İtalya seyahatim için önerilerinizi bekliyorum?

Haziran ayında yapacağım yaklaşık 9-10 günlük seyahatim hakkında önerilerinize ihtiyacım var..
Gidipte orada yabancılık çekmek istemiyorum.. bilinçli, tecrübeli nerede ne yapacağımı bilerek hareket etmeliyim..

Okusam araştırsamda bir insanın gözünden farklı görüşlerin daha etkili olduğu kanısındayım..

Orada özellikle nereleri görmemi neler yapmamı önerirsiniz ?
Oraya özgü neler yemeli neler içmeliyim ?
Oradan hediye olarak vs. Neler almalıyım neler getirmeliyim ?

Seyahatim hakkında "alakalı" görüşlerinize ihtiyacım var, Teşekkürler..

Gideceğim olası yerler :
Milano Verona Garda Sirmione Venedik
Murano Burano
Floransa Montecatini
Genova Portofino Pisa
Siena Roma
Castel Gondolfo
Napoli Pompei gibi..

Güncellemeler:
Not : italyan erkekleriyle ilgilenmiyorum sadece uzaktan inceleyebilirim :)

4|3
47|162

En İyi Kız Görüşü

• Roma başkenttir aşk çeşmesi kolezyum ispanyol merdivenleri gezilir navonada yemek yenir vatikan görülmeden gelinmez mutlaka gidilmeli Floransa ise anlatmaya kelimeler yetmez sanatın göbeğidir ünlü ressamların izlerini taşır ve mutlaka müzeye gidilir , gezilir orada ne yapacağım diye düşünmezsin sanat tarihi kokar riomaggire muğlayı andırır sevimli bir kasabadır burada yemek yiyebileceğini sanmıyorum çok kalabalıktır. Ve Venedik III. mehmedin annesinin memleketi :) zenginliğin örneği venedik gondollar lüks tarihi evler kanalda gezmeni tavsye ederim vivaldi ve marco polo nun yaşadığı evi sorun turlarken san marco meydannda soluklanabilir bir şeyler yer içerin kilise saray kuleyi gezmeyide unutmayın ve milano tiramisu ve kahve içmeni tavsiye ediyorum bol alışveriş yapabilirsin burada ha bide çok şık ol çünkü insanları çok şık burada, papa francesco da yemek yiyebilirsin türkçe menüler var ve risotto yemeden gelme ve luini ye gidip panzerotti yemekte cabası eğlenmeyi seviyorsan gardaland a git derim milano venedik arası bir duraktaydı ulaşım trenle zaten çoğu yere

italyada mimari inceleme için 3 ay kaldım 10 gün italyayı gezmek için çok kısa bir süre bu kısa seyahatinde yanına almanı önereceği şey şunlar: şapka gözlük fotoğraf makinası harita italyanca sözlük ön bilgi ve alacağın şeylerde pazarlık yapabilmen için az buçuk italyanca öğren ne kadar nasıl gidilir nerede merhaba teşekkürler gibi..
    pizza ve spagetti umduğun kadar lezzetli olmayabilir üzülme.. :)
    hediye almak istiyorsan italyan erkek ceketleri çok şıktır kendin için gittiğin her yerde magnet veya kupa al kupaları döndüğünde hediye edebilirsin. türklerin sevildiği bir yer italyan erkekleri de yakışıklı değil kendini sadece yalnız hissedebilirsin yabancı hissetmezsin merak etme.

4|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 162

• Ben sadece Milano'yu biliyorum. Diğer şehirleri pek gezemedim.
    Milano'da gerçekten bir şey yok. Meşhur Duomo kilisesi var. Karşısında Galleria ismi verilen bir alışveriş mağazası var. La Scala çok enteresan ama şimdiden bilet alıp operaya gitmeli. Leonardo Da Vinci'nin müzesi ve İsa'nın son yemeğinin resmedildiği gravür görülebilir. Onun dışında moda kenti olması nedeniyle bildiğiniz meşhur bütün mağazalar var ve rakamlar fahiş. Uzak doğulu ve Rusların çılgın şekilde para harcamasını seyretmek bana hitap etmiyor.
    Milano'ya yakın Como gölü var. Eğer yanınızda sevgiliniz/eşiniz yoksa gitmemelisiniz. Romantizmi hissedeceğiniz bu harika manzarayı yalnız gezmemelisiniz.

