Tarihli bir soru kafa karıştırıcı :) Fatih Sultan mehmet

Fatih sultan mehmet 21 yaşında istanbulu feth etmesine rağmen neden tüm tablolarda resmedilişlerde o kadar genç gösterilmiyorda 35-40 yaş grubundaki bi insan gibi resmediliyor ?

Güncellemeler:
Teşekkürler basküler.italyan ressam gentile bellini tarafından yapılmıştır bu portre.. yılınıda söylerdimde çok sarhoştum hatırlamyorum :)

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• 35-40 yaşında ilk kez resmini yaptırmış olabilme ihtimali yüzünden olabilir mi?

1|0
    1|0
    • mantıklı oda olabilir

• işte bu italyan ressam gentile mi yapmıştı ?

• Evet Gentile vardı.Ayrıca Fatih Sultan Mehmet'in doğum gününe 46 yıl ekle, resmin yapılış yılını bilirsin.

Kızlar Ne Diyor 3

• Belki resmi sonradan yaptirdi.. Belki yasindan buyuk gösteriyodu.. Belki ressamin hatasi.. Belki kendini daha olgun göstermek istedi.. Belki.. Belki.. Belki.. Bunlar varsayimlar nedenini bilemeyiz..

1|0
    0|0
    • valla bilemiyorum ama tek düze resimleri var o kadar çok araştırdım aynı hepsi.. bide şu geliyor aklıma 1400 lü yıllarda yaş biliniyorken 1800 ün son demlerinde annelerimizin babalarımızın dedelerinin tam net yaşı ayı yoktu ilginç değilmi :)

• olasılıklar diyarı :)

• Ayneeen.. Gzl özetledin olayi

• EVET NEDEN COCUKLUK FOTOLARI YOK MESELA DIMI:d

1|0
    0|0
  • sakalli sukalli oldugu icin daha buyuk gosteriyordur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Tablosunu hatırladığım kadarıyla sakalları olduğu için öyle büyük gösteriyor. Yoksa sakalsız hayalk ettiğin zaman yaşından küçük bile gösterir gibi geliyor. Anahtar sözcük sakallar.

1|0
    0|0
    • oda olabilir ama kendim erkek kuaförüyüm 1 sakal 20 yaş civarı oynatmaz insan yüzünde maksimum 5-6 yaş farkettirir

• fatih namını aldığında resmedilmiş portreleri var. dolayısıyla =21 e çıkıyor yine

• O zaman ilk dediğim. :)

• çünkü padişahlar kendini görkemli çizdirmeye bayılırlar

1|0
    0|1
    • Görkemli çizdirmek isteseler yavuz sultan selim venedik elçisi karşısında eski elbiselerle çıkıpta elçinin dikkatini heybetli ve güneş ışıklarıyla parlayan kılıcınla çekmezdi değilmi :)

• çoğu öyle.Hepsi demedim.Hemen eksiyi yemişim gene

• valla benim suçum yok ama afiyet olsun :)

• belki küçük gösterseler küçüleceğini sanıyorlar yanlış mantık.

0|0
    0|0
Yükleniyor...