Bu tip kişilere hem özenmişimdir ben nasıl öyle olabilirim?

mesela kitaplardan alıntı yaparak konuşan insanlar olur ya veya tam yeri geldiğinde bir şairin sözlerinden söyleyen insanlar bunu nasıl yapabiliyolar ezber mi yapıyolar bende kitap okuyorum ama yapamıyorum bir türlü yani ezberlemek mi gerekiyo anlamadım?

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Ezbere konuşmak iyi değildir. :):

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Ezberle, zorlamayla olmaz. Sevdiğin bir şeyden keyif alırsın, sevdiğin kitap, film, müzik, bunlar istemeden aklında kalır

0|0
    0|0
  • sence ezberlediğin zaman taklitten ötemi gececeksin... daha kaç kitap okudun ki... dur bir sakin ol bakalım şampiyon... kitap ortamlarda alıntı yapıp hava atayım mantığıyla okunmaz... otur düşüncelerini kendini geliştirmek eğitmke için oku... başkaları için değil...

0|0
    0|0
  • Ezberlemek değil de içselleştirmek, anlamak, kavramak ve bağlantı kurmak gerekiyo ;)
    Ne demiş john dewey
    "En iyi bilgi, yarar sağlayan bilgidir"

0|0
    0|0
  • okuduğun kitaba ve senin düşünce tarzına bağlı

0|0
    0|0
  • Boşver be pembeli aklıma geliyor o an pat diye yapistiriyorm. d

0|0
    0|0
  • Karakteristik özellik biraz.. her insan olduğu gibi güzel:)

0|0
    0|0
  • Ne demis sair: " ... "

0|0
    0|0
  • Toplum arasina girmak

0|0
    0|0
  • bol bol kitap oku sevdiğin sözleri yaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bir arkadaşım vardı. Serde:) Aynı böyleydi. Sürekli alıntı yapıyordu bir konuyla ilgili. Shakespear, Bill Gates. Söyleyen kişileri de biliyor bir de. Sormuştum nasıl aklında tutuyorsun bunları diye:) Ben illa kendi yorumumu da katar koskoca adamların yaptığı mükemmel tespitleri batırırdım

0|0
    0|0
  • Kitabın verdiğini almak önemli Ona buna benzemek ile olmaz

0|0
    0|0
  • Okuduğunu anla..
    okuduğun cümlede kendinden bir nokta buluyorsan genelde etkilendiğin bir söZ varsa aklında kalır.

0|0
    0|0
  • Kapasite meselesi, literatürüm sağlam

Kelime dağarcığım geniş, ezber değil

Usuna geliyor tak tak geçiriyorsun

Kitap okumaya devam

0|0
    1|0
  • Bende de öyle oluyor mesela konuşmanın ortasında aklıma geliyor söylüyorum ama ezberlemiyorum

0|0
    0|0
  • Kitap gibi kizim ilham geliyor soyletiyor iste bazen :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...