Birşey öğretir misin bize?

Birşey öğretir misin bize? Bildiğiniz ve bize öğretmek istediğiniz bişey var mı? Yeni bilgiler olabilir, bilmece olabilir, hiç duymadığımız bir ülke olabilir bir millet olabilir.

0|0
17|30

En İyi Erkek Görüşü

• yavuz sultan selim'in küpe takmasıyla bir diğer rivayet ise şudur:o yıllarda köleler özgür halktan ayırt edilsin diye küpe takarlarmış.sultan selim de ben halkımın kölesiyim diyerek küpe takmış.

avrupa köpek eti yiyen yegane millet isviçrelilerdir.

süveyş kanalını ferdinand de lesseps inşa etmiştir.

bu üçlü de benden olsun

1|0
    0|0
    • ben de selim le ilgili olanı halkımın kölesi değil de Allah ın kölesiyim kuluyum gibi duymuştum.. bu konuda rivayetler çok tabi..

• evet araştırsak bi dünya rivayet çıkar.bende bahuseynin anlattığıyla kendi yazdığımı biliyodum.daha farklı rivayetler de mevcut olabilir

Erkekler Ne Diyor 29

• Daha önce ERKEKLERİN KÜPE TAKMASI ile ilgili bir soruya verdiğim cevabı buraya yapıştırıyorum:

dinimiz kadının kadın gibi, erkeğin erkek gibi olmasını ister. erkeğin kadına kadının erkeğe benzemesi haramdır.Peygamber efendimiz hadisi şeriflerde buyurudu ki:

(Kadın elbisesi giyen erkeğe, erkek elbisesi giyen kadına lanet olsun!)

(Erkeğe benzemeye çalışan kadın, kadına benzemeye çalışan erkek bizden değildir.)

(Kadın gibi davranan erkeğe, erkek gibi davranan kadına lanet olsun!)

(Erkeklere benzeyen kadınlara ve kadınlara benzeyen erkeklere Allah lanet etsin!)

erkeklerin kadınsı görünmek ve kadına benzemek için küpe takmaları haramdır. bunun dışındaki sebepler yukarıdaki hadislerin kapsamına girmez. mesela afrika kabilelerinde adet olduğu için erkeklerde küpe takarlar. ya da Yavuz Sultan Selim, gençliğinde yediği bir tokatı unutmamak için tokatı yediği kulağına küpe takmıştır. şimdi burada küpe takan gençlerin niyeti önemlidir.

Yine Peygamberimiz Kıyamet Alametlerini anlatırken, kıyamete yakın öyle bir zaman gelecekki kadınlar erkeklere, erkekler kadınlara benzeyecek buyurmuştur. yine Köpek beslemek, evlat yetiştirmekten daha cazip olacak buyurmuştur, yine kıyamete yakın eşcinsellik halk arasınad normal karşılanacak buyurmuştur, yine kıyamete yakın İslam’a uymak ayıp sayılacak buyurmuştur. yine öyle bir zaman gelecek ki gayri müslimler başlarında insan pisliği taşıyacak olsalar, benim ümmetimde sırf onlara özenmek için aynısını yaparlar, yani gayri müslimlere özenti artacak buyurmuştur. ve daha bir çok kıyamet alametleri buyurmuş

1|2
    0|0
  • Taksim istiklal de flüt ottüren 3-5 kızılderili gibi giyinen bazen de inka gibi giyinen ve ispanyolca bilen kişiler var. esmer kısa boylu ve bir ara konuşurken inkalıyız demişlerdi. Son inkaları görmek icin bence bir gidin. Ama kızılderili de giyiyorlar bazen. Ajan da olabilirler. Dünyanın parasını da kazandılar sanırım. Hergün konser veriyorlar caddede tünele inerken solda yada sagdalar.

1|0
    0|0
    • Feriköy ya da Tarlabaşı çocuklarıdır, sallama..

• silent@: Öyle sallama değil, ''takma, boşver'' anlamında..

