Aileler ve kültür farkı

Merhabalar arkadaslar, kafam su an hayli karısık. fikri olan varsa bana yardımcı olabilir mi lütfen? Yaklaşık 1 yıllık bir birlikteligim var. gayet güzel gidiyor ve erkek arkadasımla her konuda anlaşıyor-duk. taa ki bugüne kadar. Kendisi güneydogulu olan erkek arkadasım ilişkimizin sonunun kötü olacagını belirtti. Bunda bayram tatili nedeniyle gittigi ailesinin etkili oldugunu düşünüyorum. İlişkimizin basından beri zorluklarla mücadele edecegimiz ve cözüm odaklı olmamız gerektigini kendisi söylüyordu.çünkü ben trakyalıyım.ve o kürt. Ailelerimizn farklılıgı mevcut. Ancak kendisi de ailesi de saygın yerlerdeler. egitim seviyesi gayet iyi. ailesindeki her bireyde ya doktor, ya hakim ya ögretmen.b en de memurum. Bugün görüşecegiz. Acaba ne yapmalıyım. herseyi konussam mı, yoksa oluruna bıraksam mı? ancak nereye kadar oluruna bırakacagım. yasım 25 e geldi. tavsiyeleriniz?

0|0
6|5

En İyi Erkek Görüşü

• bana göre kültür farklılığı falan etki etmez sonuçta 2 insan anlaşıp birbirlerini sevdiyse kafa yapısı olarak uymuşsa kültür farklarından dolayı bu ilişkiye son vermelerini bir türlü kabullenemem.

tamam evliliklerde ailenin gönlü olması iyidir ailenin rızası alınmadan evlenmek ne kadar doğrudur bu konu hakkında birşey demeyeceğim ama sonuçta bu evliliği sizler yapacaksınız ve yeni bir hayata sizler adım atacaksınız siz öyle bir fark görmüyorsanız diğerlerinin görüşü sizi ilgilendirmez.O yüzden ailenizi biraz yumuşatın bu konuda ve gerçekten seviyorsanız birbirinizi bu ilişkiyi bitirmeyin bu şekilde..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• abla kızma da sizler ekonomik özgürlüğünüzü elinize almış insanlarsınız yani biz gibi değilsiniz aileleri sadece düğüne davet edin tamam ne sorunu ya aklı başında insanlarsınız

0|0
    0|0
    • o dügün faslına kadar neler olur acep tartısılır,keşke hersey yazıldıgı gibi kolay olsa...

• abla yazıldığı gibi kolay değil ki paranız var sizin işiniz var ikinizin birbirinize anne de olursunuz baba da

• Sonun neden kötü olacağı hakkında bir fikrin var mı yani erkek arkadaşın söyledi mi birşeyler?

Ailesinde(1.derece akraba) türk-kürt evliliği daha önce hiç olmuş mu?

Ailesine ne kadar sadık, ne kadar bağlı erkek arkadaşın?

Bende güneydoğuluyum belki bir yardımım olabilir.

0|0
    0|0
    • ailesinde türk-kürt evliligi daha önceden olmamıs,ailesine de hayli sadık bir insan.ancak kafasına koydugu bir konuda ailesi ikna olmasa bile eger fikrinde sabitse yapmıs bir insan.(örnegin;ögrenim hayatına ailesi müdahale etmiş ancak o kendi istedigi bölümü ,istedig, yerde okumus ) bugün de görüştük kendiisyle ve aramız allaha sukur cok iyi.bakalım sonumuz hayrolsun...

• Türk-kürt evliliği olmaması kötü, muhtemel nedeni siyasi görüşleri. Kültür çatışması da olabilir ama çok az bir ihtimal. Kürtler ceviz kabuğu içinde yaşarlar malesef. Bu asırlık ceviz kabuğunu kırmak her yiğidin harcı değildir ve hoş karşılanmaz. Ailesine olan sadakati, kendisini bir seçim yapmaya zorlayacaktır. Sadakat mi aşk mı kazanır bilemem ama, ailesini karşısına alması kendisi için ciddi bir sorun olur. Ailesini ikna edebilirse ne ?l?. Hangi bölümü okumuştu erkek arkadaşın?

• tıp mezunu.umarım aşk kazanır diyelim...

• Bence sorun olur. Kültür farklılığı mutluluk getirmez. Yerinde olsam yol yakınken dönerim. Sonra pişman olacağın şeyler yapma bence.

0|0
    0|0
  • bence size samimi davranarak konuyu izah etmiş...doğrusuda o zaten...

onun ve ailesinin kültür seviyesinin yüksekliği senin ilgini çekmiş olabilir ama dünya görüşleriniz çok farklı ve sen bunun farkında değilsin...ayrıca ben benden olmayana bakışım ve kabul edişim daha zor olurdu...

en iyisi seviyende ve çevrenden birisini bulman...

0|0
    0|0
    • sen de güneydogulu musun?ne açıdan senden olmayana bakısın farklı olur mesela?

