Dünyanın hakimiyeti tamamen kadınlarda olsaydı neler olurdu?

mesela yollarda dantel desenleri görür müydük?

karakolların girişleri çiçeklerle süslenir miydi? tankların kapaklarında el işi yazmalarla karşılaşır mıydık?

Dünyanın hakimiyeti tamamen kadınlarda olsaydı neler olurdu? :)

0|0
6|14

En İyi Kız Görüşü

• sana bişey söliyim mi:) kadınlar ii hoş temiz titiz zeki ama çoğu birbirini atıp tutar sanki birini kötüleyince diğeri çok iyi duruma gelio gibi sürekli bi karalama kampanyası.değil bu kadın milletiyle yönetime darbe yapmak; tuvalete bile gidilmez be ne dion sen:DDD

0|2
    0|0
    • :) samimi bir düşünce, sağol :)

• yoo yoo, böyl düşünebiliyor, nesnel olabiliyorsan unutma ki sen de bir kadınsın ve o halde saygıyı hak ediyorsunuzdur.

erkeklerde ne rezillikler var bir bilsen :)

Kızlar Ne Diyor 5

• O zman ben devrımcılere katılırdım..

0|0
    0|0
  • emin ol dünya şimdikinden daha güzel olurdu

0|1
    0|1
  • şimdi kimde dünyanın hakimiyeti?

0|0
    0|0
    • savaş, göz yaşı ve yıkım hakim dünyaya.

kesinlikle kadınlar olamaz bunun sorumlusu.

darbe mi yapıyorsunuz, ne yapıyorsunuz bilmem ama artık alın şu yönetimleri elinize.

• ben en yakınımdaki kadınları devrime ikna edemiyorum ama orgnic onları organize eder umarım da yönetime geçerler. Eminim ki dünya öyle daha güzel bir yer olacak (Danteller abartı yok öyle bişi;) )

• doğrudur yakamoz :)

• antidepresanları erkekler kullanırdı

0|0
    0|0
  • dantel deseni tüm dünya kadınların zevki mi sandın? söylediklerin çok klişe. türk teyzesini anlatmışsın dünyada binlerce kültür var. dünyanın hakimi değil ama ataerkillik yerleşmeden önceki zaman diliminde ki herhalde en az bi 5 bin yıl vardır, kadınların statüsü yüksekti toplumda. bunun sebebi kadınların önemli görevlere sahip olması ve saygı görmesiydi. yiyecek toplama, tohum saklama, tarım, kadının uzmanlığıydı. dinlerde mitlerde, ilk yaratılış mitlerinde kadın erkek eşitti. tıp bile kadınların hakimiyetinde, sonradan cadı diye yakıldılar, küçümsendiler vs. daha çok konu var aslında buraya sığmaz. insanlık birgün o zamanın değerini hatırlayacak, mecbur zaten. ne kadar hastalıklı yaşadığımız ortada. bunun dışında anaerkil yaşayan topluluklar var. bunlardan birinde erkeklerin çok da mutlu yaşadığını okuduğumu hatırlıyorum. sonra tarki kabilesi var mesela cezayirde, kadın erkek eşit, birbirine saygılı yaşıyorlar. erkeğin kadına el kaldırmasına çok şaşırıyorlar, böyle birşey yapanı hemen dışlıyorlar topluluktan falan. görüldüğü gibi uygar olmak tartışılır.

0|0
    0|0
    • dantellere takılma. ironiyi fark edin biraz :)

onlar işte az önce bahsettiğin gibi mükemmel fikirleri, harika detayları ortaya çıkarmak için kullanılmış kışkırtıcı sözlerdi sadece.

Erkekler Ne Diyor 14

• Harbiden iyi olurdu. Erkekler daha az calışırdı. Kadın evin reisi felan :p

0|0
    0|0
    • sen de ev işlerini yapıp çocuklara bakacaksan reisi olur tabi niye olmasın.

• Sence bu devirde sadece erkek mi calışıyor. Tamam evin işlerine neden bakmayalım kiresimler yer degiştirmiş zaten ee budurumda ev işleri de erkege kalmayacak mı ? tabi neden olmasın. zaten erkek sadece cocuk dogurmuyor okadar di mi?

• Erkek vucudunda milyonlarca sinir hucresi var

siz kadinlar iste o zaman hepsini patlatirdiniz sanirim

bizde yumusak yumusak yasardik :))

0|0
    0|0
  • şu an bence kadınlar dünyanın hakimi bir odada kadın varsa herkes hareketlerine dikkat ediyor en basit örneği

0|0
    0|0
  • olacak zaten 30 sene kaldı =).

2|0
    0|1
  • kimse sokağa dişlerini fırçalamadan çıkamazdı

0|0
    0|0
  • Olsun isterim.

0|0
    0|0
  • o saydıkların türk kadınlarının özellikleri

0|0
    0|0
  • - Erkek başına ne işin var senin sokakta bu saatte Şükrü? Ya kaçırsalar.

+ Ay, ne alakası var Nermin.

0|0
    0|0
  • Kapat hocam kapat kan görüyorum vahset görüyorum.

0|0
    0|0
  • Aklıma takılan şey, Bu kadar bar olur muydu ?

İçki içmek için kadınların gelmesi biraz tuhaf gelıyor.

0|0
    0|0
  • dedikodu kıskançlık ve rekabetten geçilmezdi. :))))) aman çok büyük taşlar atmayın kızlar :)

0|0
    0|0
  • Ölüm Yarışı filmindeki hapishanenin yöneticisi de bir kadındı.

0|0
    0|0
  • dünyada savaş olmayacağı kesin ama adil yönetim konusu şüpheli

0|0
    0|0
  • zaten onlarda.

0|0
    0|0
Yükleniyor...