• MÖ 42 de suikast ile öldürülen Roma Cumhuriyeti'nin konsülü ve sonradan diktatörü olan Gaius Julius Caesar kendini hiçbir zaman İmparator ilan etmemiştir. Senato temayüllerini kullanarak kendini ömür boyu diktatör ilan ettirmiştir ki, bu diktatörlük Roma'da yasal birşeydi.

Ayrıca Bizans diye bilinen bir devlet yoktur. Doğu Roma'dır o. Bizans modern dönemlerde sanat tarihçilerin uydurmasıdır ve Yunan koloni şehri olan Byzantiondan gelir. Doğu Romalılar hep kendilerini Romalı olarak bilmişlerdir. İmparatorlar "Roma İmparatoru" ünvanını kullanmışlardır ve devlet yıkılana kadar ismi "Basileion Thon Romaion" kalmıştır. İmparatorlar "Basileus" ünvanını kullansalarda roma imparatoru ünvanıyla anılırlardı.

Doğu Roma(Bizans) İmparatorluğunun başarılı imparatorlarından biri olan I.Anastasius 88 yaşındadır ve ölmek üzeredir. Artık kendine varis belirleyip devleti sükuna kavuşturmak ister. Ama bir oğlu veya damadı yoktur. Bu yüzden 3 yeğeninden birini seçmek ister ama kararsız kalır. Romalılar yatarak yemek yedikleri için Anastasius'un aklına birşey gelir. Üç yeğeni arasında seçim yapamayn Anastaius onları yemeğe davet eder ve yastıklardan birinin altına "Regnum" yani latince hükümdar yazar. Ancak yeğenleri geldiğinde iki yeğeni birbirini çok sevdiği için aynı yastığa oturur. Diğer yeğen ise boş olan yastığa oturur. Bu durumda regnum yazan yastık boş kalır. Bunu tanrının bir işareti olarak görür ve sabah odasına ilk girene imparatorluğu bırakacağına karar verir.

Odaya sabah ilk girenlerse genelde saray görevlileri olur. Ama o sabah istisna olarak Muhafız birliği komutanı yetenekli ve zeki Justin odaya girer. Anastasius tanrının bir lütfu olarak bunu bir işaret kabul eder ve Justin'e imparatorluğu bırakır. Justin ise fazla impaator kalmaz. Yeğeni Jüstinyen'i istanbula çağırıp iyi bir eğitim almasını ve imparator olmasını sağlar. Justinyen bu süretle Doğu Roma'yı en geniş sınırlarına ulaştıracak ve dünyadaki en kudretli, en güçlü, en saygıdeğer devlet yapacaktır.

3|0
    0|0
  • Yıldızların yakıtı hidrojendir. Hidrojen çekirdekleri birleşerek helyuma dönüşür. Hidrojen tükendiğinde çekirdekte daha ağır elementler oluşmaya başlar. Son kademede çekirdekte demir oluşur. Çeğirdeğin etrafında ki hafif elementlerin tepkimeleri bittiğinde çekirdek bir saniyeden kısa bir süre içerisinde kendi üzerine çöker ve bu sırada oluşan şok dalgası yıldızın dış katmanlarını savurur. Bu olaya Süpernova Patlaması denilir ve evrendeki bilinen en büyük patlamadır. Bugün bildiğimiz elementler süpernova patlamaları sonucu oluşur.

2|2
    0|0
  • Bunları öğrenelim o halde :)

Kendi dirseğini yalamanın imkansız olduğunu,

Dünyadaki fotokopi makinelerinde meydana gelen arızaların %23 ünün, makinenin üstüne oturup kendi popolarının fotokopisini çekmek isteyen insanlar sayesinde meydana geldiğini

Bir çift sineğin sadece nisan-mayıs aylarında bıraktıkları yumurtaların tamamından sinek çıksa idi, dünyayı 14 metre kalınlığında bir sinek tabakası ile kaplayacağını...

Bir futbolcunun topa her kafa vuruşunda, beyninden 1000(bin) hücrenin öldüğünü...

