Siz olsanız hangi kitabı okurdunuz?

Ezilenler , Uğultulu Tepeler ve İlahi Komedya ilk olarak hangisinden başlayacağıma karar veremedim. siz olsaydınız hangisini okurdunuz ilk ? (1 ayda bitirmem gerekli)

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• bir ay süre bu üç kitap için de gayet yeterli bir süre, bu yüzden kitapların uzunluğuna ve kalınlığına bakmanın anlamsız olacağını düşünüyorum.

ezilenleri okuduğumda tam da kitapta anlatıldığı gibi bir aşk üçgeni içinde bulmuştum kendimi, sanıyorum ki ana karakterle o denli özdeşleşmiştim ki... insan psikolojisini anlama ve açıklama konusunda dostoyevskiye gerçekten hayranım.

ilahi komedya ise dünyanın en büyük başyapıtlarından birisi olarak görülür. bu tarz bir eseri okurken ne kadar keyif alırsın, ne kadar zorlanırsın vs. bilmiyorum; ancak böyle bir eseri eleştirebilmek benim adıma gerçekten imkansız. sen bu eseri okumak istiyor musun, buna karar ver bence. pdf'i falan da mevcut bu 20-30 sayfa okumadan karar verme :)

''bir de öfke eklenirse kötü niyetlerine,
    tavşan yakalamış bir köpekten bile
    azgın bir biçimde düşerler peşimize.''

gibi gibi

son olarak uğultulu tepeler'i iki kez okudum, bir tanesi lisede edebiyat hocamın önerisi üzerine okuduğum, bir süre etkisinden çıkamadığım ve şahane olduğunu düşündüğüm bir okuma eylemi idi.

ikinci kez okuduğumda kitap etkileyiciliğini yitirmişti, hatta yer yer başarısız bile bulduğumu söyleyebilirim. ama şu kesin ki, bu kitap mutlaka okunmalı.

buna karşın yeraltından notlar isimli dostoyevski'nin eserini 3-4 kez okumama, ya da küçük prensi 20'den fazla kez okumama rağmen hiç sıkılmamışımdır :)

yazardan yazara, kitaptan kitaba, okuyucudan okuyucuya değişiyor.

sen ne okumak istersin, bana bunu söyle, ben de bu doğrultuda yardımcı olmaya çalışayım.

burada da ciddi cevap verdiğim nadir sorulardan birisi bu soru :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• herkes okuduğu kitabı önermiş :) hiç üçünüde okuyup yorum yapan yok. bence sana kitap tavsiye ederken önce karakter analizi yapıp sonra tavsiyede bulunmak gerek diye düşünüyorum. benim önermeme gerek var mı bilmiyorum ama yeterince öneri var yorumlarda

0|0
    0|0
  • ilahi komedya

0|0
    0|0
  • Bunlardan seciceksem ilahi komedyayi okurum ☺️

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ilahi komedya

0|0
    0|0