Kitap arsızları kimler?

... Kitap severler, bu tutkuyu yaşarken kullandığınız şirin ürünler nelerdir ?

Şunun gibi link

0|0
19|10

En İyi Kız Görüşü

• link Kullandığım kitap ışığı... Kitap okumak bir tutkudur.. Ben de bu tutkunun esiriyim :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Sadece ayraç kullanırım . Yanımda kurşun kalem ve not kağıdım olur ,beğendiğim cümleleri not alırım ve altını çizerim .Zaten bir kaç kitap birden okuyorum ,her gece başka alemlere dalıyorum desem yeridir.

0|1
    0|0
    • ... Çizmeyin ya,ben kitaplarımı paylaşırım her zaman.Bu yüzden çizimlere karşıyım.Ama not almak fikri güzel.Bende çok severim kurşun kalemi.

• ... Sevdiğin kısımları not alman yeterli olmuyor mu? Okunmuş kitap bana daha sıcak geliyor.Ben kuru fasulyenin de bir gün bekletilmişini severim :)

• :)) evet bende severim bir gece beklemiş kurufasulyeyi (pastırmalı veya sucuklu olsun )

Hımm nerde kalmıştık , evet benimde ilgimi çekmiyor değil okunmuş kitaplar ,satın aldığım da oluyor .Bazen aldığım kitaplarda kıyısına köşesine yazılmış ,kestirip atılmış bir kaç kelime yi okumak da eğlenceli oluyor. Sanıım notlarım yeterli olmuyor , zaten 3 yıl içinde 5. ev taşımam sadece kitaplarıma sahip çıkabiliyorum :)

• sayfa katlamayı sevmediğim için kesinlikle ayraç kullanırım bazı ayraçlarımı kendim yaparım renkli kartonları kesip üzerini süslerim bir de kutu mendiller var ya onlar ın kenarlarını kesip ayraç yaparım desenleri güzel oluyor :))

1|0
    0|0
  • Güncel haliyle:

Kitap okuma mekanlarım: Otobüs, yatak

Kitap okuma tarzım: Kitaba kesinlikle tek çizgi çekmem fakat notlar alıp daha sonra araştırırım..Roman okurken sadece kitap ve ben varızdır..Birbirimize dokunur, buluşma bitene dek ayrılmayız...

Kitap satın alma hızı: Gördüğüm her an..:p Satın alma hızıma okuma hızım yetişemiyor..

Ayraçlara da bayılırım...Bir de rahatsızlığım mevcut.Bitirdiğim kitabın arasındaki ayraç kısa bir süre nadasa bırakılır..Böylece üstündeki kitaba dair anılar odaya dağılır...Bu okuma zerrecikleri de beni bir süre daha o kitapla ilişkide tutar...

0|0
    0|0
  • O sorduğun ben değilim..!

Ben kitap arlısıyım..! :)

0|1
    0|0
    • ... Peki arlısı olarak fikrini alayım ! :)

• Evet seni ekmek Su gibi özledim Haha

• @penticim, sevgi arsızın yesin seni iyi mi.? Pamuk helvam, frambuazlı dondurmam benim.. ahahah..

• kitap okumaya bayılırım ama ayraç kullanmadım şimdiye kadar hiç hem ayraç oldumu hangi sayfada kaldığımı anlayamıyorum :):) unutuyorum yani mesela sol sayfa bitmek üzereyse o sayfanın altını o sayfaya yeni başladıysam da altını kıvırırım. ayrıca çok sevdiğim sözler olursa yeşil fosforlu kalemle çizerim. kitaplarımı artık kimseye vermiyorum hala elif şafak aşk kitabım geri gelmedi sinir oluyorum böyle olunca..

0|0
    0|0
  • kitap ayracı olarak kitap aldığında zaten yanında veiryolar onlaro lmadığında bitmiş ego kartı ayraç olarak kullanılır,takvim yaprağı,kalem

0|0
    0|0
  • yatağım ve yastığım yeter.masada oturarak okuyamıyorum.ders çalışırmış gibi geliyor.kitaba haksızlık ettiğimi düşünüyorum .kendi yaptığım ayraçlarımı kullanıyorum bazılarında not yeri yapmışsam kalemde alıp önemli bulduğum yerleri sayfaları not ediyorum.kitapları karalamayı sevmiyorum

0|0
    0|0
  • renkli kartonları kesip üzerine değişik sözler yazıyorum ya da değişik metaryallerle süslüyorum bir çok kitap ayraç ım var.ayrıca kitap okurken mutlaka yanımda bir kağıt ve kalem bulunur.beğendiğim sözü,bir olayı ya da ders aldığım bir konuyu kağıda not alırım.bunun üzerien oluşturduğum bir defterim var sonrasında bu yazdıklarımı defterime geçiririm.

0|0
    0|0
  • ayrac kullaniyorum. zaten kitap alirken her kitab icin ayrac veriyolar. sayfa katlamayi sevmiyorum.

hem cirkin bir görüntü oluyor hemde kitaba iskence yapiyormusum gibi hissediyorum kendimi.

bir ara da kitap isigi almistim ama anladimki kitap isigi kullanma özürlüymüsüm.

kullanmayi birtürlü beceremedim, zaten en sonunda kirilmisti (:

0|0
    0|0
  • gece 12den 3e kadar yatağıma uzanır okurum gecenin sessizliğinde o kadar zevk veriyor ki bana bir de kahvemi mutlaka alırım. Beğendiğim kısımları yazdığım bir cep defterim vardır. Okuduğum kitapları da not ederim mutlaka

0|1
    0|0
  • biri bana mı seslendi

0|0
    0|0
  • Cok onceden kurutulmus gul koyardim

Amma sacmaymisim Haha sevdim kisimlarin altini

Fosforlu kalemle ciziyorum

0|1
    0|0
    • ... Bu doğru bir yaklaşım değil ama,ileride birine vermek istediğin de,kitabı okurken yönlendirmiş olursun.

