İstanbul'da yaşamak çok zor değil mi? Yoksa ben mi abartiyorum?

İstanbul'da yaşamak çok zor değil mi? Ben okulu bitirip buraya yerlestigimden beri kendimi çok yaşlanmış hissediyorum. Trafiği bir türlü, bir yere gitmek istesen saatlerini zaten aradaki mesafe aliyo. Sabahlari erkenden uyanip metrobüs otonus minibus kisacasi toplu tasima araçlarında tlyer bulmaya çalış. Boyle etrafima bakinca herkes robotlasmis sanki. Para babalari iscinin ustune bütün yükü dayamis. Verdikleri uc kurus ise bunun kac misli kati kadar calistiriyolar. İstanbul un sanki dogal güzelliği gitmiste sanki geriye sadece bu kalmis gibi hissediyorum. İstanbul'da yasayanlar ne düşünüyorsunuz bu konuda?

1|7
15|63

En İyi Erkek Görüşü

• İstanbul'da yaşayan ve yaşamaya çalışan herkesi can-ı gönülden tebrik ve takdir ediyorum...

0|0
    1|0
    • O kadar ki zor diyorsunuz değil mi?

• Rica ederim.

• Teşekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 62

• 29 senedir yaşıyorum.
    her zorluğa değer İstanbul. ;)

1|1
    0|0
  • Ne yazık ki öyle

0|0
    0|0
  • bundan bir kac sene önce İstanbul'da oturmuşuz yaşamı kötü yani İzmir en iyisi @OgzhnOztkn bağcılar cocuğuna sormak lazım :D

0|0
    0|0
    • Bu soruyu daha önce görmemem benim için bir ayıptı. Valla abla nerede oturuyor bilmiyorum ama Bağcılar Esenlere falan gelsin hayattan soğur. Yeminle İstanbul güzel diye gösteriyorlar ya tv lerde medyada la gelin bir allasen şurayı gezin :D

• Bende hayattan sogumus durumdayım zaten :/

• izmiri tavsiye ederim sana hacer yerleşmek istiyosan buraya gel

• sistemin kölesi oluyosun zamanla işte.. ama paran varsa kralsın.. walla ben 2 ay dayanabildim.. metrobüs zaten ömrümden çaldı :/

0|0
    0|0
  • Hiç sorma 5 yıldır burdayım resmen 10 15 yaş yaşlandım illet bir yer hergün yaklaşık 5 saatimi trafikte geçiyor 10 saat işte geriyede birşey kalmıyor birde insanlarda soguk bencil üç kağıtçı herkes lanet bir şehir daha önce hangi ildeydin

0|0
    0|0
  • rezil bir yer

0|0
    0|0
  • İstanbul guzelde dediğin hibi tr

0|0
    0|0
  • Evet çok zor bazen nefret ediyorum ama nasipse İstanbul'da ölmek istiyorum

0|0
    0|0
  • 100 bin nufuslu bir sehirden buraya 6 ay once gelmis biri olarak fazlasiyla katiliyorum ve bunlara ek olarak insan kalabaligindan tiksiniyorum nedir bu abi insan kokusunu tattim resmen

0|0
    0|0
  • Abartıyorsun

0|0
    0|0
  • Bence İstanbul'da doğmamış olanlar İstanbul'dan sürmeliyiz.

0|0
    0|0
  • Haklısın. Ama buraya alismisiz bir kere. Biraz birikim yapip gitmek en hayirlisi. Hatta eli kolu bagli olmayan durmasin burada

0|0
    0|0
    • Birikim mi hemde burada :) elimdekini avucumdakinide aldi valla

• Ahahaaa inşallah olur Rabbim yardmcn olsun :)

• Amin seninde :) sen nerde tirmaliyon?

• aylık 3 bin tlden aşagı oraya gitmem

0|0
    0|0
  • Bogazda yasiyorum cok sakin gidecegim yerede motorlu teknemle gidiyorum cok rahat yani uzun mesafeleride helikopterle gidiyorum:)

0|0
    0|0
  • malatyaya gelmelisin burada yok ölye sorunlar
    abartısız ana caddeye bile parkedebiliyorsun park sorunu olmayan nadir güzel illerden birisi :)

0|0
    0|0
  • Insanda psikoloji birakmiyor.
    Hic mutlu degilim burada.

