Orhan Pamuk hakkındaki düşünceleriniz neler?

Arkadaşlar Orhan Pamuk hakkındaki düşünceleriniz neler?

0|0
4|21

En İyi Erkek Görüşü

• Ben yazarların, sanatçıların toplumdan, kültürlerinden ve tarihlerinden kopuk olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Orhan Pamuk hepsinden kopuk. Bir kitabında "minarenin balkonu" sözünü kullanıyordu sanırım. Minarenin balkonu değil şerefesi olduğunu bilmeyen birisidir.

Tabii en önemlisi bu şahıs bilmem kaç milyon Ermeni ile bilmemkaç bin Kürtün katlediğildiğini söylerek iyi yazmıştır. (Yazmak: Mecazi anlamda yalan söylemek, palavra atmak)

Bu kadar iyi "yazma"nın ödülünü de almıştır. Elif Şafak da onun izinden gidiyor.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Das Magazin adlı haftalık İsviçre dergisine verdiği bir röportajda, "Bu topraklarda 30 bin Kürt ve 1 milyon Ermeni öldürüldü. Benden başka kimse bundan bahsetmeye cesaret edemedi" açıklamasında bulununca hakkında TCK'nın 301. maddesinden ‘Türklüğe hakaret’ davası açıldığı yılın ertesinde 2006 yılında Nobel Ödülünü kazanarak bu ödülü alan en genç iki kişiden biri olarak başımızın tacı ettiğimiz hiç sevmediğim ülkesinide sevmediğini düşündüğüm şahsiyettir.

1|0
    0|0
  • Iyi yazarmıdır bilmem ama ermeni soykırımı yaptığımızı kabul ettiğini söylediğinden beri çevremdeki kimse sevmez oldu bende sevmiyorum

2|1
    0|0
  • avrupanın uşağı...

2|2
    0|0
  • sevmiyorum. Yaşar Kemal'in zamanında politik sebeplerle alamamış olduğu Nobel'i kendi ülkesine sistematik şekilde hakaret ederek alması da beni soğutuyor ancak eserlerini sevmemem bundan bağımsız, okunası bulmuyorum

2|0
    0|0
  • Sevmediğim yazar.

1|0
    0|0
  • orhan pambık beni düşünsün.

1|1
    0|0
  • hiç sevmem,seveni de sevmem

1|0
    0|0
  • yazarlığı iyi fakat geçmişteki bir takım siyasi olaylara bakış açısı anlamında yer yer yanlış düşünceleri olan bir yazardır ancak şuda bir gerçek ki fikir özgürlüğü olan bir ülkede yaşıyorsak orhaan pamuk şunu dedi diye ağır eleştiriler yapmak doğru değil

0|0
    0|0
  • gerçek konuşan gerçek yazan biri helal :)

0|0
    1|0
  • orhan pamuk akıllı olsun :D:D:D

1|2
    0|0
  • abartıldığını düşünüyorum

1|0
    0|0
  • iyi adama benziyor:):)

0|0
    1|2
  • bugun ulkemizde ne kadar elestirilsede ataturk hakkin da yazdiklari icin bence saygi duyulmasi gereken ve basarili bir turk yazardir ayirca elestirirken unutmayalim ki bir yazar baska dusuncelere degil kendi dusuncelerine hitap etmelidir..

1|0
    0|2
  • kar

0|0
    0|0
  • 'kar' diyorum

1|0
    0|1
  • ilkokulda farketmiştim nobeli alabileceğini.

0|0
    0|0
  • sayılı ünlü türklerden

0|0
    0|1
  • nobel ödülü aldığını biliyorum bu kadar :)

0|0
    0|1
  • çok iyi bir yazardır

0|0
    0|0
  • aziz nesin ve nazım hikmetten çaktırmadan intihal yaptıgını düşündüğüm yazarımsı adam

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• Değerli bir yazar!

0|0
    1|0
    • ne açıdan?

• O kadar sığlaştırmamak lazım. Bu adamın/yazarın onun öncesinde de gayet iyi romanları vardı.

• Bu kadar sığlaştıran biz miyiz yoksa bu söylendikten sonra ödülü verenler mi? Sığ değildilerse bundan önce keşfetselerdi bu çok kaliteli(!) yazarımızı. Ama doğru onlar bu lafın üstüne nobel verdiklerinde sığ değiller ama biz bunu düşününce sığız, evet tabi.

• iyi yazıyor.

1|0
    2|3
    • Evet Ermeni soykırımı konusunda çok iyi yazdı, Nobeli de kaptı.

• ha bir de eksileyen arkadaşlara teşekkür etmeden geçemeyeceğim. bu denli önemsenmek g.tümü kaldırmadı desem yalan olur.

• ahı ahı ben :D + verdim ama cevabına pek katılamadım ..

• Ermeni soykırımını kabul eden bir yazar

0|0
    0|0
  • Masumiyet Müzesi'ni okuduktan sonra ciddi bir soğuma yaşamıştım ama popüler roman değil edebi roman peşinde koşan nadir yazarlardan...

0|0
    0|1
Yükleniyor...