Aramızda Şems Tebrizi ve mevlana hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Cididyetle cevap vermenizi ve beni aydınlatmak amaçlı yardımınızın dokunacağını ümit ediyorum ..

0|1
0|15

En İyi Erkek Görüşü

• 1.5 sene önce kitabını okumuştum Aşkın Gözyaşları.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Bu iki üstadın iki Ruhun birbirlerini hiç görmeden Ruhen yoldaş olup ALLAH aşkında ruhani muhabbetle mevlevi dergahında ALLAH aşkını yaşamışlardır..
    birbirlerine çok bağlı olan bu iki Ermiş insanlara ahlaksız yakıştırmalar yapılmıştır..
    Ve Şems hazretleri bu sebeple Mevlana hazretleri ile görüşmek istemez halkın yanlış bakış açısından dolayı..
    bu yüzdende Mevlana hazretleri ''etme'' şiirini yazmıştır Şems hazretlerine..
    kısacası bu uzunuda varsa açar hayatını okursun (:

0|0
    0|0
  • Mevlana'yı Mevlana yapan Şems imiş anlattıklarına göre. Birlikte kapanıp uzun uzun ilahi konuları konuşuyolarmış.

0|0
    0|0
  • Sor kardeşim merak ettiklerini.

0|0
    0|0
    • soru sormayın direk hayatını anlatsanız Mevlana ile ilgli olan bağını elif şafak aşk kitabını okuyorum da anlatılanların doğruluğu için ilk burayı tercih ettim

• Çok eser var bu ikili hakkında, seçici olmalısın.

• bakalım ama okumaya devam edeceğim kesin

• Elif safagi yeni okuyanlrdnsn sanrm :) ben tum serisini okudm cok gzl kitap baska seylrde okudm mevlana cok iyi

0|0
    0|0
    • elif şafak bir ön yargım vardı yani hiç tanımam arastırmadım da kendisini bir arkadaş ısrarı ile okudum ama etkilendim bugun başladım yarısı bitti kıtabın :D

• Evet kalmis hatta bazilari gay oldugundan falan bile suphelenms kotu bsy yapmsndn korkmslr falan ama hikayeyi sen biliyosn mevlanaya asil yol gosteren olmstr sonrada sessizce ölüme kavusmustur gercek bir dunya boyle iste nekdr iyi kul olrsn ol basit bir sekilde ölüp gidcksn bu roman bunu gzl anltmstr :)

• benim şems 40 kuralı?

• Şems hayranıyım

1|0
    0|0
  • Gerçek Allah dostları diyebilirim.

1|0
    0|0
  • Aşkın gözyaşları bu kitabı oku istersen.

0|0
    0|0
  • Bir kaç kitap okudum.

0|0
    0|0
  • Az biraz çok derin konudur Mevlana Şems konusu

0|0
    0|0
  • ne sormak istiyorsun

0|0
    0|0
  • Buyur sor bakalim?

0|0
    0|0
  • amasyalımısın sen?

0|0
    0|0
  • Mevlana kitaplarını ve sözlerini okurum.

0|0
    0|0
  • İyi insanlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...