Osmanlı sultanlarının ve bazı alimlerin başlarındaki kavukların, kefenlerinden oluştuğunu, sık sık ölümü hatırlayıp ona göre karar verdiklerini, ayrıca öldükleri zaman hemen başlarındaki kefenle defnedildiklerini...

Ortalama bir insanda 30.000-100.000 adet saç olduğunu, her gün yaklaşık 100 tanesinin döküldüğünü

Amerikan halkının %60'ının ülkelerini, dünya haritasında bulamadıklarını...

Sigara çakmağı kibritten önce bulunduğunu

Timsahların daha derine batabilmek için taş yuttuklarını

İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir.

Dünyada en tehlikeli hayvan sivrisinektir. Çünkü insanların ölümüne en fazla sebep olan hayvandır.

Dünyanın en kokulu camisi Tebriz şehrindedir. Mescit inşa edilirken çamuruna misk kokusu ilave edilmiştir ve 600 sene geçmesine rağmen hala mescit misk kokmaktadır.

ABD'de Coco-Cola şoförlerinin kimyasal madde taşıma lisansı olması gerekiyor.

Daha fazlasını yazmak isterdim ama bu kadar oldu ancak :)

1|1
    0|0
  • normalde içip kolayca sarhoş mu olursunuz o zaman içmeden önce bi kaşık zeytinyağı için normal içtiğiniz alkolden daha fazlasını gönül rahatlıgıyla içebilirsiniz..

yavuz sultan selim küpe takmamıştır. onu resmeden ressam o şekilde çizmiştir.

kalp krizi geçirdiğinizde yüksek şekilde öksürürseniz şok etkisi yaratacak ve krizi atlatmış olacaksınız. ( daha çok arabada kalp kirizi tutanlar için )

ketçap eskiden reçete ile eczanelerde ilaç olarak satılıyormuş..

1|1
    0|0
  • Dünyanın en iyi kahvesinin; Endonezya'daki bir kahve ağacının meyveleri yere düşmesi ve oradaki bir cins maymun bunları yutması. Çekirdekleri de bağırsakları geçerek dışarı çıkıyor. Çekirdekler hayvanın vücudunda fermantasyondan geçtiği için özel tadı olan bir kahve ortaya çıkıyor.

1|0
    0|0
    • bu ne ya,kahveden tiksindim beee...

• :)))))damla sakızlı kahve olsada içsek:)

• Ohhh şöyle mis gibi bağırsakta fermante olmuş damla sakızı aramalı bir kahve olsada içiversek :p

• dobular diye bi kabile var

ilk defa 1934 yılında amerikalı antropolog ruth benedict tarafından keşfedilen bi yer.

doğu yeni gine sahillerinde volkanik adacıklardan oluşmuş kıraç ormanlara sahip bi yerde yaşayanların genel adı bu dobular.

bunların şöyle bir özelliği var;

mutlu olmak, başkalarının üzerindeki laneti kendi üzerine çektiğine inanıyorlar.

yani sosyal hayatının her alanında mutluluk verici her türlü eylem bir husumetin, bir alametin habercisi olarak adlediyolar..

dolayısıyla toplumlarındaki her kesimdeki insanda bir paranoya bir bıkkınlık

ruh aleminin derinliklerine kadar işlemiş bir vaziyette..

aslında ne kadar anormal bir hayatı

ne kadar doğru yaşamaya çalışıyolar. ilginç.

birazda bizdeki arabesk yaşam tarzına çalıyor bana göre..

bizim toplumumuzun ruh aleminin derinliklerinde de böyle saçmalıklar var..

1|0
    0|0
    • müslüm babayı gönderelim,buarada beni görseler uğursuz bu derler kesin:)))bilgi çok güzel yeni bilgilerde bekleriz :)+1

• Urfa ve çevre bölgedeki aşiretlik sistemi, haçlı seferleriyle gelen bir olgu.

haçlılar urfayı ele geçirince derebeylik sistemini orda da yaşattılar. o günkü derebeylik sisteminin bugüne yansıması aşiret.

dikkat edilince mantık da sistem de aynı zaten.

