Eğer doğru kişiyi bulduysanız, kültür veya din farkı sizin için söz konusu olur mu?

Anlatın bakalım arkadaşlar.

Eğer doğru kişiyi bulduysanız, kültür veya din farkı sizin için söz konusu olur mu?

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• Ne din in nede kültür ün bir önemi olmamalı bence,daha çok kızın davranışları kişiliği benim için önemlidir zaten bunları belirleyen etkende din ve kültür değildir.din ve kültür ün insanın lişiliğine ve davranışlarına etki etmediğini daha detaylı açıklarım isteyen olursa.

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 13

• bence iki insan birbirini sevdiyse kafa yapısı olarakta anlaşıyorsa kültür farkı veya din konusunun üstüne fazla düşülmemelidir.Sonuçta yeni bir başlangıç yapacak insanlar bizleriz ailemiz değil o yüzden aileleri bu konuda yumuşatarak hayatımıza devam ederiz olduki ailemiz sırf bu yüzden istemiyorsada artık yapacak tek şey kendi hayatına bakıp sevdiğinle beraber olmaktır bence :))

ama ne yalan söyleyim bu zamana kadar yabancı kız arkadaşlarım oldu fakat yaz aşkı gibi birşeydi ciddi düşünsem din konusunda ben asla dinimi değiştirmem fakat evlendiğim kişiyede illa dinini islam yap demem isterse olur istemezse olmaz.Dinde zorlama yoktur neticede benim zoruyla dinini değiştirse nolur değiştirmese nolur önemli olan onun kalben hangi dine inandığıdır.

1|0
    0|0
  • farketmez fakat beni biraz düşünüyosa din durumunu saklamasını isterdim

1|0
    0|0
  • Kültür farkı sorun olacaktır. Çünkü kültür senin yaşam tarzına verilen addır. Hangi kitapları okudugun yada hangi müzikallere gittiiğin değildir. Seninle istediğin konserlere gelip seninle beraber zevk alabilecekse sorun yok. Ben kültür deyince bunları anlıyorum. O nedenle diğer konuları bilemem ama yaşam tarzına uygun biri olacak.

1|0
    0|0
  • Kültür ve din farkı varsa nasıl doğru kişi oluyor anlamadım.

Benim doğrularım,

Dinim ve kültürüm üzerine kurulmuştur.

Eğer din ve kültür farkı varsa o doğru kişi değil sadece bir hevestir...

0|0
    1|0
  • muhafazakar olmasın yeter.

1|1
    0|0
  • anlaşma iyi olursa sorun yok bence herkezin dini kendine kültürüde

1|0
    0|0
  • Kültür ve din benim ilişkilerim de önemlidir. Kültürü eksik, dini hurafelerle yaşayan birisiyle zor olur.

0|0
    0|0
  • benim doğru kişimin taşıyacağı sıfatlar arasında zaten din ve kültür.. yani bırak söz konusunu müslüman olmayan birisiyle evlenmem. müslüman değilse bile önce müslüman olmalı.

0|0
    0|0
  • kültür ve dini özelliklerine bakmadan doğru kişi olduğuna karar veremem

0|0
    0|0
  • Alaha inandığı sürece önemi yok . hristiyan yahudi olması erkek açısından sorun değil Allaha inanırsa ama kadınlarda bu yasak. ben şahsen istemezdim çünkü mutlaka sorun olur bu.

0|0
    0|0
    • kadinlar icin yasak olmasida bir tartisilacak konu bence ama düsüncelerin icin sagol

• evet ve bu tartisilacka birsey ama buraya uygun degil suan :D sorumuz baska cünkü

• ben cevabımın temel dayanağını açıkladım sonrada istemediğimi anlattım :D

• hem doğru kişiyi buldun diyosun hem de anloyişi forqlii, gultürü forklii, dini imanı farklı diyosun. nasıl bir doğru kişiymiş o merak ettim ;)

0|0
    0|0
  • Doğru ınsan seçiminde etkılı degılse Fark etmez.

Kişiden kişiye değişebilir. Kültür, zamanla ortak paylaşımlarla sorun olmaktan çıkar. Farklı dinlerdeki kişilerin aile olabildiklerini de biliyoruz.

Doğru insan seçimini kısmen etkılr.

0|0
    0|0
  • din , kültür farklı olunca nasıl dogru kısı olur ki?

1|0
    0|0
    • bunu kendin düsün ve soru yazacana bir cevap yaz kardesim :D soru icinde soru..inception degilki burasi

• sana tercüme oluyum kültür ve din farklı olunca dogru kısı olmaz.umarım sımdı begenmıssındır

• benim begenip begenmem önemli degil sizin düsüncelerinizide duymak istedim sadece bu konuda.cevabim icin tskrlr :)

Kızlar Ne Diyor 6

• benım ıcın sorun olur. oldu da..dusunsenıze sevdıgınız 4yıldır beraber oldugunuz evlenmek ıstedıgınız ınsanın sızın ınancınızla dalga gecıyor ınanclarınızı yanlıs buluyor yada farklı gelıyor. namaza yatıp kalkmaktan ne anlıyosun dıyor sız ne kadar asık olursanız olun boyle bıseye katlanabılırmısınız? ben katlanamadım 5 vakıt namaz kılan bır ınsan degılım ama yıne de boyle konusulması zoruma gıttı ıs cıddıye gıdıyorr dayanamadım ayrıldım. sızı bılmıyorum herkesın dusuncesıne saygı gosterıyorum ama ben katlanamam anladım.

0|0
    0|0
    • cok feci sekilde yalnis birsey! hic bir zaman hic bir dinle veya insanla dalga gecilmemesi gerek! en adi yapilacak seydir bu! bazilari saka diye geciyorlar ama bence cok yalnis... :( ama böyle bir insanla 4 sene nasil kaldin inanilmaz gerci...sakin pes etme ,depresiv de olma, eger dini bir insansan sana dinin yardimci olacaktir, bence insan dininde hep sevgiyi aramasi gerek ,cezayi ,korkuyu ,günahi degil

• o kadar asıktım kıı gozumm körmüss nasıll dayandım ınanın bn bılee bılmıyorumm.. ama ayrıldım ondan baskasını sevemem sandım aradan 1 yıl gectı suan bırını sevıyorumm dusuncelerıme saygı gosteren benım gıbı bırını.. o zaman gercekten psıkolojım bozulmustu ama suan cok ıyıyım :)

• din farkı benim için önemli olmazdı ama kültür farkı ilişkiyi zorlaştırabilir.

0|0
    0|0
  • bence din ve kültür daha çok toplumsal meseleler.mesela sen Avrupa'da doğsan hristiyan olcaktın ya da Türkiye'desin nüfus cüzdanına müslüman yazmışlar sen daha bebekken=)aşk çok farklı bir şey...

0|0
    0|0
  • aynı dini ve kültürü paylaşmazsak sorun olur bence.

0|0
    0|0
  • Kültür ve din farkımız olan bir kişi, zaten benim için doğru kişi değildir.

0|0
    0|0
  • doğru kişiyi bulurken bunlara dıkkat ederım eğer kültür çatışması yaşanmayacak ve din bence din önemli ya aynı mezhep olması bana göre

0|0
    0|0
Yükleniyor...