Bu ayni suna benziyor: tamam kiz cok guzel ama mutlu olmak icin yetmiyor cunku oorospu :)

0|0
    0|0
  • sen hangi şehirdeydin daha önce

0|0
    0|0
  • Guvenlikle sitede evin varsa (istanbul saraylari nda oturuyom ) babanda para varsa altindada araba İstanbul bana guzel

0|0
    0|0
  • Antalyadan selamlar. trafik çok sıkısık değil. tarihi yerleri güzel. deniz güneş kum yazın cennet zaten. İstanbul'da yaşanmaz antalyadan sonra.

0|0
    0|0
  • Tamamen ekonomik şartlara bağlı. İstanbul, gelir düzeyi iyi olmayan insanı çok yorar. Gelir durumu iyi olan zaten evini iyi yerden tutar, keyfini yaşar vs.

0|0
    0|0
  • doğrusu zor biraz, ama burada yetiştiğimden pek de zor gelmiyor.. mümkün olduğunda toplu taşımadan uzak durmaya çalışıyorum..

0|0
    0|0
  • Çok zor değil imkansız 1200 para alsan 600 kira 300 fatura 300 lirayla hadi geçinebiliyosan bide çoçuk varsa bez alıcam eee sonuç açsın çalışan adam hiç mi ailesiyle dışarda yemek yemesin hiç mi kendine zaman ayırmasın insan değil makina mübarek!!

0|0
    0|0
  • İstanbulu turistler yaşıyo 😉 senin benim girmediğimiz yerlere onlar girip dolaşıyolar ama bunun suçu birazda bizde.. Boş vakitlerimizi salakça şeyler yaparak geçireceğimizi istanbulu yaşayarak geçirebiliriz zorda değil pahalıda..

0|0
    0|0
    • Pahali degil mi birak Allah askina bir yere gitmeye kalksan sadece yol parandan bile gidiyor. Gezmeyi bende bilirim ama sınırın vardir butcene göre.

• O üniversite mezunları sadece üniversite mezunu olabilmek için okuyan diplomalı eşekler başka bir esprisi yok sevgili kardeşim bakarsan görürsün memleketin yarısı iktisat ve işletme okuyo hiç gariban çalışan ezilen mimar gördün mü? Ya mühendis? Veya doktor? Adamların puanı neye yeterse onu okuyolar sonra ucuza çalışmak zorlarıma gidiyo ben para babası değilim ama kendimi geliştirdim ve nerde istersem orda iş bulurum ufak tefek ticaret çeviririm bu bahsettiğin üniversite mezunları ise sabah işime gideyim bir iki evrak yapayım fatura yazayım ofisboyu bankaya yollayayım akşam geleyim evime yatayım kafasında oldukları için böyle vasıfsızlar adamlar bildiğin vasıfsız üniversite mezunu ! Bunlarla kıyaslama İstanbul'da 5 milyon araç var ayrıca aile başına 1 araç düşüyo haberiniz var mı?

• Aile basina dusen 5 arastan bir tanesi nitekim bizk bulmuyo. Cunku tam olarak kastedigim kisiler tek basina bes ailenin basina düşeni yiyiyor. Yazacak cok seyim var ama cok yorgunum :(

• Bütün olumsuzluklara rağmen canım sıkıldığında dışarı çıktığımda trafikte geçen süre bile sıkıntımı almaya yetiyor. Bende tam alışamadım ama arada bıkkınlık olmuyor değil. Söylediklerine katılıyorum iş dünyası gerçekten çok acımasız.

0|0
    0|0
    • Ise goderken ya da donerken bindigim otonus ayni ve o saayte binenlerde hep ayni kisiler hep ayni yuz ifadeleri mutsuzlar goruyorum. Arada muhabbet ediyorum o kadar sacma paralara o kadar cok calistiriliyolar ki cok avimaszca geliyor

• Sorma ben avukatım, bir yerde çalışmak için iş görüşmesine gittiğimde şaka gibi rakamlarla karşılaştım. Sonra birileri kalkıp " Türkiye'de işsizlik sorunu yok, işi beğenmeyen var " diyor ya işte ona bitiyorum,

• İstanbul'suzda bir dakika yaşanmıyor ama.

