Kuran da var mı bu?

Birisi yıllar sonra gelip bir kitap yazsa hikayeler yazsa, Âyetleri kendi hikayeleri ile açıklasa, olabilirmi böyle bişey, kendi hikayeleri Kurandaki hikayeler ile eşit sayılabilirmi, Kuran ı kendi hikayeleri ile açıklayabilirmi bir kişi, sonuçta Kuran Allah ın kelamı, bir kişinin yetkisi var mı buna?

1|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kimsenin böyle benzetmelere yetkisi yok ama , dinleyen kim.. Bazı tv kanallarında o hikayeleştirmeler görüntülerle beyinlere kazınmaya çalışılıyor, kötü olan , ayetin kendisine değil ama o hikayeleştirmelere inanan da hiç az olmuyor.

Bu da sosyal biçimlendirmelerin yolunu açıyor, insanlar görüntülere ve hikayelerine uyarken ayetin kendisini hiç hatırlamıyor. Kısacası bu " bir grubun ya da görüşün uğruna ayetlere anlam değiştirip yükleyerek kullanma " yolunu açar , bir süre sonra da ayet ile o farklılaşmış anlam yer değiştirir.

Kısacası beyin yıkama ve budur diye belli bir yön gösterme olur o hikayelere bezemek, bu yüzden tehlikeli de olur

0|1
    0|0
    • Boşa guru olmamışsın, güzel açıklama Yapmışsın, Teşekkür ederim :)

• Eig için de ben teşekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Peygambere bu görev verilebilir Ancak Sıradan bir insana verilemez Son peygamberde Hz muhammet Başkası gelmicek Kuran da ebediyete kadar tek kaynak olarak kalıcak Kopyaları olur tabiki Ama hangisine itibar edip etmiceğiniz size kalmış

0|0
    0|0
  • O zaten var. "Sünnetler " Peygamber efendimiz (s. a. v) ..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kuran'daki anlamlar kesin değildir herkes başka yorumluyor dolayısıyla olabilir

0|0
    0|0
    • diyanet Kurandaki âyetleri anlatan her ayeti başka bir hikaye ile açıklasa Kuranın özü korunmuş olurmu

• Sanmıyorum derin meseleler birak üstatları ilgilensin

• Böyle bir şey olsaydı eğer gerçekten bu kadar alim ilhiyatçı olmazdı

0|0
    0|0
  • yok...

0|0
    0|0
  • ayetlere dek hikayeler yazamaz ki

0|0
    0|0
    • Ozaman hikaye yazmak doğrumu, o hikaye ile açıklıyor sonuçta âyetleri, açıklaması ise denk olması lazım

• kim bu adam nasılhikayelerle acıklıyor kuranı

• Kuranı ciddiye almıyorum

0|0
    1|0
  • Bak kardesim soverim. Onlar hikaya degil. Duzelt konusmani soverim yoksa

0|0
    0|0
    • Allahın kelamı ile eşit mi onu sordum, ( hikaye yaşanmış veya yaşanmamış olayları anlatır herkesin bir hikayesi vardır, masal demedim, ama bilgisizce sadece saldırı yapacaksın lütfen seviyeli yorumlar yapalâm)

• Bak canim kardesim bunlar hassas konular usulune uygun yaz cok dikkatli yaz. Herkezin bir anlayisi olabilir. Sec kelimeleri o anlamda 2. Tane daha kelime var

• sim vermedim, kimseyi hedef almadım, bilgi amaçlı sordum, yorumlara saygılıyım ve mantıklı cevaplara önem veren birisiyim, kötü bişey yapmadım burada, ve aklıma takıldığı için sordum

Yükleniyor...