Velhasıl Milano'da çok bir numara yok.
    Yeme içme konusunda da aman aman bir şey yok. Fakat İsviçre v eFransa yolu üzerinde olması bir avantajı.

Roma, Floransa, Venedik gibi daha ilginç yerleri tavsiye ederim.

Sormak isteyeceğiniz konular olursa memnuniyetle yardımcı olurum.

1|0
    0|0
    • Günün sorusu yapmak için sordum.
      gideceğime yakın daha detaylı bilgi isteyebilirim Teşekkürler.

• İtalya deyince aklıma ilk;
    geçen kütüphanedeki italyan kız ve spagetti gelir.
    kız senin işine yaramaz, spagetti de yersin zaten.
    benden bu kadar :(

keyifli yolculuklar ve güle güle git gel...

1|0
    0|0
  • Cüzdanına çantana ve pasaportuna dikkat etmeni öneririm çünkü İtalya nın neredeyse her yerinde hırsızlık çok ileri düzeyde. Gezmek için ise duomo meydanı çok cazip yalnız katedral a girişte çok sıra olması can sıkıcı 2-3 gibi gidersen bu sıkıntıda ortadan kalkar :) yemek yicek bir yer ararsan venedikte tren istasyonuna yakın bir restoran ''cocaeta'' fiyatları oldukça uygun ingilizcen varsa kullan sahibi ana dili gibi ingilizce konuşabilen biri ve gayet sıcak kanlılar özellikle kreplerini denemeni öneririm. Şimdiden keyifli yolculuklar, iyi eğlenceler. :)

1|0
    0|0
  • limoncello denen alkolden uzak dur
    ama şarapları kaçırma --hepsi enfes

3|1
    2|0
  • Milano'da bir şey yok. En azından benim için yoktu. Tamamen kadınlar için dizayn edilmiş bir şehir. Duomo Meydanı ve Duomo katedrali var. En üstüne kadar çıkabiliyorsun. Çık, güzeldir. Vittorio Emanuelle çarşısı var. Bizim kapalı çarşı tadında. Prada, Louis Vuitton falan karşı karşıya dükkanlar. Estetik olarak güzel, ben sevdim. Yollar birbirine benziyor. Haritada devamlı kontrol et nerede olduğunu.

Roma, bildiğin İstanbul. Termini'nin karşısında İstanbul Restaurant var. Alabildiğine keko tipler, gitme sakın. Yollar falan çarpık çurpuk. Ben tam Termini'de kaldım. Güzel oteldi ve çok çok merkeziydi. Roma'da gezebileceğin çok yer yok açıkcası. 2-3 gün kafi. Vatikan'a yürüyerek git zaten Nazionale Bulvarından aşağıya inip, Via Del Corso'dan geçiyorsun. P ile başlayan bir meydan vardı hatırlamıyorum şu anda. Oralar güzel. 2 hafta kaldım Roma'da. Devamlı pizza, makarna bunaltı geldi artık. Colosseo, Aşk Çeşmesi falan zaten biliyorsun. İspanyol Merdivenleri'nin karşısında Burberry, Prada, Zzegna falan var. Trevna mı öyle bi' yer var, nehrin karşısında. Orada gece hayatı var ama sakin pub gibi yerler. Öyle klüp falan bilmiyorum ben pek. Termini'nin karşısındaki büyük bahçeye giremiyorsun ama etrafı da güzel. Hediyelik eşyalar alabilirsin.

