Arkadaslar edebiyatı iyi olan biri acil bakabilir mi?

Şen olasın Ürgüp dumanın tütmez
Kıratım acemi konağı tutmaz
Oğlum da pek küçük yerimi tutmaz

Cemalim Cemalim algın Cemalim
Al kanlar içinde kaldım Cemalim

Ürgüp'ten de çıktığımı görmüşler
Taşkadı 'nın pınarına inmişler
Beni öldürmeye karar vermişler

Cemal'in giydiği ketenden yelek
Al kana boyanmış don ile gömlek
Bize nasip değil ecelnen ölmek

arkadaslar bu türkünün nazım birimi nazım türü teması redif uyakları lazım yapabilen varsa yazabilir mi ya:/ çok önemli

0|0
1|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Edebiyati lise duzeyinde olan birini ariyorsun.

0|0
    0|0
    • evet lise sonum, bilgin varsa yazabilirsin yoksa cidden zamanım yok

• ufaklik? 31 yasindaki birinin sahip olabilecegi olgunluga sahip olmani isterdim. Lise son ogrencisiyim ve bu siteyi boyle ihtiyacim oldugu zamanlar kullaniyorum yararli olmasini sagliyorum. Gayet olgun dusunebiliyorum anlicagin. Fakat bir ufaklik olarak 31 yasinda bir buyugum olarak vaktini boyle bos harcamamani tavsiye ederim abicim :) Yasin benden buyuk olabilir ama birden cumleye ufaklik olarak tepki gostermen konusma seviyeni gosterir :) bayada dusukmus

• Ergen psikolojisi cumlelerine alinmadim bu donemler boyledir. Zamanin yoktu az evvel ama simdi bayagi zaman oldurmussun ufaklik tepki degildi sevkatti. buyudugunde olgunlugun sana hakaret eden birine gulumsemek oldugunu ogreneceksin su an saldiri cagindasin. abicim deyisindeki guzellik gibi hayatin olsun huzurla kal.

Kızlar Ne Diyor 1

• Bekle bıraz yazcam

0|0
    0|0
    • cok tesekkur ederim

• Uyak duzenı boyle degıl gıbı..
      Her bentın ıcınde farklı uyaklar var aynı degıl
      ama nakarat kısımlarına redıf dıyebılırsın

• Onemlı degıl sorun oldugunda mesaj atabılırsın yardımcı olurum elımden geldıgı kadar

Yükleniyor...