Tanrı için adam öldürmek tanrıyı katil yapar mı?

Güncellemeler:
arkadaşlar soru felsefe hocama ait ciddi bir yorum yapın lütfen felsefi boyutta düşünrek

0|0
7|26

En İyi Erkek Görüşü

• allah değil kul öldürüyor allahı niye katil yapsın kul katil olmuş oluyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Allah için insanmı öldürülür Allah zaten insan öldürmeyin diyo ve en büyük günahlardan biri olarak belirtmiş.

0|1
    0|0
  • Ya ben senin için seni sevdiğim için , senin kocanı öldürüp seni kaçırsam bu seni katil yapar mı? Önce şu soruyu sormak lazım ben sana bir çanta veriyorum ve o çantayı hiç ummadığın bir anda alıyorum. Ama daha önce çantan yoktu ve ben çanta verince mutlu olmuştun. Bu beni iyi mi yapar kötü mü?

0|0
    0|0
  • Tanrı için adam öldürmek tanrıyı değil kulu katil yapar. Tanrı öldürmeyeceksin diyor burada öldürme var.

0|0
    0|0
  • Tanrı emrettiyse yapar. Ama tanrı emretmez. Yani tanrıyı katil yapamaz. Çünkü bunu emredecek bir tanrı yoktur. Çünkü tanrı kusursuz varlıktır.

0|0
    0|0
  • sanmam

0|0
    0|0
  • yapmaz felsefe hocanı beyin yoksunu yapar

0|0
    0|0
  • (Savaşta) onları siz öldürmediniz, fakat Allah onları öldürdü. Attığın zaman da sen atmadın, fakat Allah attı. Mü’minleri, tarafından güzel bir imtihanla denemek için Allah öyle yaptı. Şüphesiz Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.8. Sure (Enfâl Suresi), 38. Ayet

0|0
    0|0
  • bence yapar

0|0
    0|0
  • Tanrı için adam öldürmek gerektiğini kim söylüyor? Eğer insansa o insanı katil ruhlu yapar. Tanrı şunu dedi böyle dedi denilen birçok şey gerçek dışı olduğu için tanrıyı değil ama onu görev bileni katil yapar.

0|0
    0|0
  • yaradan için adam öldürmen gerektiğini nereden biliyorsun?

0|0
    0|0
  • Tanrı niye katil olsunki iki yaptığın robot var diğeri sana yanlış yapıyor sevdiğin robotada o robotta senin için gidp o robotu öldürüyor tanrı nasıl katil oluyor

0|0
    0|0
  • Bosuna demiyoruz felsefe akil rahatsızlığının Dışarıya yansımasıdır diye

0|0
    0|0
  • Tanrı ne zaman adam oldurmeni istedi siyirik

0|0
    0|0
  • Mal turnusolu.

0|0
    0|0
  • Tanrı ne l*n . Buda coolluk mu Allah demek zor mu

0|1
    0|0
    • Allah birdir ama her kültürün kendi tanrısı vardır her toplumun inancı farklıdır kasıt o

• Allah abi ya Allah. Tanrı denince tahrik oluyorum. Kusura bakma

• böyle bir soru soruluyorsa doğum kontrol hapı şart ya artık

0|1
    0|0
  • Hocan a sorsana icindeyken osurabiliyo mu

0|0
    0|0
  • Tanrı İnsanı Öldürmek Alemi Öldürmek Gibidir Der.

0|0
    0|0
  • bir bitin *

0|0
    0|0
  • Hocan ağır cahilmiş ama.

0|0
    0|0
  • Tanri icin adam öldurmek? tanri senden boyle bise mi istedi?

0|0
    0|0
  • Bu soruyu cidden meraktanmi sordun ona gore cevaplamaya calişacagim

0|0
    0|0
  • Tanrı eğer varsa (ki bence yok) en büyük katildir.

0|0
    0|1
    • ki eğer varsa neden katildir, ki eğer sana göre yoksa o zaman insanlar mı katil oluyor

• Ya kim dedi zaten öyle yapıyorum diye. Şu an ki durumu söylüyorum sadece. Yoksa ben azınlık olduğumun farkındayım (neredeyse her konuda azınlıktayım hemde) zaten her konuda hakkımı aramaya çalışıyorum ben. Buna din konuları da dahil. Tanrıya inanmamam da bu yüzden zaten. Haksızlığa gelemiyorum ve böyle bir yaratıcının varlığını kabul etmiyorum. Mantıken düşününce de yok zaten. Çok uzadı yav konuşma. Umarım az biraz anlatabilmişimdir derdimi.

• çok iyi anladım merak etme haksızlık varsa adaletsizlik varsa tanrı bunun neresinde diyorsun

• tanrı bütün kötülükleri barındırıyor zaten

0|0
    0|0
  • Yuh bu nasıl soru l*n :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Nalaka mk. Eve para getirmek için orspluk yaptım diyen kadının kızı da mı orspu? Onun için yaptı neticede.

0|1
    0|1
  • Evet.. Bir tanri varsa ve en ustteyse kulun ne yapacagini bilir o yuzden kulun adam oldurup katil olmasini onceden biliyordur o halde icinde katil bir yon var ki kulu yaratirken bu ozelligi icine koymustur yani insan oldurme potansiyeli.

0|0
    0|0
  • öncelıkle şu var tanrı kavramı tartışılmalı
    tanrı adam öldürmenı ıstıyorsa böyle bı tanrı mumkun olabılır mı ?
    dığer ınsanın tanrısı da oysa tanrı dıger ınsanın katili ama ölduren adamın mükafatçısı olabılır
    asıl sorun yaratılan tanrı kavramında

0|0
    0|0
    • her anlamda düşünülebilir insanların ilah olarak gördükleri tapındıkları farklı şeyler olabiliyor tek bir inanca göre değerlendirmemek lazım

• Tanrilar kurban istiyor!

0|0
    0|0
  • bir saçma soruya daha hoşgeldik:) iyisin inşallah bizde iyiyiz valla

0|0
    0|0
  • hayır tabiki

0|0
    0|0
  • He yapar seni oldursem katil olmam ama ben

0|0
    0|0