Floransa ve Venedik konuşmaya gerek yok. İkisi de çok güzel.

Napoli, bildiğin Esenyurt. Sadece tepeye çıkıp fotoğraf çekersin ama şehir çingene şehri ve çok da güvenli değil.

Sicilya'da Palermo zaten başkent diyebiliriz ama orada da 3-4 bölge var. Her bölgeye giremiyorsun. Sicilyan bir arkadaşım bazı bölgelere girmemem gerektiğini söylemişti.

Bunun yanısıra Perugia ve Pavia var. Çok bir şey yok oralarda ama gitmek istersen, bileti önceden alırsan gidiş-dönüş 15-20€ falan Milano'dan gidebilirsin Pavia'ya.

Sonracığıma... Başka bir şey gelmedi aklıma şimdilik. Sorarsan aklıma geldikçe yazarım.

1|0
    0|0
    • Aa şimdi okurken aklıma geldi. En önemlisini yazmamışım.

Milano'da, The Last Supper. Görmeden ve hikayesini okumadan gelme sakın.

• Çok teşekkür ederim zahmet edip bu kadar yazdığın için.. çok faydalı olacak bana..

• Dediğim gibi, aklınıza bir şey takılırsa danışabilirsiniz. Bilgim varsa, seve seve yardımcı olurum.

• 1|0
    0|0
    • eğer böyle bir imkanın varsa tarihi yerlerini gezmenizi tercih ederim ben genelde kültürel yanını ve doğa ile iç içe olan yerleri tercih ederim... bende eğer imkanım olursa inşallah norveçe gitmek istiyorum...

• Fotograflari sen mi cektin

• ben nasıl çekeyim türkiye dışına çıkmadım ben internetten buldum bunları italyada merak ettiğim bir ülkedir ancak önce norveç...

• 9 10 günde Venedik tarafına gidersen diğer yerlerden uzak kalırsın..

Aslında biraz daha uzatıp güneyde Sorrento Capri ve Amalfi'yi görmek de var ama dediğim gibi uzatman gerek..

Şu anki planına göre 3 gün Roma yeterlidir.. Gezeceğin yerler de belli, herhangi bir tourist info dan harita alabilirsin hatta nerelere gitmen gerektiğini de söylerler. Metro ağı da yaygın..

Oradan Floransa'ya geç 2 günde Floransa için yeter.. Floransa merkez düşünürsen etrafında gidebileceğin çok yer var..

Pisa'ya trenle yaklaşık bir saatte falan gidersin, Pisa'da çok fazla gezilecek yer yok ama Italya'ya giden herkes illaki Pisa'ya gider..

Pisa'ya yine bir saat kadar mesafede Cinque Terre var.. 5 tane küçük kasaba, aralarında tren gidip gelir sürekli. Ve muhteşem bir yerdir.. Hepsinde ayrı ayrı denize de girersin ama hangileri çok güzeldi hatırlamıyorum.. Ve sabah erkenden git, en uzakta olana mesela geze geze dönersin, kendi aralarında zaten tek biletle birkaç saat boyunca gidebiliyorsun..

Milano çok pahalıdır, yani bilmiyorum altından kalkabilir misin ama Milano yakınlarında da güzel verler var..

Yiyecek olarak dünyanın en güzel pizzalarını ve makarnalarını deneme fırsatın olacak.. Ve tabiki etlerini.. Özellikle Floransa yakınlarındaki Chianti bölgesi şaraplarıyla ünlü (Gidip değişik şaraplar tadabileceğin pek çok mahzen var) ve tabi Fiorentina Bistecca'sıyla ama içlerinde en güzelini yapan Floransa içinde Mario var öğlen 11 le 2:30 arasında açık sanırım, elini çabuk tut ya da arabanız olacaksa Mamma Rosa (biraz merkezin dışında bir yer) Pizza olarak da Napoli'deki bir yer haricinde en iyi Pizzayı Floransa'da Gusta da yedim.. Yine Floransa'da Mostedolce güzel pizzaları ve ev yapımı birası olan bir yer. Dondurmayı Grom'da ye Floransa'da, Tiramisu pek çok yerde yiyebilirsin ama en güzellerinden biri Mamma Rosa'da yedim.. Limonce'yi Capride'de içtim, benim damak tadıma pek hitap etmiyor. Ama şarap getirebilirsin..