1|0
    0|0
  • bir bal arısı ortalama 300km uçuyor ve ölüyor ilginç.

Dünyanın en zehirli hayvanı 5cm büyüklüğünde bir kurbağ ve bir gr. zehri 150 kişi öldürüyor :s

2|0
    0|0
  • mesleki bilgi veriyorum

Beyaz baret: mühendis, müdür patron, üst düzey yöneticiler takar

Sari baret: İşçiler takar

Bende beyaz baretlilerdenim

2|0
    1|1
  • bir domuzun orgazmı 30 dakika sürüyormuş

2|1
    0|0
  • Bir yılan 3 yıl uyuyabilir

Hiçbir kağıt 7 defadan fazla 2'ye katlanamaz

Kahve sarhoş bir insanın ayılmasına yardımcı olmaz. Hatta çoğu zaman alkolün etkisinin artmasına yol açar.

Sivrisineklerin 47 tane dişi vardır

2|1
    0|0
  • satisfaction klibindekilerin hepsi önceden erkekmiş =)

3|0
    0|0
  • insanların %3'ü psikotik bozukluk, %1' de şizofrenidir.

şu an sitede 100 kişi olsa 4 kişide bunlardan var

4|0
    0|2
  • telefonu yan tuttugunzda ekranin donmesini saglayan, ucagin havada dengede kalmasina saglayan alet ayni alettir ve adi da jiroskoptur

2|1
    0|0
  • insanlar dışında zevk için tek seks yaptığı bilinen hayvan yunuslardır.

2|0
    0|0
  • kasaplığın püf noktası:ne sihirdir ne keramet el çabukluğu marifet

1|0
    0|0
  • deniz atlarının erkekleri doğurur =)

2|0
    0|0
  • bugünkü haberlerden:

dünyada p*rno sitelere en çok giren şehir İran'ın başkenti Tahran'mış. İlginç di mi?

2|0
    0|0
  • Benzin ışığı yanmaya başlayan her araba ortalama 80 km daha gidebilir. Bu yüzden şehirlerarası yollar ve otobanlarda, benzinlikler inşa edilirken bu kural uygulanmaya çalışılır.

2|0
    0|0
    • benim arabamın benzin ışığı göstergesi bozuk galiba ışık yandı söndü ve ben 1 km gitmeden yolda kaldım çok utanmıştım bide tamirci çağırmıştım

• Her tür araçta bu böyle midir motorsiklet falan?

• Her tür araçta bu böyle midir motorsiklet falan?

• Evde köpüklü baloncuklar yapabilmek için; kolonya, şampuan ve su kullanın.

1|0
    0|0
  • makineli tüfeği ilk ingilizler icat etmiştir ilk kullandıkları yer de afrikadır

1|2
    0|0
  • Salatalığın yaklaşık %90’ı sudan oluşur

zürafaların boyununda insanınki gibi 7 kemik vardır

1|1
    0|0
  • ahtapotlar çok aç kalırsa, kollarından birini koparıp yermiş... :)

3|0
    0|0
  • tüm gelişmiş hayvanlarda (balık, zürafa, maymun, yunus,...) beyinden ses tellerine giden sinirler önce kalbin alt tarafından dolanır sonra ses tellerine gider. zürafalarda bile.

1|0
    0|0
    • teşekkürler:)

• sebebi de şu; atalarımız balık iken bu sinir beyinden doğrudan "ses tellerin" inerdi, kalp kafamızın içinde olduğu için. fakat boyun oluşmaya ve uzamaya başladığında kalp gövdede kaldı ve bu sinir de kalbin arkasında kaldığı için böyle dolanmak zorunda kaldı. biyolojik bir faydası yok.

• Eski yunanlılar yarışmalarını ciddiye alırlardı.hem de ölesiye.MÖ 564'te Arrachion olimpiyat şampiyonu oldu ve bu sırada öldü.Ölümü neredeyse her şeyin serbest olduğu,boksla güreş karışımı bir pankration müsabakasında oldu.Çok zorlu dövüşten sonra Arrachion yerde seriliyken rakibi havlu attı.Arrachion'un öldüğünün farkında değildi.Arrachion böylece bir olimpiyat müsabakasını kazanan tek ölü oldu.

