Nevruzda ne yapilir?

Kurtlerin neden boyle nevruzu onemsedigini merak ediyorum. Ne anlama geldigini biliyorum. Sadece o gun ne yapildigini merak ediyorum?

0|1
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Kutlama yapiyoruz ve baharin gelisi...

0|0
    0|0
    • 20 Mart gece ates yakmaya baslariz 21 gecesine kadar 21 de ates yakilir eylenilir halay cekilir... Bazilarimiz piknik giderler anliyacagin kutlama yapiyoruz... en önemliside mazlum dogandir.

En İyi Kız Görüşü

• İlkokuldayken kutlardık biz oyunlar düzenlerdik (çuval yarışmaları, yoğurtta altın bulma, kaşıkla yumurta taşıma vs vs) şarkılar söylerdik, yemekler hazırlayıp yerdik. Şimdi kutlanmıyor okullarda sanırım. Başka olaya çektiler nevruzu gerçekte herkes bir festival gibi kutlamalı baharın gelişini...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Aslında newruz türklerindir idaa edenler araştırabilir ama zamanla kutlama olmadıgı için kürtler kutluyor şimdi

0|0
    0|0
  • Nevruz askeriyelerde alarma sebeb oluyo nobetci sayisi artiyo ve maksimum guvenlige cikiliyo. d carsim kitlendi her gecen araci ariyorum sozde bomba bulucam. d. d

0|0
    0|0
  • Bahar bayramı deniyor, 21 Mart coğrafya olayıylada benzer. Kürt mitolojisi gibi.
    Zerdüştler ve Bahailer içinde kutsal bir gün ve onlarda kutlarlar.

0|0
    0|0
  • akrabaların ziyaretine gidilir.

0|0
    0|0
  • Bölücülük çalışmaları...

0|0
    0|0
    • Sizinki ise fitnelik... Size kalsa erdogan bile bölucudr...

• açılım diye propaganda yapanlar mı konuşuyor, bak bunların ağızları da varmış, yakında bizde silahlarla çıkacağız, ekmek yediğiniz yerden kurşunu yiyince akıllanırsınız...

• ateşlere geliyorlar :)

0|0
    0|0
  • Kutlanıyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Nevruzun gerçek anlamı bahar bayramıdır. Ve önemi şudur Göktürklerin Ergenekondan çıkışıdır yani tüm Tüm Türk devletlerinin bayramıdır

0|0
    0|0
  • Halay cekiyolar ateşin üstünden falan atliyolar

0|0
    0|0
  • Halay cekiyolardir jflglhlrkf

0|0
    0|0
  • Baharin geliisi kutlanıyor halay çekiliyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...