Vejeteryanlık hakkında ne düşünüyorsunuz?

Benim gibi vejeteryan olan var mı sitede? Sitedeki ilk sorum hayırlı olsun

Güncellemeler:
Yok mu şu sitede vejeteryan veya vegan?
En iyi görüş seçecek insan bulamadım.. kıytırık kıytırık görüşler

0|0
5|23

En İyi Kız Görüşü

• vejeteryan olmak çok desteklediğim bir yaşam tarzı.
    hayvanlardan üstün olmamız gücümüzün onlara yetmesi onları istediğimiz gibi öldürüp yiyebileceğimiz anlamına gelmiyor. onları kendi yaşamlarından ailelerinden alıp koparıp sonra katledip yiyoruz sadece kendimizi düşündüğümüzden. üstelik bu sektör çok acımasız, gözümüzü kapayıp kulağımızı tıkadığımızdan acımasız gerçekleri göremiyoruz belki de. ama onlar acı çekiyorlar, katlediliyorlar, kimi zaman canlı canlı derileri soyuluyor.. bunlara gözümüzü kulağımızı tıkayıp kayıtsız kalmamalıyız. aşağıdaki yorumlara da cevap niteliğinde birkaç görsel paylaşmak isterim:
    http://i.hizliresim.com/nA3Zzl.jpg
    http://i.hizliresim.com/rgonWN.jpg
    http://i.hizliresim.com/q4ZV6D.jpg
    http://i.hizliresim.com/P5Zm8N.jpg
    bu görseller sizi rahatsız ediyorsa vejeteryan/vegan olmayı bir daha düşünün.
    hayvansal ürünlerin hayatımızda olmadığı bir yaşam da mümkün:
    http://i.hizliresim.com/XBrmVR.jpg

0|0
    0|0
    • gerçekten en iyi görüşü hak eden bir paylaşım olmuş :) teşekkürler

• eğer birileri bu soruyu ve cevabımı görürse onlar adına da yararlı bir paylaşım olsun istedim. birilerinin aklına bu konuda tekrar düşünüp harekete geçmek için kıvılcım çakabildiysem ne mutlu bana.. eig için de teşekkür ederim :)
      (not: görseller veganoloji adlı facebook sayfasından alıntıdır)

Erkekler Ne Diyor 23

• Vejetaryenliğin yayılması kadar insanlığın sağlığına ve dünyada hayatta kalmalarına fayda sağlayacak başka bir şey yoktur. Albert Einstein

Vejetaryen olmak, nirvanaya ulaşan bir yolda bir adımdır. Buddha

İnsanlar, bir arslanı öldürmek istediği zaman ona spor der, bir arslan onu öldürmek istediğinde ise buna vahşet der. Hayvanlar benim arkadaşlarım ve ben arkadaşlarımı yiyemem.

Benim çapımda bir beyin besinini ineklerden almaz. Vejetaryendir. George Bernard Shaw

Hayvanları sevdiğini söyleyen binlerce insan, yemek vakti gelince, hayatlarını yaşanılır kılabilecek her şeyden yoksun, korkunç acılara ve mezbaha terörüne maruz kalan canlıların etinin tadını çıkarmaya koyulurlar. Jane Goodall

Sağlık sebepleri dolayısıyla ben bir vejetaryenim. Kendi sağlığım için değil tavuğun sağlığı için. Isaac Bashevis Singer

İnsan et yemeden yaşayıp sağlıklı olabilir; o nedenle et yerse, sırf iştah için hayvanların öldürülmesinde payı olur. Ve böyle davranmak ahlaksızlıktır. Leo Tolstoy

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Birgün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum.

Gün gelecek ve hayvanların öldürülmesine, insanların öldürülmesi kadar ciddi şekilde bakılacak. Leonardo da Vinci

Et ve kandan oluşan canlılar, et ve kanla beslenmemeli; bu, kendini zehirlemekten başka bir şey değildir. Pisagor

Hayvanlar konuşabilseydi, onları kesip yemeye cesaret eder miydik? Voltaire

Hayvanları sevdiğim için vejetaryen değilim; vejetaryenim çünkü bitkilerden nefret ediyorum. Whitney Brown

0|0
    0|0
  • Vegan mısın ne tür vejeteryansın buda önemli😒
    Olabilir ama hayvansal proteinle bitkisel proteini karşılaştırdığında aminoasit değeri açısından büyük farklılıklar ortaya çıkıyor.
    Belki günümüz şartlarında etin sağlığından şüphe edebiliriz ama genel olarak veganlığı onaylamıyorum.
    Tartışmaya açık konu uzar gider

0|0
    0|0
  • Saygim sonsuz; hatta eşim de inşallah vejeteryan olur; ben yerim o bakar :P benim öğünüm hamur ve ettir.