0|0
    0|0
  • Seneye üni okumaya geleceğim soğuttun beni istanbuldan :D

0|0
    0|0
  • evet her okumaya gelen burada kaldığı için ve buraya göç olduğu için bokunu çıkardılar istanbulun memleketin varsa gidip orda yaşayacaksınki buralarda biraz ferahlasın büyüsüne kapılıyorsunuz sonra yaşlandık diyorsunuz..

0|0
    0|0
  • Zor değil. Sen abartıyorsun.

0|0
    0|0
    • Oyle abartirim ben

• Yasamadim ama senin gibiler zorla yasatiyor sanirim. Benim muzdarip oldugum noktalar belli bunuda yukarda dile getirmisim ama illa konuyu carpitacam demekte israrliysan kafana göre takil.

• Evet benim gibiler sapıktır. bir bunu demediğin kaldı değil mi? Tekrar söylüyorum. Ya taciz ya da tecavüz. Sen bir şeyler yaşamışsın belli ki. Kendini kandırma

• İstanbul gezilecek yer yaşamak için daha sakin yerlwr tercihim

0|0
    0|0
  • Evet calisma sistemi cok bozuk kimse kul hakki eleman hakki dusunmuyo bu yuzden kendi isimi kurdum ama istanbuldaki parayida hicbiyerde kazanamiyosun ben tum tr yi gezdim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    32

Kızlar Ne Diyor 15

• doğma büyüme İstanbulluyum fakat ben de bıktım artık.. özellikle son 7-8 senedir İstanbul çekilmez hale geldi.. bir gün patlayacak gibi geliyor.. bu kadar kalabalığı kaldıramayacakmış gibi sanki.. matematik öğretmenliği okuyorum seneye kpss'ye giricem ve doğduğum büyüdüm bu şehri terk etmek istiyorum.. sanırım İzmir yazıcam..

0|0
    0|0
  • aynen ya ben de ipimi koparamadım buradan bir . hayırlısıyla anadolaya göçmek istiyorum. istanbulsuz bir dünya düşenmiyorum ama bana fazla hızlı gelen bir şehir.

0|0
    0|0
    • Insani cabuk yaslandiran yoran bir sehir gerçekten

• bir ay sadece bir ay bir yere adımını atmasan gittiğinde ne ara bu binalar yıkıldı inşaat başladı diyorsun. trafiğin sesi de yetmezmiş gibi...

• Evet alışmaya çalışana zor...

0|0
    0|0
  • İstanbul da yaşamak ömrünün yarısını yollarda harcamak demek bence o nasıl bir kalabalık gittiğimde geri gelmek için sabırsızlanıyom ben yaşayamazdım orda asla...

0|0
    0|0
    • Yasanilacak gibide degil zatrn. Dedigin gibi ömrünün yarisini yollarda zai ediyorsun burada

• Zor ama doğduğumdan beri burada yaşadığım için alıştım

0|0
    0|0
  • Büyük konuşmayım ama en son yaşayacağım yerden biri

0|0
    0|0
  • Abartiyorsun

0|0
    0|0
  • bursaya gel bir de aynı şehirin boğazsız hali trafik konusunda bir ygsye giricem üniversitede 10daki sınava 7.30 da evden çıktım 9.15 de anca vardım

0|0
    0|0
  • Bazen çok seviyorum, bazen çok nefret ediyorum. Ama yine de vazgeçmek zor.

0|0
    0|0
  • istanbulun trafigine orda dogum büyüyenler bile alisamadi :)

0|0
    0|0
  • Parasi cok cok olana guzel. Orta direklere uygun degil

0|0
    0|0
  • Sonradan gelmediğim için İstanbul'a bana çok normal geliyor. Sanırım sakin bir yerde yaşayamam.

0|0
    0|0
  • neresindesin? bazı kısımlar tamamen felç

0|0
    0|0
  • değil"

0|0
    0|0
  • Cok zor tabi yasanilacak gbi değil istanbulun kahri cekilmez

0|0
    0|0
Yükleniyor...