Neden İspanya, İtalya ve Yunanistan'a daha fazla turist gidiyor?

neden İspanya, İtalya ve yunanistan'a daha fazla turist gidiyor? hani bazen diyorum ne alaka bizde de çok güzel yerler var tarihi eser desen bir dolu neden geride kalıyoruz ?

0|0
8|4

En İyi Kız Görüşü

• Turisti çekecek bir altyapımız yok. Ben yerli turist olarak 1 saatlik şehir dışına gitmeye çekinirim. Bazı yollar o kadar ıssız, ve güvensiz ki..

Hizmet sektörümüz çok geride. Ne hizmet almayı ne de vermeyi biliyoruz. Örn: masayı toplamaya gelen garsona yardım eden bir nesil var hala & fıstık yeşili tshirt istendiği halde çimen yeşili üreten ve şikayet üzerine "ikisi de yeşil" diyen tekstil firmaları var.

Yurtdışında milli prestijimiz çok kötü demek istemiyorum ama çok kötü. Amerikada Türklerin 'hala' develerle gezdiğini, ve Türkiyenin çölden ibaret bir ülke olduğunu düşünenler var. Amerikalılar cahildir evet bunu yazdım ama böyle de cehalet olmaz.

Tarih boyunca o kadar didiştiğimiz, yanyana, cancana, kankana, bazen karşılıklı savaştığımız İngilterede iyi bir öğretmen ay-yıldızın bayrağımız olduğu bilmiyor.

"Bilmiyorlar, bilselerdi severlerdi"

Ayrıca ben turistin gelmesini istemiyorum. Antalya İngiltere oldu resmen. Çırılçıplak geziyolar ya da içip içip sapıtıyolar, 'Türkiye' olduğu için 'aşırı' rahat davranıyorlar. Yerli vatandaşı da rahatsız ediyorlar. Gelseler karşılayacak, baş edecek donamımız yok.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• neden kalıyoruz söyleyeyim mi sana kardeş? 1. si gelen turiste gasp tecavüz şiddet uyguluyoruz hatta öldürdüğümüz bile oluyo. sonra onlarda gidip orda kendi ülkelerinde yayıyolar hatta yerel gazaetelerinde bile çıkıyoruz.

2.si turist olduğunu anladığımız insanlara alacakları bi hediyelik esyaşa bile %100 kazığı atıyoruz onlarda saf deyil ya anlayacaklar tabi sonra bir daha gelirler mi buraya?

3. sü insanlarımı gelişmiş olsada çoğu geri. gelen az açık bi kıza bile uzaylı görmüş gibi bakıyoruz onu geçtim delikanlılarımız lafla tacizi aştı elle tacize bile başladı.. ve bunun gibi bir sürü şey. ayrıca kendi turistik bölgelerimize ve turistik yerlerimize önem vermezken bakmazken başkası neden versin* tabi bunlar bütüm toplumumuz için geçerli deyil ama çoğu böyle :/ malesef :(

0|0
    0|0
  • Neden kalıyoruz? Çünki türk milletinin aklı artık ufak tefek şeylerde

0|0
    0|0
  • Cok yakisikli erkekler var

0|0
    0|0
  • he ya bizde niye yoğ?

0|0
    0|0
  • zevksizlerde ondan

0|0
    0|0
  • müslüman kesimi pek istemezler

0|0
    0|0
  • Turkiye yı yanlış tanıyorlar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Çünkü Türkiye'de turizm deniz-kum-güneşten ibaret. Kültür turizmi yok gibi. Ayrıca Türkiye'deki taciz vakaları başka ülkede yok. Ben olsam ben de gelmem, Türkiye'de tarih var ama koruyan yok. Bu kadar medeniyet gelmiş geçmiş, hala Sakarya Savaşı'ndan başka şey bilmiyoruz

0|0
    0|0
  • Oralar hem iklim açısından Akdeniz'de olduğu için daha sıcak hem de bizim ülkeye göre daha güvenli olarak düşünüyorlar.

0|0
    0|0
  • şu nedenler aklıma geliyor hemen

1-popüler yerler

2-uğrak yerler

3-kendi kültürlerine yakın gördüklerinden

4-turizmde damping yaptı adamlar çok ucuz bu aralar...

0|0
    0|0
  • daha cazip geliyor...

0|0
    0|0
Yükleniyor...