Binbir Gece Masalları'nı okuyan var mıdır hiç? Düşüncelerinizi paylaşır mısınız lütfen?

Arkadaşlar içinizde Binbir Gece Masalları'nı okuyan var mıdır hiç? Düşüncelerinizi paylaşır mısınız lütfen?

Güncellemeler:
masalın içinde masal anlatılan, belli bir yerden sonra masalın başını anlamanın imkansızlaştığı eser. milyonlarca fantazi de içerir aynı zamanda. binbir gece masallarının teması, "kadının sadakatsizliği" üzerine kurulmuştur denilebilir. ancak daha doğru bir tanımlama ile hükümdar şehriyar a ait olması gereken bu teze karşı şehrazat, kadının: ana, eş, kızkardeş, ve kızçocuk olarak varlığını yücelten, belki de dunyada ilk (aristofanes in lysistrata sı ilk sayılırsa, ikinci) ve en önemli feminist g
--görüşü oluşturabilecek bir anti-tez getirmektedir. (kaynak/ ekşi sözlük)

eseri kitapevlerinde 15-16 ciltlik setler halinde görebiliyorsunuz. masal diye küçümseyecek olabilir ama çok derin eserlerdir ve ilk cildinde, kitabın başlangıcında bu seriyi baştan sona okuyacak kişinin öleceği rivayet edilir diye bir ibare vardır. okuyanlar varsa lütfen görüşlerini paylaşabilir mi. bu eserleri okumayı düşünüyorum da

1|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Azini okudum ama rimsky korsakov un muzigi yetiyor anlatmaya

0|0
    0|0
    • düşüncelerini paylaşır mısın

• Okumaya deger. Zaman kaybi deyil. Tavsiye ederim

• 15 cilt bişey. soruyu yazarken site yönetimi yaptığım açıklamayı sildi oraya da yazdım okuyanın öleceği rivayet ediliyor tabii orası işin esprisi de. çok derinmiş konu içinde konu rüya içinde rüya işleniyormuş. şahsen felsefe bilim tarih kitapları dışında sürreal konulara pek zaman ayırmamışımdır ama bu eseri okumadan ölmek istemiyorum

Kızlar Ne Diyor 3

• Masallar çoğu zaman mutlu sonla bitebilir , bitmeyebilir yarım da kalabilir. Aynı insan hayatı gibi ne istersen onu duymayı tercih edersin, onu istersin. Masal okumuşluğum var ama hatırlamıyorum hiç birini yaşayabileceğim en güzel masal ben olurdum sanırım. Hayallerim. Kurduğum yuva ve bir çocuğum. evvel zaman falan bir kız varmış ve g... k atında biriyle tanışmış , hayal ya iste masal gibi gelmiş ilk basta , sonra bir bakmışlar hayal dediği , masal dediği o anlar gerçek olmuş. Bir birine aşık olmuşlar. Kız sesine çok tutulmuş. İlk duyuşta hem de , hani kül kedisi gibi ayakkabı kime uyarsa, kızda o sesin gerçek sahibini arar durmuş ve bulmuş bir yuva kurmuşlar. Ve bu güzel bir yuvadan ona yazdığı gibi bir kızları olmuş. Kızları olana dek bir rüya sanmışlar herşeyi. Benim masalın bu ve inşallah sonu da mutlu bitecek.

0|0
    0|0
    • Bu bahsettiğim masallar çok farklı gerçekten. Hani öyle çocuk masalı gibi değil çok çok derin konular içeren masallar. O yüzden sordum zaten o kadar uzun ki, tamamı 2500 sayfa falan sanıyorum. İnşallah ilerde okuma şansın/şansımız olur bilmeni isterim bu kitabı

• İnşallah olur benim şu an okuduğum kitabın adı gizemli cinayet😊

• haha çok şirin :)

• Okuyorum. Dün başladım.

0|0
    0|0
  • arkadaş okuyodu oku oku bitmedi mk.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Sende varmisin iclerindee

0|0
    0|0
  • yok okumadım

0|0
    0|0
  • Ben okumayı dusunenlerdenim ama bir şey katar mi bilmiyorumKatmasi gerek illa ama çok uzun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...