0|1
    0|0
    • Evet Amerikan güreşi diye bildiğimiz Pankreas güreşi aslında Eski Yunan icadı. Ayrıca dediğin gibi olimpiyatlar ciddiydi. Kutsal dağları Olimposta gelen tanrılar şerefine olduğu için.

• bir çift hamam böceği senede 32 milyon tane yavrulayabiliyormuş ilk aklıma geleni söyledim :)

2|0
    0|0
    • midem bulandı :D

• siz kızların midesi hemen bulanmaya bayılır zaten :)bu arada bnimde en tiksindiğim hayvandır kendisi neden yaratıldı sorusunun cevabını ararken bu bilgiye ulaştım daha kusana kadar bilgi istersen bende mevcut...bu hayvanlar hakknda araştrmyı severim

• windows isletim sistemlerinde (hepsinde olmayabilir halihazirda win7 64bit kullanmaktayim ve oluyor) yeni bir klasör adlandirirken ya da bir dosyanin adini degistirirken 'con' ismini secmenize izin vermiyor...cok gereksiz bir bilgi ama bilgidir gene de.. ;)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• hepimizin uzaylı imgesi olarak bildiği o koca göbekli, koca gözlü, cinsiyetsiz yaratık aslında bir antropoloji fantazisi olarak evriminin son noktalarına varan, on binlerce yıl sonraki bir insanın görüntüsüdür:

güneş yavaş yavaş soğumaya başladığı için güneş ışığı azalmıştır. bu yüzden loş ortamda daha iyi görmeye çalışırken gözler büyür. yine güneş etkisinin azalması nedeniyle ten rengi solmuş, grimsi bir hal almıştır.

fiziksel aktivite gereksinimi minimuma indiğinden neredeyse hiç kas kalmamış ve gövde küçülmüş, ancak beyin aktiviteleri olağanüstü arttığından kafatası dikkat çeken biçimde büyümüştür.

en az kullanılan parmaklar olan serçe parmakları, alet edevat kullanımının minimuma inmesi nedeniyle tamamen işlevini yitirmiş ve yok olmuştur, bu yüzden o noktada insan 4 parmaklıdır.

en önemli fantazilerden biri: cinsiyet uzuvları yok olur ve cinsiyet farkı ortadan kalkar. cinsel yolla bulaşan hastalıklar önlenemez biçimde yayılınca bu hastalıkların kıranından kurtulan insanlar yeni dünyalarında cinsel ilişkiyi yasaklayarak çocukları laboratuvar ortamında üretmeye başlarlar. işlevsiz kalan cinsel organlar zamanla yok olur.

2|0
    0|0
    • hmm, şimdi oturdu. peki bu şey ilk önce nezaman yazılmış? bir de, ilk nereden okudun?

• heheheh, muhtemelen türkler 'bize bir şey olmaz' veya 'atın ölümü arpadan olsun' diyerek bodoslama daldığından, cinsel yolla bulaşan salgın hastalıklar döneminde telef olmuştur bu fantaziye göre bence:D

• insan kalbi yumrugu kadarmış...burun hiç durmadan büyürmüş...agzımızla kulaklarımız aynı büyüklükteymiş...eşini aldatmayan tek canlı yusufcuk ve deniz atıymış...keretnkele kuyrugu kopunca yenileniomş...erkelerin hepsi evlenmekten korkuomuş :D başkada aklıma gelirse yazarım :D