0|1
    0|0
  • İnancinin ne oldugunu bilmiyoum ama muslumansan et yememeye calis acayip makarnada dahi et sosu kullaniyorlar sordugun zaman dana eti diyorlar yuzde 95 i domuz etidir gorunusunden ya da tadindan ayirt edemeyebilirsin soslu oldugu icin :) milanoda cok ufak bir isletme var saat uzerine cok cesit ve ilgin saatler var orayada bak mutlaka simdiden keyifli gezmeler

2|0
    0|0
    • Saatler satilik mi neler getirebilirim onuda arastiriyorum cunku

• Floransa ve milanoda da vinci clok dukkanin adi mekanik saatler var youtubeda videolarida olmasi lazim 150 euro civari ben almistim 2 tane ama tam saati dogru olmayabiliyor dekor icin kullanmak istersen kacirma derim

• Roma'da Forum'a Colessium'a ve Vatikan'a muhakkak git Vatikan'a girmeden önce biletleri internet üzerinden alırsan binlerce kişinin beklediği kuyrukta beklemek zorunda kalmazsın. Aşıklar çeşmesine gitmesende olur tadilatta birşey göremezsin zaten son olaylarda Hollandalı holiganlar mahvetti orayı. Pantheon'a gir Raphael'in mezarını görme şansın olur :) Castel San angelo'ya muhakkak git çok hoş bir kale her yeri tarih Osmanlı savaş eserlerinide görebilirsin. Dondurmasından, pizzasından muhakkak ye. Pizza'yı gidip restaurant'a oturup yemeyin dilim şeklinde satan ufak yerler oluyor güzeldir tavsiye ederim öyle yerlerden alın. Bu arada oturup herhangi biryer de birşey yemeyi şöyle tarif edeyim alıp gidersen 2 euro olan şey oturunca 12 euro gibi bir rakama geliyor. Parlamento binasının hemen dibinde sezarın bıçaklanarak öldürüldüğü ve sende mi brütüs dediği yer var orayı görün. :D... Ama hiçbirşey yapamazsanız bile Forum'a kesinlikle girin. Eğer 3 gün gibi bir süre ayıracaksanız Roma'ya Romapass alın muhakkak bütün ulaşım ve müze girişleri ücretsiz oluyor vatikan hariç. Ve gelirken yüklü miktarda parmesan ve makarna getirin :D Bu arada akçaağaç şurubu çok ucuz marketlerde kesinlikle alın :D

0|0
    0|0
    • Lanet olsun tekrar gidesim geldi :/

• Ozetlemissin bir solukta okudum canim cok tesekkurler :)

• Ne demek :) bu arada caffe greco var oradan kahve almayi unutma :) ispanyol merdivenlerine yakin yeri sorsan gosterirler. Tarihi bir cok kisi orada oturmustur goethe basta olmak uzere. Offfff offfff lanet olası Ankara ... :)

• İtalyayanin birçok şehrine gittim napoli roma Venedik gibi yemek konusunda damak bizle uyuşmuyor şehirler arasi trenle gecebilirsin hediye olarak venedikten maske almistim çoğu yerden magnet güzel bir foto makinasıyla git çok ucuz değil çok pahalida değil soracagin varsa sorabilirsiniz

1|0
    0|0
  • İçki içme domuz eti ve salyangoz yeme. Erkeklerinden uzak dur. Bol bol manzara resmi çekebilirsin. Bunun için kaliteli bir dijital fotoğraf makinası olsun. O fotoğrafları paylaşabileceğin sanal medya hesabın olsun. Bakarız ara sıra. Üşütme kendine dikkat et. Dönüşte bana ufak bir hediye alabilirsin. Eğerki paran yeterse mesela bir Ferrari makbule geçer :)

1|0
    0|0
  • Piza kulesine gidiceksen fotoğraf çekilmede farkın olsun. Çekiliceksende şu tarzda çekil :) (Amaç mizahtır yanlış anlaşılmaması dileğiyle)
    http://i.hizliresim.com/Nq6mda.jpg

1|0
    0|0
  • Floransa Rönesansın kentidir.

