F akorunu bir türlü basamıyorum. Gitar çalanlar bir bakabilir mi

1 seneye yakındır bas gitar çalıyorum ama akustikte çalmak istediğim için elime bi alıyım dedim. F akorunu bi türlü basamıyorum sanırım parmagımın iç kısmının tamamen nasırlaşması gerekiyor bunu en kısa yoldan nasıl yapabilirim

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• pek kolay olmıycak..1 aydan fazla zamanını alabılır..tabı senın calısmana,arzuna baglı..kacıncı perdede basmaya calısıyosun genelde?

0|0
    0|0
    • cevap yazamadın sanırım.. dedıgım gıbı cok calısman lazım..sabırlı olmayı ogrenmeden muzık ıcra edemezsin..fakat parcalarda bareli f calman gereken yerlerde ogrenene kadar re minör basabılırsın..tabı bunu tavsıye etmem..elın kolaya kaca kaca alısır cunku ve barelı f basma suren uzar..sabırlı ol ve cok calıs...kolay gelsın bakalım

Erkekler Ne Diyor 5

• düzenli olarak F G Bm gibi akorlar çalışacaksın.hızlı bir şekilde bu akorlar arasında geçiş yapacaksın tabii seslerin temiz çıkması şartıyla..

0|0
    0|0
  • Belki de klavye daha geniş gelmiştir o yüzden basamıyorsundur. Akustikten klasiğe geçince de ilk zamanlarda zor gelebilir ama kısa zamanda alışırsın.

0|0
    0|0
  • Bak ilk tel bas eğer ritim yapıcaksan basa basmana gerek yok. Ritimin tabi bassız ise normalde çoğu ritim bassızdır. en üsteki 5. tele dokunmassın ama farklı bir durum olmuşsa basmak zorundasın. onun içinde derslere gitmen gerekiyor.

0|0
    0|0
  • f ile g gerçekten öyle nasırlaşması lazım. 1 - 1,5 ayını alır bu çalışmana göre tabi

0|0
    0|0
  • 1 seneni alır o ya.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• F ile G lerin bazıları tiksinç...Dediğin gibi nasırlaşması lazım.

0|0
    0|0
  • anca akustik yada bass.. elektro çalın :(

0|0
    0|0
    • elektro gıtar calmanın bır ayrıcalıgı yok.. artık herkes calıyor. bas gıtar ve davulcu az ..bunlara yonelım daha dogru olur

• ben zaten calıyorum ama elektroya basladıgım 6 yıl onceye gerı gıdebılsem davula baslardım kesınlıkle.. ıssız kalmazdım en azından.) sımdı herkese bas gıtar ya da davula merak salmalarını tavsıye edıyorum.. muzık ıcra etme hayalı olan herkese duyrulur burdan.)

• akustik calabilsem direk elektroya geçicem zaten

Yükleniyor...