Kurban Almak, süslemek ve eski bayramlar ..

Arkadaşlar malum önümüz Kurban bayramı. Kurbanınızı aldınız mı ? :)

Ayrıca süslüyor musunuz? (Kına, kurdela vs. gibi)

Ve Eski bayramları özlüyor musunuz ?

Biz önceden Kurbanımızı kesmeye müsait yerimiz varken arefe günü veya arefeden 1-2 gün önce getirirdik ben veya annem kına yakardı kurbanımıza. Koça daha çok yakışırdı ama, alnına, sırtına.. :) Ben ise kurdelasını bağlardım boynuzuna, boynuna. Tosun ise yine yakardık veya kurdela bağlardık.. Hiç unutmam bi' keresin Tosunumuzu yerinden dışarı çıkarmıştık kurbandan birkaç gün önce, biraz hava alsın bir şeyler yesin diye. Bağladım gittim geldim baktım yoldan geçenler bir bir durup resmini çekiyor :) 'maşAllah ne güzel kurban çok güzel süslemişsiniz' diye. :)

Sonra kesilir eti pişirilir .. Akraba ziyareti .. Baklavalar, sarmalar, börekler ...

Hey gidi eski bayramlar heey .. Şimdiler de de var tabi fakat yine de eskiyi aratıyor ..

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• eski bayramlar...

genç olmama rağmen evet çok özlüyorum.çocukluğumdaki bayramlar da samimiyet vardı...

0|0
    0|0
    • Aynen öyleydi ..

• o ayrı konu ama eski kesimler yok artık.biz bahçede kesip mangal yapardık hem ağlardık hayvan tekbirlerle kesilince hem de sonrasında bayramın keyfine varırdık.

ama artık özel kesim yerlerinde şipşak kesip dağıtıyorlar.

şimdiki çocuklar kurbanın anlamını bilmiyorlar.idrak edemiyorlar o yüzden de belki vahşet katiller bu kadar çoğaldı...

• Evet bu konuda çok haklısınız. Bizim de yerimiz varken biz özenle 4-4lük keserdik. Şimdi yerimiz yok toplu kesim yerlerinde kestiriyoruz ne kadar doğru kesim oluyor orası meçhul...

Kızlar Ne Diyor 3

• eski bayramlar yok artık bende bayramda çalışıyorum zaten

1|0
    0|0
    • Sinir oluyorum bayramda çalıştırma zorunluluğuna .. Yazık günah..

• Öyle kurban gezdiren birini görsem onu nasıl kaçırabileceğimi düşünebilirdim ancak.

0|0
    0|0
    • Kurban kesmeye müsait yerimiz olursa seni çağıracağım al kaç kurbanı.. :)

• Olsun ne yapalım elimden geleni yapardım:) Ama tabii aksi olurlar hissediyorlar başlarına ne geleceğini.

• Yok kız huyları oyle :P :D

• Amann bayraminda tadi yok.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben bu bayram Marmaris'e tatile gidiyorum. Orada metresimi süsleyip, kaçak et keseceğim. Eski bayramları falan da özlemiyorum.

0|0
    0|0
  • kurban alıp özgürleştiresim geliyor ama nereye salacağım iblisin biri gelir yakalar yine makus talihi bulur garibi

0|0
    0|0
Yükleniyor...