Kitap okumak mı yoksa o kitabın filmini izlemek mi?

Hangisi size cazip geliyor? Ben her daim kitabı önce tercih ediyorum.

• Kitap okumak
    26% (9)25% (6)26% (15)Oy Ver
  • Filmini izlemek.
    21% (7)21% (5)21% (12)Oy Ver
  • Önce filmi izlerim sonra kitabı okurum.
    3% (1)12% (3)7% (4)Oy Ver
  • Önce kitabı okurum sonra filmini izlerim.
    50% (17)42% (10)46% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
17|11

En İyi Kız Görüşü

• Önce kitabı okurum. Kitabı beğenirsem filmini izlerim. Maalesef çoğu film kitap kadar güzel olmuyor. Bir şeyler mutlaka eksik kalıyor. Keşke hiç izlemeseydim okumakla kalsaydım dediğim filmler var.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Kitap okumak daha cazip geliyor çünkü yönetmen sensin. Yazar seni yönlendiriyor ve sen özgürsün, hikayeyi oluşturmak hayal gücüne kalmış. Filmi izleyip kitabı okuduğun zaman yönetmen bir başkası olduğu için onun sunduğunu algılamak zorundasın. Özgür değilsin ve kısıtlısın. Oysa kitabı okuyup filmi izlediğinde başka pencerelerden de bakabilirsin. Şahsi düşüncem.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Film izlemek daha gusel. eriniyom 500 sayfayi okumaya. ben mesgul bir insnaim zamanim kiymetlu =P

1|0
    0|0
  • Önce kitabı okurum sonra filmi izlerim =)

1|0
    1|0
  • Kitap okumak. Kitap alıntısı filmleri sevmiyorum.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Tabii ki de kitabı okumak 😄 hatta çoğu zaman filmini izlediğime pişman oluyorum 😒

0|1
    0|0
  • kesinlikle kitabını okumak yani filme uyarlanan kitaplar hep hayal kırıklığı olmuştur ben de

0|0
    0|0
  • Once kitap sonra film.

0|0
    0|0
  • o gene hortlatmışşş
    film izlemek daha güzel gibi

0|0
    0|0
  • Kitabi okumak ve sonra filmi izlemek, dört gözle kocan kadar konus filmini bekliyorum :)))

0|0
    0|0
  • Kitabını okuduysam filmini izlemem..
    Filmini izlediysem kitabı okumam her türlü hayal kırıklığı.

0|0
    0|0
  • Kitap kesinlikle ve kitabini okudugumn filmni izlemm asla cok buyuk hayal krikligi oluo 😞

0|0
    0|0
  • Kitap 📚 tabiki sonra film de izlenebilir ama

0|0
    0|0
  • Filmini izlemeyi tercih ediyorum. -_-
    C sikki dedim :)

0|0
    0|0
  • Filmini izlemek.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Kitap ve filmler başkalarının hayal dünyalarına açılan kapılar olmasına rağmen filmde sunulan dünya yönetmenin (ticari) bize sunduğundan fazlası olamazken kitapların sundukları bizim hayalgücümüzün büyüklüğü ile alakalıdır. Bu iki durum kişisel tercihe bırakılmışsa elbette kitabın önceliği vardır benim için

0|0
    0|0
  • Önce kitabı okuyup sonra film seyredilirse insan çok hayal kırıklığına uğruyor.. Mesela Yüzüklerin Efendisi kitapları ile filmleri.. Önce film seyredilip sonra kitap okunursa kitap daha çok zevk veriyor.

0|0
    0|0
  • Kitabi okurum kitap daha hayal gucunu gelistirir.. film ise o hayal gucunu destekler..

0|0
    0|0
  • kitap daha ayrıntılı bence daha ıyı yanı

0|0
    0|0
  • kitap okumak tabiki

0|0
    0|0
  • kitabı okur filmini izlerim. en son august nan hazel gız ağlıyolardı kitaptan sonra izlemeye gittiğimde bende ağlamıştım yanımdaki gız kalkarken cocuk gibisin demişti

0|0
    0|0
  • Filmini izlemek.

0|0
    0|0
  • Film izlemek.

0|0
    0|0
  • Önce kitap sonra film :)

0|0
    0|0
  • film