Okuduğunuz şizofreni kitaplarindan sizi etkileyen bir cümle/paragraf?

Şizofreni daima hayatimin bir parcasi olmustur . Bu rahatsizligi tasiyan kisilerin dusuncelerinin ilk zamanlarinda akiskan , seri , olasiliklari hesaplamalari , sinirsiz dusunceler .. Tabi zamanla herseyin belirsizlesmesi ve kararmasi .. Onlar tarafindan hayatin nasil oldugunu anlamaya calismak ..

"Üstünden kaç saat geçerse geçsin insanın kalbini terk etmeyen derin üzüntüler vardır."

Şizofreni / John Katzenbach

1|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• Doğradığı her kurbanın üzerine başka bir kadının ismini dağlayan bir sapık... Katilin saplantı haline getirdiği 118 rakamının gizemi...

Polisle, kedinin fareyle oynadığı gibi oynayan kan içici bir avcı. Onun peşine düşen, kendi ruhsal sıkıntıları içinde boğulup kalmış kırk dört yaşında bir profil uzmanı.
    Aklın sınırlarını zorlayan bir hayal gücü, kalbin temposunu bozacak bir gerilim ve hemen yanı başınızda soluğunu hissedeceğiniz güçlü karakterler. Elinizdeki kitap pimi çekilip beyninizin labirentlerine bırakılmış bir bomba etkisi yaratacak!

Soluğunuzu kesecek, zihninizi allak bullak edecek, sarsıcı, gerçekçi bir psikolojik-gerilim kurgu.

Bildiğiniz her şeyi unutun ve aklın sınırlarını zorlayacak bu gizemli hikâyenin kapılarından geçin; kitabı bitirdiğinizde hayat çok farklı olacak.

Çünkü zihninizde açtığı tahribatı kolay kolay tamir edemeyeceksiniz!

Hiç düşmeyen bir tempo!

Tedirgin edici bir gerilim!

Baş döndürücü ve karmaşık bir gizem!

Tahmin edilmesi imkânsız bir son!

-Halüsinasyon * alein kentigerna Oku adamım bu kitabı.. Mükemmellikler içinde kusurlar yaratan , İnsanın kanını donduran , başını döndüren bir yaşam.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ''Merdivenlerden çıkarken orada olmayan bir adamla karşılaştım
    Bu gün de orada değildi,
    Keşke dedim, keşke gitse..." (Identity)

Şizofreni ile ilgili hiç kitap okumadım ama bu konuyla ilgili çok film izledim.
    Identity filminin bu repliği efsanedir.

0|1
    0|0
  • kitabini hatirliyamiyorum fakat sizofreniden şöyle bor soz kalmis aklimda "herkesten cok daha fazla zenginim hersrye sahibim.. hepinizden cok daha sansliyim dunyama sigacak kadar insan aliyorum ve ben yonetiyorum diye "..

0|1
    0|0
  • kitaptamı yazıyo bilmem ama biyerde okumustum

Eğer tanrıyla konuşursanız buna dua denir, ama tanrı sizinle konuşursa buna şizofreni denir.

0|2
    0|0
  • "Dünyada iki şeye güvenilmez diyorum. Aynalar vebizi gammazlayan anahtar delikleri"
    Murat demirkol - Marmid

0|0
    0|0
  • Sana bir isim verene kadar tek sıkıntım sana bir isim vermekti, isim verdikten sonraki tek sıkıntım ise o ismi unutmak...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• "Hiçbir şey oluyormuş gibi hissetmiyorsun. Yanılsamalar gerçek gibi. Sanki hükümetin düşüncelerini okumaya çalışması dünyanın en mantıklı ve doğal şeyiymiş gibi geliyor, ya da en yakın dostunun seni öldürmesi falan. Bu yüzden çok korkutucu.
    Önemli olan şu; her ne oluyorsa, ya da sen ne olduğunu sanıyorsan, yine de kontrol sende. Kim olduğunu ve hâlâ kendin olduğunu hatırlamaya çalış. Bununla başa çıkmaya çalış. Kendini güvenceye al, güvenli mekanlar seç, güvenebileceğin insanlarla birlikte ol. Yarattığın dünyada mantıklı kararlar vermeye çalış. Sonunda bir şekilde gerçeği buluyorsun, gerçekliğe dönüyorsun." -OlasılıkSız

0|1
    0|0
  • Yalnızligin isyanı
    http://i.hizliresim.com/W67bmQ.jpg

0|0
    0|2
  • Çok okudum ama etkilenmedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...