Bernini'in heykellerini göreceksiniz bol bol. Mümkünse Azize Teresa Pietasını görünüz. Bir mermerin nasıl kumaş gibi kıvrıldığına tanık olursunuz.

Ancak asıl görmeniz gereken yer Michelangello'nun 7 yılını alan Sistina Şapelidir.
    Vatikan'da.

Şöyle bir yer orası ;

www.vatican.va/.../index.html

0|0
    0|0
  • venedik floransa roma gezdim. İtalyada en çok dikkat etmen gereken restoranlar ve kafeler oturma parası adı altında dünyanın parasını isteyebilirler. Bu şehirler arasında hızlı trenler var ve fiyatları aldığın güne göre değişiyor. Geçen hafta roma daydım aşk çeşmesi restorasyon altında haberin olsun

1|0
    0|0
    • Hazirana kadar bitermi.. orda hep restorasyon var sebebi bilen kisilerin yapmasi.

• benim romaya 3. gidişim öncekilerde restorasyon yoktu. Ama hazirana bitmez gibi geliyor ama onlar bitirmezse turistik açıdan sıkıntı olacağı için belki hızlandırırlar

• Salerno yu atlama yabancı dil biliyormusun? Ingilizce ye güvenme. Bilmiyorlar. Ve nekadara maal olacak bu gezi bende düşünüyorum da?

1|0
    0|0
  • Hayırla git gel..
    Umarım bu link Faydalı olur senin için..
    http://www.gezelimbilelim.com/italyarehberi.html

1|0
    0|0
  • Önemli olan valizin de neler olucak değilm?

1|0
    0|0
  • Bence pisayı es geç. bir meydan ve kuleden ibaret. Ve yine kişiye göre değişir tabiki de Venedik yerine Floransayı seç bence. Roma-Floransa (Floransa için 2-3 gün max) gayet ideal bir program olacaktır. Ben şahsen öyle yaptım ve mükemmeldi.
    Bahsettiğim tur için bir harita edinmen yeterli. Ama tabiki soru tamamen kişisel zevke dayalı. Neler yapmaktan hoşlanırsın mimari, tatil vs gibi konu oldukça uzar.

1|0
    0|0
    • Cevabına göre rota çizmene yardımcı olurum

• emek verip yazmışsınız Teşekkürler

• Rica...
      Aklıma gelenler bu şekilde. Ne konuda kafanız karıştı?

• venedig denilen yer göründügü kadar güzel degil :D bildigin su üstünde kanalizasyon kokan bir yer :P
    ha gidip görmeye deger saka bir yana, milanoya git, moda sehridir sonucta :D
    ama Roma ya kesin git ^^
    acikcasi ben Riminiye gitmenide tavsiye ederim ^^
    genede sen bilirrsin :D

1|0
    0|0
    • Zaten ilk gun milanoya ucuyorum.. venedik evet kanalizayon ama cokta basitlestirmeyelim :)

• sana su kadarını soyleyecegım sadece. italya italyanca konusan turkiye gibi. Çok benziyoruz inan bana... Az bucuk birseyler ogrendikten sonra eger birseyler alacaksan pazarlık yapmadan kesınlıkle alma (500 Eouroluk montu 120 E alıp kazıklanmıssın denilen arkadasım var)

0|0
    0|0
  • Trevi Çeşmesi, (Aşk Çeşmesi) Roma' ya gidenlerin en çok görmek istediği noktalardan biri. bol bol foto çekip atarsın artık

1|0
    0|0
  • Venediğe çok gittim.. Ama elektrik hatları yer altından geçtiği için yürürken farkında olmadan insan çok yoruluyor. Cam işleri çok meşhurdur ama bir o kadar da pahallı. Meşhur italyan markalarının indirimlerine denk gelirseniz alışveriş yapmayı unutmayın. Özellikle Diesel İtalya da çok daha ucuz.

