Çay demleme tekniklerini var mı?

bilindiği gibi su kaynatılıp çayın üzerine dökülür ve dem alması beklenir.. peki bunu yaparken daha lezzetli olması için farklı teknikleriniz püf noktalarınız var mı ?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• 1 tane kesme şeker atılabilir içine. Demli olması için çok az karbonat atılır ama ben sevmiyorum öyle.
    Favorim bergamotlu çay. Annem demliğin üst kısmına çayı koyunca çok azcık su da katar içine çayın suyu alttan kaynadıkça acayip güzel bir çay kokusu gelir ve çayın tadı daha bir güzelleşir benim için.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hiç sevmiyorum ve içimıyorum ama çok güzel çay demlediğimi söylerler. Misafirler için çay demlersem antep çayı ve normal çay ve karanfil karışım yapıyorum demliğe koyup biraz su koyup çayları yıkar gibi karıştırıp suyu döküp yeniden su doldurup bütün çay yaprakları aşağıya gelene kdr bekletyorum.. 😉al sana çay 🍵🍵🍵

0|0
    0|0
  • cayın suyunu koyduktan sonra cayı demliğe dök öncelikle bir ısınsın. sonra su kaynayınca demlemek için suyu demliğe yavaşça dök.(sadece bir noktaya). en son olarakta cayın üzerinde bir kez gezdir.
    Afiyet bal şeker olsun.. :)

0|0
    0|0
  • Kabartmak. birazdaha ateşin üzerinde bırakılır çay şöyle bir şişer

0|0
    0|0
    • daha uzun süre demlendikten sonra mı içmeli diyosun tam anlayamadım?

• Su kaynayınca çayın üzerine ekliyoruz ya biraz daha ateşte tutup çayı kabartıyoruz

• Ama cayi o sekilde kabartmak... cabul femlenmesi icin, dez avantajida cabuk bayatliyor :)

• içine bir tane kesme şeker at :D kahveci çayı olsun :DD

0|0
    0|0
  • bizde önce sıcak suyu koyup üzerine çayı koyuyoruz.. öyle demleniyo..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• karanfil kullanırım.

0|0
    0|0
  • demi atar ateşin dibini kısar ve içimden 15 e kadar sayar altını kapatırım sonra ocağın üstünde çayın demlenmesini beklerim hareket ettirmem ki çay yavaşça demlensin...

0|0
    0|0
  • Suyu dökerken hep aynı noktadan dökmek iyi oluyor. Demliğe suyu pat diye döküp dağıtmamak gerek.

0|0
    0|0
  • ben önce suyu çekip çayı suyun içine atıyorum. ve on numero oluyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...