Kendimi kişisel olarak geliştirmek istiyorum önerileriniz nelerdir?

Bir ortamda konusacak konu bulamıyorum.Söz sanatları yapamıyorum.

Genel kültürüm zayıf mesela nasıl geliştirebilirim?

Hiç kitap okumuyorum,kişisel gelişimde kitap okumak önemlimidir?,sizce hangi kitaplardan Başlayayım?

Karşı cinsle iletişimim zayıf,genellikle onlar sohbet baslatıyor, benden pek ilgi alaka görmeyince sohbet uzun sürmüyor.

Etkileyici ve akıcı konusamıyorum ve çekingenim,karşı cinsin oldugu bir ortama girince yada tanımadıgım biriyle konusurken yüzüm kızarıyor,terliyorum,heyecanlanıyorum bunun için doktora başvurdum antidepresan hap verdi bugün yarım hap olarak aldım faydası olurmu sizce bu hapın?

Cevap verecek herkese sonsuz teşekkürler.

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• sosyal fobi var demek ki

etkiyeci olamaman en başta durumunla ilgili, doktorla atlatırsın

kitap oku önce, konuşacak şeylerin olsun

ilk başta ne okuyacağına gelirse, önce okuma alışkanlığı kazan

cinsellik din spor ıvır zıvır en çok ne ilgini çekiyorsa onla başla sonrası gelir

sosyal fobi tedaviden en çok kaçan grup, üstüne gidersen başarırsın, kişisel gelişimin de peşinden gelir

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• kitap oku

0|1
    0|0
    • Roman olarak bir isim önerebilirmisin? Sıkmayan insana kitabı sevdirecek bir kitap olabilir.

• bnce antidepresana ihtiyacın yok tek sorun özgüven eksikliği..düşünce biçimini değiştirerek onların da senden farklı olmadığını,ve konuşamamaya itecek hiçbir sorunun olmadıgını görüceksin..kendini geliştirmen önemli tabi ama bu bnce 2.aşama:)

0|1
    0|0
    • peki nasıl geliştirebilirim?

• önce ilgi alanlarını keşfetmen gerek ne yapmaktan hoşlanıyosan onun profesyonel egitimini alabilirsin mesela

• Kendimi hiç geliştirmedim.

0|1
    0|0
  • karşı cinsi gerçekten tanımak istiyorsan "erkekler marstan kadınlar venüsten" isimli kitabı oku. tespitler mükemmel.

0|1
    0|0
    • Karşı cinsle iletişim kurmak daha doğrusu insanlarla iletişim kurmak istiyorum.

Erkekler Ne Diyor 4

• Önce kendi kişiliğini daha sonra etrafındakilerin kişiliklerini anlamaya çalışmakla başla bence. Kişilik tipleri ile ilgili bir çok kitap var. Antidepresanlar biraz rahat olmanı sağlar ama bu seferde o haplara bağımlı olursun. Bırakınca da eskisinden beter olursun. Bu yüzden önce kendini tanı ve kendine güven.

0|0
    0|0
  • sorunun tamamını okuyunca tekrar cevap yazma ihtiyacı hissettim dostum ben senden daha kötü durumda idim genel kültürüm her zaman çok iyi idi ama kendime güvenim hiç yoktu konuşurken insanların gözlerine bile bakamazdım hatta dolmuşta ineceğim durak geldiği halde şöföre söyleyemediğim olmuştur ama şimdi bambaşkayım artık yeni tanıştığım insanlardan hep şu sözü duyuyorum çok sert bakışların var gerçekten bu kadar değiştim üstelik hiç bir tedavi olmadan

0|0
    0|0
  • sorunun sadece başını okudum sana tavsiyem kitap oku onlar seni geliştirir sonra bir gün gelir kendine sen bile şaşırırsın nereden nereye geldiğini

0|0
    0|0
  • sende kendini genel olarak geliştir kişisel algılama her olayı

0|0
    0|0
Yükleniyor...