden anlayan adamları sevmeli.
      Sevmeli ki, ziyan olmasın o mısralar..

Ya da onun gibi bir şey işte..
      bu şiiride aklından çıkartma :)

• İdamlık Genç Huzur Sokağı.. Emine Şenlikoğlu'dan bir kitap iyi olur.

0|0
    0|0
  • grinin 50 tonu :D

0|0
    0|0
  • karamazov kardeşler

0|0
    0|0
    • okumak istediğim bir seri ama daha okumadım, okurum :)) dostoyevski iyi bir seçim :)

• yani başlangıc kitabı için çok ağır bu kitap insanın okuyacağı en son kitap olmalı

• Fikrini çaldım :)

0|0
    0|0
    • çalmak ne kelime, ikramım olsun :)

• sahaflari bir gez orjinal basım kitap bulabilirsin ' kutlarım harika bir anne olacaksnn

0|0
    0|0
    • işte o kitap hangi kitap olsun :D karar veremedim bir türlü ve teşekkürler

• Açlık oyunlarından iyi kitap tanimam. Ama çocuğuna verirsen asi olur ugrasamazsin :D

0|0
    0|0
    • :DD onun filmini biraz baktım, kitabını da okumam lazım :) bir okuyup bakayım, burdan asi bişey çıkar mı diye :D

• Film kitabin yaninda tek kelimeyle berbat. Ben hic kitap okumayan biriyim 2 sene once onun 3 kitabini 3 gün sürmeden bitirdim. O gün bu gündür kitap okumuyorum :)

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...