• he he hee evet o da güzel :)))

• ben de senin altını fosforlu kalemle ciziyorum her okudugumda

• Hazır ayraç kullanmıyorum bir tane arkadaşımın hediyesi hiyeroglif harflerini gösteren ayracım var kullandığım bir de kendi yaptığım ayraç var :)

0|0
    0|0
  • kıtap okurken çok sıgara ıcıyorum yanı bı yerde yapıcı bı yerde yıkıcı oluyorum,urunde kullanmam pek

0|0
    0|0
    • ... sigara ve kahvede çok keyif veriyor kitapla birlite.

• sigara yerine bişeyler iç kitap okumak güzelde sigara içmek kötü olur.1hafta boyunca sigaray kitap okuyunca içme alışırsın :)

• çok nadiren ayraç kullanırım... genelde hiç birşey kullanmam. nerde kaldığımı sayfa numarasından bilirim zaten.

0|0
    0|0
  • kendi fotoğrafımından bir ayraç yapmıştım öneririm kartonu ayraç şeklinde kesip üstüne fotoğrafı uhuyla yapıştırıyoruz,T şekli düşünün o t'nin yukarı kısmını kalın yapın ve fotoğrafı yapıştırın.

0|0
    0|0
  • kitap ayraç koleksiyonum var:)sayısı epey fazla gördüğüm güzel ayraçlarıda alıcam bikaç tanesi aklımda

0|0
    0|0
  • Ben uzanmışken benim yerime kitabı dik tutan beyaz cihazdan memnunum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• yakın zamanda abimin okuma gozlugunu kesfettim... gozlerim cok iyi ama okuma gozlugu kitap okumanın zevkini 4'e katlıyor...gozcuye gidip bir tane yazdıracagım kendime gozluk...

1|0
    0|0
  • arkadaşlar linkteki zımbırtıyı buldum

buyrun sitesi

link

site güvenilirdir. ben en az 20-30 sipariş vermişimdir:)

kargo ücretsiz. siparişinizde 15 doları geçerseniz (ki ben böyle öneririm) takipli ve hızlı geliyor paketler.

0|0
    0|0
  • ben kitap ayracı olarak kalem ve kağıt kullanırım. kağıda sık sık notlar düşerim, kitabın önemli yerlerini not ederim, beğendiğim söz-hikaye falan varsa bunları not ederim.

en son kitap bittiğinde kağıdı içinde bırakırım ki sonraki okumamada kolaylıkla bulayım

kitapların arasına parfüm sıkarı. okuması çok keyifli oluyor öneririm :)

Yakında inşallah amazon kindle geçeceğim :) kafaya koydum getirtecek yer arıyorum.

bu arada ürün çok güzelmiş ya nerden alabiliriz?

0|0
    0|0
  • Kitaplarımın özelliğine göre çeşitli ayraçlar kullanırım. Fantastik eserler için farklı ayraçlarım vardır. Hatta o esere dair bir ayracım varsa, o ayraç kitabın sonunda kalır. Beğendiğim yerleri işaretlemem; zira hangi sayfada olduğunu bilmek beni mutlu etmez. Tekrar okuduğumda orayı bulmak bana daha heyecan verici gelir.

0|0
    0|0
    • ... İşaretlemeye bende karşıyım,ders kitabından özet çıkarır gibi.

• Haklısın. Kitap kıvırmaya da karşıyım. O kadar para ve değer verip kitabı katlamak bence vahşet.

• Kitap ayracına bir dolar vermek niye, doları kitap ayracı yerine kullanmak varken ,felsefesinden savunuyorum :)

0|0
    0|0
  • Rahmetli enişteden kalma, metal/prinç kallavi zarf açacağı.. muhteşem ayraç oluyor.

0|0
    0|0
    • ... Agır değil mi?

• ...Evet, ancak gövde kısmı ince olduğu için sorun yaratmıyor. Kitap kenarını kıvırmayı sevmiyorum, eşantiyon olarak veren kağıt ayraçlarda çok basit duruyor ayrıca fırlayıp gidiyor. Elini ayracın sapına atıp, kaldığın yeri açarken çok ciddi bir iş yapıyormuş gibi hissediyorsun, en azından ben öyle hissediyorum.

• Kitap biter ayraç, bir yere kitap bir yere gider.Yeni kitaba başladığımda gazete kağıdı parçası bile ayraç işi görür.

Link teki çok güzel bir şeymiş.Yatarken rahat okuyabilmek için de bir şey icat etseler keşke.

0|0
    0|0
  • benim tek zımbırtım küçük bir not defterim var hoşuma giden kısım olursa not ederim link deki apart çok enteresanmış yalnız =)

0|0
    0|0
  • kitap dediğin viski gibi olmalı. yani sek. belki yanında çikolata yiyebilirim.

0|0
    0|0
  • Hiçbir araç kullanmıyorum. Kaldığım yerde sayfanın kenarını büküyorum. Klasik ama mükemmel.

0|0
    0|0
Yükleniyor...