• elbette zor olacak biraz ama napalım kısmette varsa olur yoksa zaten er gec biter...

• bence kariyerli ailesi olmasaydıda fikirleriniz aynı olacakmıydı...bu düşünceyi sorgulayın derim...cevabı bana söylemenize gerek yok...ben biliyorum cevabı zaten...

Kızlar Ne Diyor 6

• yazik ya şu türkiyemizin durumuna bak..kardeslerim TÜRK ve KÜRT ayni harflerlye yaziliyor.

Artik bu ayrimciliklar bize engel olmasin ..hepimiz insaniz,yanyana yasiyoruz be

senin icin en hayirlisini diliyorum.bende örf adet hakkinda arastir biraz ögren,insanlar seninde onlarin kültürleri hakkinda bilgili oldugunu görünce sevinirler bence

1|0
    0|0
    • evet,dogru söylüyorsun ateşin kızı,şu örf-adet konusuna egilmem gerek.hiçbirşeyimiz aynı degil çünkü

• Yaşınız küçük değil bu yüzden kararlarınıza ailelerinizin saygı duyacağını düşünüyorum ama şöyle bir düşünceye sahipseniz bu ilişki tabiki gitmez.Biz evleniyoruz ama ailelerimizde bir nevi evleniyor kaynaşıcaklar görüşcekler görüş ayrılıkları olur anlaşamazlar vs diyorsanız bu iş baştan olmaz zaten.

0|0
    0|0
  • sorun olur tabıı kı...

ama aşılmayacak bır durm yok zaten onun aılesı uzaktaymıs.. ve ıkı tarafta egıtımlı..

Bılemem sıstemıyorsa erkek arkadaşın oluruna bırakma kes at bu ılıskıyı... Sankı o ayrılmaya yer arıyor gıbı...

0|0
    0|0
  • Ben de sizinkine benzer bi sorun yaşadım. Ailelerin farklılığı yüzünden ayrılmak zorunda kaldık ama bizimki dini bi sebepti. Ama aynı ülke içinde Türk Kürt Laz ayrımına karşıyım.Etrafımda çok var böyle örnekler anlaşamayanlar da var tabiki ama evliliği aynı kültürden olanlara oranla çok daha iyi sürenler de var. Sadece ailesinin geleneklerine ayak uydurmaya çalış. Konuş herşeyi ama yapıcı ol bu sebepten ilişki bitirilmez..

0|0
    0|0
    • evet asmin ben de bitirme tarafında degilim.inşallah iyi bir görüşmemiz olur.önyargıları yıkmak zor olur ama aileleri ikna edebilirmiyiz bilemiyorum

• edersiniz tabiki zor olur ama insanlığınızı saygınızı gördükçe zamanla daha çok severler sizi

• Ona senin için bu farklılığın önemsiz olduğunu ve onu ne kadar sevdiğini hatırlat. Eminim bir şeyler düzelecektir.

0|0
    0|0
  • valla canım senin ailenin ilişkiniz hakkındaki düşüncelerine karşı bir düşün. ve çocuğun karakterini düşün. seni ezmeye çalışırmı falan? benim ilişkimde hemen hemen öyle. ailelerimiz bazı özel durumlardan dolayı ilişkimize karşı. seninki yine söylemiş. benimki bana ailelerimizi ezemeyiz dedi yol yakınken dönelim evlilik arefesine gelipte ayrılmaktansa yolun başında bitmesi daha kolay dedi ayrıldık ben ona bütün eşyalarını gerii götürdüm sen yoluna ben yoluma dedim resti çektim. bende sana ait hiç bişey kalmasın dedim. akşam aradı falan filan bende bizim ilişkimizin zor olduğunu başından beri biliyorduk dedim. sevgimize mutlu olacağımızı inandırırsak onlarda kabullenecektir bunu sende biliyodun dedim. zamana ihtiyacımız vardı ama sen benden hemen vazgeçtin benim için bittin dedim. yalvardı yakardı şimdi devam ediyoruz. ayrıca ailelerin kökenleri değil görüşleri önemli seninkiler kürtleri antipatik bulmuyorsa, onun ailesi geri düşünceli insanlar değilse kendilerini geliştirmiş cahil kürt türk ayrımı yapıldığını düşünen insanlar değilse canınızı sıkmayın.. he bide bence o bi ailesinin ağzını arasın trakyanın kızları hamaratmış falan desin ne biliyim kürt olmayan bi kızla evlensem ne dersiniz gibi şeyler sorsun bunları sormasını iste. en azından ilişkinizi o duruma göre şekillendirirsiniz...

1|0
    0|0
    • ailesi bastan beri biliyor zaten canım,annesinin tekne kazıntısı oluyor benimki de pek üstüne düşüyor kadın.(30 yasına gelmiş adam hala meyvesini falan odasına getirir,hizmet eder annesi) allaha şükür o konuda hakkını yiyemem,hep iyileme yönündedir eminim ondan.inşallah sonum seninkiyle aynı olmaz,kısmer diyelim gene de...

Yükleniyor...