Roman yazmaya başlıyorum arkadaşlar, fikrinize ihtiyacım var?

Liseden beri en büyük hayalim yazdığım şiirleri kitap haline getirip yayımlamak ve bir roman yazmaktı.

Çok sevgili psikoloğum ya da danışmanım ne derseniz artık, beni iyice bu yöne teşvik etti. Bir kaç yakınımdan da fikir aldıktan sonra bir roman yazmaya karar verdim.. Ve biraz da başladım. Ön taslağı hazırladım sayılır.

Ama karar veremediğim bir kaç nokta var.
Birinci olarak sormak istediğim birinci ağızdan yazılan kitaplar, yazılar mı size daha cazip gelir yoksa ikinci üçüncü ağızdan yazılanlar mı? Birinci ağızdan yazılanlar daha samimi daha içten geliyor bana ama bir de sizin yorumunuzu almak istedim.. Şimdiden teşekkür ederim ^^

Ayrıca kitabımı eğer yazabilirsem sadece hayalimi gerçekleştirmek adına olacak, hiç bir maddi beklentim yok. Belki biraz da sesimi duyurmak istiyor olabilirim :-)

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bazi durumlarda birinci agiz iyi ama bazi durumlarda ise ikinci agiz iyidir ama olaylari birinci agizdan anlatmak daima iyidir karekteri benimseyen okuyucu icinde gibi hisseder olaylari

1|0
    0|0
    • Bende aynı şekilde düşünüyorum, teşekkürler ^^

• Rica tabi begendigin yazarlari okuyup onlardan fikirlerde alabilirsin :)

• Genellikle birinci ağız yazılanlar çekiyor beni içine, ama gôrüş almak istedim yinede.. Okudugum kitaplarda cogunlukla ayni tarz birinci agiz yani.. Bakalim :-)

Erkekler Ne Diyor 6

• Umarım hayalini gerçekleştirirsin

Ben en son psikopat kitabını bitirdim ve oradaki anlatımı çok sevmiştim
    3 üncü ağızdan çok güzel yönlendiriyordu keith ablow

1|0
    0|0
  • yazarın bnımle konusmasını ısterdım

1|1
    0|0
  • Birinci agizdan yaz
    O zaman insanin ic dunyasina girmek daha mumkun

1|0
    0|0
    • Bende oyle dusunuyorum :-) tesekkurler..

• Birinci ağız daha uygun olur. Tabi seçim senin.

1|0
    0|0
  • Şimdi şair mi olacaksın, yazar mı?

0|0
    0|0
    • İlk önce roman yazmakla başlamayı planlıyorum kısmet olursa :-)

• Hayırlısı olsun polisiye sever bir insan olarak birinci ağız daha caziptir.

• Tesekkur ederim :-)

• Psikolojik bir Roman olacaksa , birinci ağızdan yaz

0|0
    0|0
    • Biyografi denilebilir, birinin hayatini anlaticam..

Kızlar Ne Diyor 3

• üçüncü çünkü birinci ağızdan sadece o karakterin görüp hissettiklerini anlatabilirsin ama üçüncü ağızdan bütün karakterlerin duygularını anlatabilirsin.

1|0
    0|0
    • Hakli olabilirsin, tesekkurler..

• Bende birinci ağızdan bir polisiye romanı yazmak istiyorum ama olmadı. Bakalım hala istiyorum

1|0
    0|0
    • İnsallah seninde gonlune gore olur :-) polisiye hic okumadim simdiye kadar odev olarak okudugum ingilizce olani saymazsak :-)

• Tavsiye ederim. Sarıyor bir süre sonra karaktere burunuyorsun. Onun gibi düşünmeye başlıyorsun falan :)

• Peki, bir sonraki kitabimi ona gore alicam :-)

• öncelikle başarılar dilerim. kurgu oluştururken birinci tekil şahısla yazılan yazılar okuyucunun kendini yerine koymasını kolaylaştırır bu da yazılan kurgunun inandırıcılığını arttırır, kuvvetlendirir

1|0
    0|0
Yükleniyor...