0|0
    0|0
  • San siro görülmeli :)

1|0
    0|0
  • ben de seyahatin sonrası görüşlerine ihtiyaç duyuyorum

1|0
    0|0
  • Öneri falan vermiyorum sadece kıskanıyorum :( Kazasız dön gelde izlenimlerini bizede aktar. Çok istiyorum bende gitmeyi. Kuzenlerim gitti çok beğendiler. Emini çok keyifli geçicektir.

1|0
    0|0
  • Ya nereye gidersen git bize ne ayrıca ordaki rehberler sana yardımcı oluyor bende yurtdışı doğumluyum bu işleri herkesten iyi bilerim sen kime neyin reklamını yaptığını söyle ablacım google denen merete ne sorsan çıkıyor artık Ha sen bulamadın hadi diyelim , ben yardımcıolayım http://www.gezelimbilelim.com/italyarehberi.html
    Şu vakitten itibaren boş konu :D

0|0
    0|0
  • Ben hâlâ izmirde yim hemşo :S
    Bilemiyorum oraları ama yüzünü güldürmek için geldim :) https://youtu.be/uzkneTkq4nw

1|0
    0|0
  • Bence yanına alman gerek teş şey italyayı üst düzey bilen bir yakının onun haricinde burdan tatmin edici cevaplar alıcağın kişi sayısı yok denecek kadar az. Ve sende biliyosundur ki tecrübe okuyarak değil gezerek kazanılır.. Sende ancak gidince bilinçlenirsin burdan okuyarak olucak iş değil. Tek tavsiyem oranın iklim şartlarına göre giyin ve hasta olma iyi tatiller şimdiden :)

0|0
    0|0
  • Sanki en guzeli venedik gibime geliyor pek bilgim yok ancak ben venedige gitmeyi cok arzu ediyorum

1|0
    0|0
  • Kabkaçcılara dikkat. Her italyanı dürüst sanma ianama.
    Yemek olarak menüden istediğini seç zaten Türkiye'de yemiş olduğun şeyin biraz değişik hali olacak. Her yerden pizza ve dondurma yeme iğrenebilirsin. Bunları yemek istersen gerçekten elit bir mekanda ye. Sakın giysi almaya kalkma hepsi Türk malı marka İtalyan fazla para verirsin. Roma'nın yukarı pahalı ama tam Avrupa.
    Roma'nın altı biraz tehlikeli.
    Napoli'ye gitmişsen salernoyada geç turistik bölge güzeldir.
    Napoli'de garibaldi meydanında fazla takılma zenci pazarı derler. Şehirler tarihi beğenirsin. Napoli'nin cafeleri güzeldir.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    132

Kızlar Ne Diyor 46

• Gidecek çok yer var araştırıp kendine liste oluştur en çok görmek istediklerini sırala.
    Gideceğin yerlerdeki ulaşım imkanlarını araştır, ve çantana falan çok dikkat et biraz Türkiye gibi orası bu konuda.

