Gelenekler acil yardım?

arkadaşlar DOGUM dogum öncesi gelenekler cinsiyet tayini ile ilğili gelenekler(çoçuk dogmadan önce) EVLENME söz nişan kına düğün(kızalma)(en sevdiğim) arkadaşlar kültür ile ilğili bilğisi olan bütün arkadaşlardan yardım rica ediyorum acil yetişmesi gerekiyor

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• geleneklerimize göre;

ilişki öncesinde beyaz şarap içersen oğlun kırmızı şarap içersen kızın olur
    pozisyon olarak kadın üstteyse kızın erkek üstteyse oğlun olur.
    bir gün sonra kız tarafına gidilirse oğlun erkek tarafına gidilirse kızın olur.
    nişan için iyi görüş açısı önemlidir bence, kamuflaj giyilmesi makbuldür-evin kızı dizden 3 parmak aşağıda etek, erkek demode takım elbise şartı vardır geleneklerimize göre.
    sevdiğinle evleniyosan biyerine kına yakabilirsin, görücü usulü ise avuç içine, yok komşunun oğlu mahallelinse falan serçe parmağada yakılır.
    evlenirken usulen gelin ve damat halay başı olamaz, ayıp.
    düğünde kız ellerini çok havayya kaldırmadan oynamalıdır, erkek kızın babası ile pistteyse, oyun sırasında gelin masası mahaline eğer baba yoksa giremez. adet.
    bide damat traşı var en sevilen adet, damat yolunmuş kaz gibi gelecektir düğüne, hep bunlar adet.
    kızalma konusunda eksiklerim var onu biraz araştırmam gerek.
    saygılar.

0|0
    0|0
    • eyvallah şarap kısmı biraz kafama takıldı ama sagol

• devamını anladıysan sıkıntı yok, devam et:)

• anlıyorum ama ilk defA benim gibi deneyimli ve tecrübeli birisi tereddüte düştü şu anda farklı birşey olacakmı ya da olur mu diye düşünüyorum

Kızlar Ne Diyor 1

• tam olarak ne soruyorsun?

0|0
    0|0
    • hepsinin cevabını sırası ile

• ya işte kızla birbirinizi seviyorsunuz evlenme teklifi ediyorsun ailelerinize söylüyorsunuz kız tarafı gün veriyor çiçek çikolata yaptırıp istemeye gidiyorsunuz muhtemelen veriyorlar sonra yüzükleri takıyorsunuz büyüklerin ellerini öpüyorsunuz, nişan istiyorsanız kız tarafı sana siz kız tarafına nişan bohçası götürüyorsunuz bir eğlence tertipleyip nişanı yapıyorsunuz evlere dağılıyorsunuz:) bir süre sonra kına gecesi istiyorsanız kına gecesi çok karışık ya bırak şehri kişiden kişiye değişiyor geleneği ama bizde yine bir eğlence tertip ediliyor kız bindallı falan giyiyor kızın ellerine damadın serçe parmağa kına yakılıyor istersen git bekarlığa veda partisi yap sıkılıp okumamazlık yapma yazdım okadar:)

gelelim düğüne kına gecesinin ertesi günü güzel bir mekanda nikah kıyılıyor oynanılıyor takı töreni falan sonra gerdek gecesi orayı biliyondur artık:)
      düğünden önce nişanlılık döneminizde davetiye bastırıp ev kurmayı unutmayın:)
      doğuma gelince bende pek bilmiyorum

Erkekler Ne Diyor 2

• Ayrı ayrı sor...

0|0
    0|0
  • ses kaydı gerekmiyor mu galiba bitirme tezi almışsın veya halk bilimi dersin var :)

0|0
    0|0
    • klavuzu karga olanın burnu boktan çıkmazmış benimde iş onun gibi birşey oldu şimdi ugraşıyorum bilgin varsa bir elde sen at kardeş

• ders notu için mi lazım bitirme tezi için mi ne için ona göre

Yükleniyor...