''puşiyi doğulu takınca suç, tarkan takınca moda deniliyor''neden?

Batıda takınca moda, doğuda mı suç oluyor" yırtık bir kot'u veya elbiseyi fakir giyilince gülünüyor, zengin giyince moda deniliyor niçin böyle?

0|0
9|14

En İyi Erkek Görüşü

• tek amacı herkes türktür ve türkten başka bi ırk yoktur anlayışını empoze eden gayr-ı zeka ürünleridir..işin ironik tarafı buna inanan insancık sayısının bir hayli fazla olması..

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Aynı şekilde kirli sakal.. Fakir kirli sakal bırakırsa daha da hakir görülüyor, ama zengin bırakırsa moda oluyor, imaj oluyor. Para ve zenginlik bakış açısını değiştiriyor.

1|0
    0|0
  • zengin-fakir

unlu-unsuz

ayrimi bitmedigi surece bu boyle daha uzun sure devam eder gider :(

1|0
    0|0
  • aynı etki sigarada da oluyor. üst fiyat segmentinde olmayan bir sigara kullanıyorum. mahallenin köftecisine gittiğimde fakir, masa restaran'da içtiğimde "üstün tütün tadına sahip bir beyefendi" oluyorum. zaannedersem, günlük ortalama para harcama limitiyle ilgili.

1|0
    0|0
  • fakirin karısı aldatırsa o.. zenginin karısı aldatırsa flört olur bu da farklı bi bakış açısı

1|1
    0|0
  • sadece bu konuda değil her konuda öyle bir millet olduk ki artık mezarlıkta bile zengin fakir ayrımı yapıyoruz nereye gidiyoruzz bilmiyorum.. ama insanlıgımızı kaybediyoruz sanırım ..

1|0
    0|0
  • bazı sorulara insanın + 1000 veresi geliyo bu soru için teşekkürler malesef insanların yargılaması bu şekilde

2|0
    0|0
    • asıl ben teşekkür ediyorum

• nasıl 20 yaşında bir kıza 50 yaşında normal bir adam ilgi gösterirse adı kart zampara olur, fakat aynısını çok zengin ya da ünlü bir adam yapınca normal oluyorsa, aynen o da öyle işte :)

1|0
    0|0
  • tarkana da bence yakısmıyor zatne şalvar nedır ya modası mı olur ıkı turlu de ıgrenc gorunuyor kızlar kendını rezıl edıyor

0|0
    2|0
    • ben ne sormuşum siz ne cevap vermişsiniz cevabı yazarken kafanız güzelmiydi

• kafam ıyı degıldı olsa da olmasada konuyla ılgılı gorusum bu

• banane sizin görünüşünüzden soruyla çok alakasız farkındamısınız

• Allahina gurban yerinde tespit hanim halayik olayi kardesim

1|0
    0|0
  • Kabelleneme var. Gece olunca güneşi inkar etmek gibi bir şey. Bu kadar basit..

0|0
    0|0
  • moda diye millete ittirilen bişey var. onun sonucu bunlar.

0|0
    0|0
    • allah akıl fikir versin demiyorum çünkü değmezsin

• Toplumun çogunlugun takmasına gelenek olarak bakılıyor. Onlardan başka birisi özellikle ünlüler takarsa yerel değerlere önem verdıgı sanılıyor. Tüketim sektörü olmasından kaynaklanıyor.

0|0
    0|0
  • Bu gün toplu uyanış mı var ne.

0|0
    0|0
    • niye

• yanlış tahmin etmişim tahmin ettiğim kişi ortalıkta yok

• hadi bakalım şimdilik yakalanmadık:)))))

Kızlar Ne Diyor 9

• semboller dünyasında yaşıyoruz ve onlara gereğinden fazla anlamlar yüklüyoruz çünkü.

2|2
    0|0
  • ben şo yırtık kota nıye bu kadar taktıklarına anlam veremıyorum yanı tarz olarak dusunuyolar yanı benım hıc olmadı sevmem ama sevenlerı de bu kadar kınamamk lazım yanı demek kı farklı gelıyo yanı sımdı ortaya nıye garıban edebıyatı yapılıyo faakırler gıyınce suç olmuyo ayrıca

0|1
    1|0
    • soruyu düzgün okumamanın sonucu işte fakir giyince suç oluyor demedim ki gülünüyor dedim. puşi için suç dedim bir kez daha soruyu okumanızı tavsiye ederim...

• Tarz meselesınden dolayı... ve takılış ve gıyış amaçları bambaşka...

0|0
    2|1
    • takılış ve gıyış amaçları bambaşka derken neyi kastettiniz ?

• devir ye kürküm ye devri olduğundan olabilir, soruya 5 *

1|0
    0|0
  • Ayni sekilde salvari dogulu giyince kro batili giyince moda :)

1|0
    0|0
    • aynen kardeşim güzel yere değindin

• Çünkü aslında ikisinin de suç olmamasından. Gerçek olan tek şey, doğulunun da, fakirin de, sadece bir şey giyiyor olması. Burada nedenler giriyor devreye. Fakirin kotu neden yırtık olmak durumundaydı ve zenginin kotu neden yırtık olmak durumundaydı gibi.

0|1
    0|0
  • Güzel soru..:)

1|0
    0|0
  • adil degil hic bisey.bizde derlerki yagmur bile denizin ustune yagar

1|0
    0|1
  • buna moda literatüründe trickle up trickle down diyoruz.. türkçesini de bilmiyorum kusura bakma

0|0
    0|0
Yükleniyor...