1|1
    0|0
  • Türklere ait bi destan varmış bozkurt destanı..sınava hazırlanıyorum da genel kültür çalışırken gördüm bunu..aranızda belki duymuş olanlar vardır ama ben duymamıştım ve bir hayli de ilginç geldi..bu destana göre Türkler bi savaşla ortadan kaldırılmış, sadece bir erkek çocuk kalmış onun da kollarını bacaklarını kesip nehre atmışlar..daha sonra dişi bi kurt onu bulmuş ve yaralarını iyileştirmiş, beslemiş..gün gelmiş erkek çocuk büyümüş ve dişi kurtla evlenmiş..çocukları olmuş, Türk soyu da bu şekilde devam etmiş :D

1|0
    0|0
  • Kangurular geri geri yürüyemez,

İstakoz kanı mavidir,

Köpekbalıkları hastalanmazlar,

Atlar 1 ay hiç yatmadan ayakta durabilir,

Marilyn Monroe'un ayakları 6 parmaklıydı,

Hiçbir kagit parçasi 7 defadan fazla ikiye katlanamaz (Deniyosunuz şimdik dimiiii :)

Yılanlar sağırdır,

Kutup ayıları solaktır,

Yunuslar bir gözlü açik uyurlar,

Fil ziplayamayan tek memelidir.

1|1
    0|0
  • bir suya küfür ettiğimizde su kristalleri kırılırmıs veya bagırdıgımızda ama ona sen güzelsin sen iyisin dersek harika kristaller ortaya çıkarmıs :D

3|1
    0|0
    • doğruluk payı varmı acaba ilginçmiş :D

• teşekkürler:)insan vucudunun çoğu su olduğu için küfür yada kötü söz kişiyi kötü hissettiriyor,besmele ve duada o güzel kristalleri oluşturuyormuş:)

• evet sudaki mucize isimli kitapta var :)

• Bu gün bişey keşfettim şimdi ingiilizcede tatil "holiday" ya bu "holly(kutsal) + day(gün)" den türemiştir bence,kutsal günler de genelde iş yapılmaz ya, kime anlatsam diye düşünüyodum rahatladım valla =D

1|0
    0|0
  • dünyada en çok söylenen şarkı ' Happy birthday to you' dur

1|1
    0|0
  • aynı insanlarda olduğu gibi, şempanzeler de karşılılı esniyormuş :))))))))))))

2|1
    0|0
  • atomdaki elektronların elektriksel itme gücü nedeniyle nesneler asla birbirine dokunmaz.

1|0
    0|0
  • boyumuzun uzunluğuyla kollarımızı açtığımızda oluşan mesafe aynıdır

0|1
    0|0
  • Kore'de cesareti kanıtlamak için canlı ahtapot yutarlar böğğh :D

1|0
    0|0
  • dayisiyla evli hindu bir arkadasim var. onlarda normalmis

2|1
    2|2
  • dünyada en yaygın kullanılan isim muhammedmiş :))

1|0
    0|0
  • Tahran, p*rno sitelere en çok giriş yapan dünya ülkeleri arasında birinci sırada yer alıyor

bugün öğrendim link :)

1|0
    0|0
  • Alkol en fazla Konyada tüketiliyormuş.. çok şaşırmışdım buna..:=)

2|1
    0|0
  • ya itir gunde kac soru sorma hakkin var

0|1
    0|1
  • bir canlı kendisinden önceki genlerle bağlı olduğu ailesiyle bir bütündür. buna aile morfogenetik alanı denir. dolayısıyla soyuyla ilgili herşey genetikten kendisine geçer. bunlara soyundaki insanların yaptığı kötülükler ve geçirdiği travmalar da dahil. bütün bunlar ruhsal hastalıkların sebebidir. dedenin yaptığını torun öder, sistem böyledir. insanların başına gelen olayların sebepleri de bunlardır. herşey bilinçaltında kayıtlıdır, tüm geçmiş ve tarih de kayıtlıdır. geleceği değiştirmek için geçmişin şifalanması gerekir. ataların yaptıkları için özürler dilenmeli, tövbe edilmelidir. onların travmaları rahatlatılmalıdır. ölünce sadece günahlar yüzünden değil travmaları yüzünden de acı çekilir, ölünce kurtulunulmuyor ne yazık ki onlardan.

2|0
    0|0
Yükleniyor...