F akorunu bir türlü basamıyorum. Gitar çalanlar bir bakabilir mi

1 seneye yakındır bas gitar çalıyorum ama akustikte çalmak istediğim için elime bi alıyım dedim. F akorunu bi türlü basamıyorum sanırım parmagımın iç kısmının tamamen nasırlaşması gerekiyor bunu en kısa yoldan nasıl yapabilirim

0|0
26

En İyi Erkek Görüşü

• pek kolay olmıycak..1 aydan fazla zamanını alabılır..tabı senın calısmana,arzuna baglı..kacıncı perdede basmaya calısıyosun genelde?

0|0
    0|0
    • cevap yazamadın sanırım.. dedıgım gıbı cok calısman lazım..sabırlı olmayı ogrenmeden muzık ıcra edemezsin..fakat parcalarda bareli f calman gereken yerlerde ogrenene kadar re minör basabılırsın..tabı bunu tavsıye etmem..elın kolaya kaca kaca alısır cunku ve barelı f basma suren uzar..sabırlı ol ve cok calıs...kolay gelsın bakalım

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• düzenli olarak F G Bm gibi akorlar çalışacaksın.hızlı bir şekilde bu akorlar arasında geçiş yapacaksın tabii seslerin temiz çıkması şartıyla..

0|0
    0|0
  • Belki de klavye daha geniş gelmiştir o yüzden basamıyorsundur. Akustikten klasiğe geçince de ilk zamanlarda zor gelebilir ama kısa zamanda alışırsın.

0|0
    0|0
  • f ile g gerçekten öyle nasırlaşması lazım. 1 - 1,5 ayını alır bu çalışmana göre tabi

0|0
    0|0
  • 1 seneni alır o ya.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• F ile G lerin bazıları tiksinç...Dediğin gibi nasırlaşması lazım.

0|0
    0|0
  • anca akustik yada bass.. elektro çalın :(

0|0
    0|0
    • elektro gıtar calmanın bır ayrıcalıgı yok.. artık herkes calıyor. bas gıtar ve davulcu az ..bunlara yonelım daha dogru olur

• ben zaten calıyorum ama elektroya basladıgım 6 yıl onceye gerı gıdebılsem davula baslardım kesınlıkle.. ıssız kalmazdım en azından.) sımdı herkese bas gıtar ya da davula merak salmalarını tavsıye edıyorum.. muzık ıcra etme hayalı olan herkese duyrulur burdan.)

• akustik calabilsem direk elektroya geçicem zaten

Yükleniyor...