Mutlaka denemen gereken şeyler makarna (pasta), pizza, antipasti, dondurma (gelato), kahve ve tiramisu :)

Hediyelik satan bir sürü yerler var gözünden kaçmaz, t-shirtler bardaklar kalemler süsler vs. bulursun güzel bir şeyler :)

Harita bulundur yanında, gece yalnız çıkma erken kalk akşama kadar gez ;)
    çok güzel müzeler de var araştır en azından 1 tanesine gir
    İyi eğlenceler :)

Markette satılan "öpücükler"(baci) oluyor italyada çok seviliyor, minik minik çikolatalar içinde bizdeki falım sakızlardaki gibi fal çıkıyor (ingilizce tercümesiyle) hem tadi güzel hem çok şirin denemelisin :) şunlar:
    www.lenuovemamme.it/.../bacio.jpeg

2|0
    0|0
  • Torino ya da gitmelisin bence :) turizm cenneti olduğu için zorluk çekmezsin ve gittiğine değer :) cinema reposi ve mısır müzesine uğrayabilirsin :) adını hatırlamıyorum ama bir kule var şehrin merkezinde en tepeye çıkıp tüm şehri izlemesi inanılmaz hoş olur :) haa cumartesi günleri çikolata standları vardı ben gittiğimde eğer denk gelirsen mutlaka uğra ve al :) hatta bana da gönder :P

1|0
    0|0
  • Bacim ben kendim Italya'da yasiyorum suanda ne desem bilemedim, Italya'ya asigim. Bilinenlerin aksine guneyde cok guzel yerler var bir puglia bolgesi olabilir, calabria olabilir yazin muthis olur.

1|0
    0|0
    • şu an italyadamisiniz?

• @elizgee arkadasim..

• haklısın

• İtalyadan döndükten sonra makarna ve pizzadan tiksinecek duruma geleceksin şahsen ben öyle olmuştum.

Kesinlikle yanında taşıdığın eşya ya da çantaya dikkat etmelisin. İtalyada hırsızlık çok oluyor. Market vb kalabalık yerlerde daha çok dikkat et.

Hediye olarak roma ve floransada çok denk geldiğim çok şık mutfak önlüğü, elbezleri ve vb şeylerin üstüne dikiş makinesiyle isim yazıyorlar. Ben mutfak önlüğünün üstüne ismimi yazdırmıştım yanlış hatırlamıyorsam 20 euroydu.

Venedikte genel olarak hediyelik eşya olarak maskeler var hem magnet olarak hem de duvar süsü olarak onlarda alternatif olabilir.
    Kendimi ise büssürü çanta almıştım. :D

Floransa çok güzel bir yer bence orayı tamamen gezmelisin. Diğer yerleri o kadar sevmemiştim. Venedikte ise akşam San Marco meydanında vakit geçirmelisin Venedik gece daha güzel.

2|0
    0|0
  • Venedik benim de hayalimdi ya :/ Como gölüne git derim ben bunlara ilave olarak. Bir de mutlaka bir İtalyan erkeği ayart oradan. Türklere biraz İtalyan kanı karışsın da gelecek nesillerimiz yakışıklı bireyler olsun :D

2|0
    0|2
  • Floransa'ya en az 3 gün ayırmanı tavsiye ederim.
    Roma da tek başına 4 gün yer düzgün gezilirse :)
    Aslında 9 gün bahsettiğin şekilde bir İtalya seyahati için az.
    Şöyle yapabilirsin ama.
    Roma'ya inersin, 2 gün non-stop gezip; bir gün de günü birlik pompei gezisi için ayırırsın. Trenle gidip gelebilirsin napoli'ye. Hızlı tren Pahalı ; ama sabah 8deki normal seferle 3 saatte Napoli'de olursun. Oradan da pompei ye giden ayrı trene binip pompei scavi istasyonunda iniyorsun. Araba kiralaycaksanız san marino'yu da gezilecek yerlere ekleyin; günübirlik uğranabilir+ gümrüksüz alışveriş var. Venedik, garda , milano sırası gezilecekse arada Verona 'ya da uğranıp Romeo ve julietta'ya selam çakılabilir :) şimdiden iyi tatiller. Bir 15-20 gün olsa milano sonrası Monaco'ya da geçerdiniz; sonra cenova- pisa-floransa yapıp tekrardan Roma 'da sonlandırırdınız geziyi :)