0|0
    0|0
  • biz et yerken birilerinin de ot yemesi lazım...

0|0
    0|0
  • et yenmezmi ya çılgınmısın sen :D

0|0
    0|0
  • anlamsız bence.

0|0
    0|0
  • Vejeteryan ==> iyi insan, merhameti fazla kaçmış sadece
    Vegan ==> abartılı

Bitki de canlı, yaşamınızı sürdürmek adına onunkini sona erdiriyoruz. Bence bir farkı yok. Doğa bu, buna adapte olmuşuz işte

0|0
    0|0
    • Veganlık gerçekten zor. vegan olmak isterdim ama olamam. bitki öldürme geyiği de çok klasiktir

• Klasik olduğu için değil yahu cidden aklıma gelen bu. Geyik de sayılmaz yani mantığım bunu söylüyor. Evet veganlık zor, diyetini ayarlaması nerdeyse imkansız :) may the force be with you

• Kuvvetsizz güçsüzz

1|0
    0|0
  • Pastırmayı inkar eden birini ciddiye almam. Akli dengesi bozuktur..

0|0
    0|0
  • Vecetrryan bir kiz vardi konustugum artik belli bir sureden sonra muhabbeti bana bakla bsmya yedirmek ile geciyordu

0|0
    0|0
  • Vejeteryan değilim ama et olmasa 40 yıl aramam

0|0
    0|0
  • Et yemeden yasanir mi be

0|0
    0|0
  • Hadi hayırlısı

0|0
    0|0
  • Etsiz yemek mi olur yav maydonoz marulmu yiyelim , citaminsiz proteinsiz kalirsiniz :-)

0|0
    0|0
  • Et candır et yenmez mi ya

0|0
    0|0
  • Herkezin hayatina kimse karışamaz

0|0
    0|0
  • Et yenmez mi yaa

0|0
    0|0
  • Kalbi güzel insanlar olduğuna inanmak istiyorum şov için yapanlara başka cevabım var

0|0
    0|0
    • Şov için yapanlar bir süre sonra bırakıyor zaten.

• Hayvanları seviyorum işin bu kısmıda var ama etin tadınıda hiç sevmiyordum

• :)) bak şimdi olay nerelere geldi! O zaman sebzeden yeme onlarda canlı sonuçta ve sen yiyeceksin diye dallarından kopariliyor

• Vejeteryanlık ta biraz şov bence

0|0
    0|0
    • Şov için yapanlar bir süre sonra bırakıyor zaten. Sırf şov yapacağım diye lezzetli olduğu iddia edilen bir sürü yemeği 2.5 senedir yememezlik yapmazdım

• Mutluysan problem yok

• canım mangal çekti be :) ciddiyim üfff

0|0
    0|0
  • Yerine ve zamanına göre.

0|0
    0|0
  • bana cok itici geliyor one oyle yaaav

0|0
    0|0
  • Otcullar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Vejeteryanlar kokorec yese valla ben olurdum hhshshsh

0|0
    0|0
    • kokoreç dışı model vejetaryan ol o zaman :D

• Ahhahahah:D Vejeteryanlik iyi de vegan olma. Sut yok, peynir yok, yogurt yok cok zor bee:s

• Olmak isterdim ama olamam. Veganlara özel besinler bulmak Türkiye'de zor.

• Çok iyi değil. Protein almalısın.

0|0
    0|0
    • Protein alıyorum. sadece ette yok protein

• Annemde hiç yemezdi. Kan sorunu ortaya çıktı yavaş yavaş yemeye başladı şu an çok iyi. Kesinlikle et çok önemli. Bende vejeteryandım. Aşırı... et yiyemiyordum.
      Yavaş yavaş yemeye başladım.

• Etin verdiklerini karşılayacak besinler tüketmemiş demek ki. Herkese görede değildir bazılarının bünye kaldırmıyor

• etoburum ben

0|0
    0|0
  • mangalsız hayat ölüm bana

0|0
    0|0
Yükleniyor...