2|1
    0|0
  • Guru abla sen şimdi bize hava mı atıyon :D

1|0
    1|0
  • pizza getir gız gelirkeneee

1|0
    0|0
  • Kliseler 'italyan erkekleri' Yavrum ulkenin geneli gay, bakma sen bunlara.. kliselere takili kaliyorlar. :) Neyse ben henuz Italya'ya gidemedim maalesef, Ispanya deseydin yardimim dokunurdu veya Fransa veya Almanya veya Isvicre lol. Eksi sozluge bakmani oneririm, genelde tatile gidenler oraya not birakiyorlar.

0|0
    0|0
  • Hııı italya mı :( bizi de götüür bir kamyon gidelimm

1|0
    0|1
  • Tek söyleyebilecegim hırsızlardan korun. İtalya cidden hirsizlar ülkesi.

0|0
    0|0
  • Yanına beni almalısın tabikide:)

1|0
    0|0
  • Bende bir haftaligina garda see ye gitmistim kesinlikle Verona Sirmione Venedige gitmenizi tavsiye ederim. Kesinlikle italyada pizza yemenizi de tavsiye ederim ama dikkat edin orda masaniza siz istemeseniz bile catal bucak getiriyorlar ve sonradan onlarin parasinida aliyorlar bastan istemediginizi soyleyiniz. Sirmionede cok ucuza alabilcek guzel hediyeler var ordan almanzi oneririm :) oranin insanlarida cok iyi ve cok sicak davraniyorlar :) simdiden iyi eglenceler :)

0|0
    0|0
  • zenginiz sanırım işiniz nedir :)

1|0
    0|0
  • guzel bir ulkedir italya. insanlarini pek sevmem ama gerci hepsi icin ayni sey soylenemez. mutlaka gitmen gereken yerlere gelirsek ; sorrento, milano, como golu, pienza, capri, ravenna, venedik, torino. orada tatman gerekenlere gelirsek ; spaghetti all arrabbiata, penne arabiata, caponata oneririm. hediye olarakta ne bulursan al , haha.

0|1
    0|0
  • Beni de götür banane :(

0|0
    0|0
  • O kadar çok güzel yerler var ki..

Venedik'de riviera restaurant var. Bir akşam yemeğinde şarabını yudumlayarak o güzel mazaranın tadını çıkart. Sahibi çalışanları dünya tatlısı ve özellikle deniz ürünleri bir harikadır.. Ayrıca Montefioralle Tuscany'ye gitmeni de tavsiye ederim o taştan evleri sokakları beni benden alıyor. Çok güzel vakit geçireceğine eminim. İyi tatiller :)

0|0
    0|0
  • Ordan yakışıklı bir italyan getir :D

2|0
    0|2
  • bende 1 mayisa gidicegim bir problem cikmazsa :D arastirdim az gucci prada gibi bir cok markanin outleti varmis :D

0|0
    0|0
  • italya deyince aklıma venedikte bir tane bile tuvalet bulamayıp en son bir hastanenin tuvaletine girip ordan da kovulduğum geliyo insanları çok öküz ama yapcak bişey yok artık mutlaka venediğe git ve ton balıklı pizza ye çok mükemmel *-*

0|0
    0|0
  • venedik italyada mıydı asdlşk

0|0
    0|0
  • Cüzdanına dikkat et indiğin anda çaldırabilirsin ve bu orda çok doğal karşılanıyor aşırı hırsızlık var :)))

0|0
    0|0
  • Bariye git güney italyada pugia bölgesi orası çok güzel sakin diğer yerlere göre ama romadan falan daha iyi yani

0|0
    0|0
  • bir fikrim yok keşke benide götüren olsa...

0|0
    0|0
  • Güle gGüle

0|0
    0|0
  • daha önce bulunmadım

0|0
    0|0
  • gelirken italyan erkeği de getir :d

0|0
    0|0
  • Baklava ye bol bol :))))))