Türkler orta asyaya nerden gelmiş?

Türkler şimdiki bulundukları coğrafyaya orta asyadan göç etmişler, ama bundan önce nerdelerdi nasıl bir hayat yaşarlardı? Bu konu hakkında bilginiz var mı? Önerebileceğiniz kitap veya internet sayfası var mı?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Orta Asya'ya nereden gelmişler? Çok detay bir soru çünkü Türklerin tarih sayfalarına girişi Asya Hunlarıyla olmuş adı üzerinde... Anadoluya gelişi dersen uzun uzun anlatabilirim ama Asyaya gelişi hakkında araştırma gerekir pek bir sonuç alınır mı onuda bilmiyorum dediğim gibi ilk kavimler, devletler Asya'da oluşuyor bu biraz Araplar Arap yarım adasına nereden gelmiş gibi bir soru oldu anlatabildim mi? Adem ile havvaya falan inmek zorunda kalırız diye korkuyorum :)

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Kayıp Kıta Mu diye bir kitap var Atatürk araştırma emrini veriyor.
    Bunu oku.
    Ayrıca şu sayfaları da incele..

www.facebook.com/kayip.kita.mu?ref=ts&fref=ts
    www.facebook.com/.../519383201538525?fref=ts
    www.facebook.com/.../606001056178337?fref=ts

21. Yüz yıl Türklerin yılı olacak inşallah.
    Yüce Yaratan vaat etmiştir " Yer yüzüne salih kullarım egemen olacak " diye.
    Az kaldı.
    İnşallah hepimiz bu günleri göreceğiz..

1|0
    0|0
    • şu anki duruma bakınca bence o kullar Türkler değil abicim.. ya da biz bir yerde yanlış yapıyoruz. Bu haliyle bu ülke bölünmekten başka eylem gerçekleştiremez. hayırlı geceler.

• Atalarımız , Atatürk , yaptıkları , düşünceleri ve bıraktıkları miraslar olmasa zaten tutunacak dalımız yok.. Allah Türk'ü korusun ve yüceltsin..

• @LiderSperm amin.
      Sadece Atatürk olarak değil genel Türk tarihine baktığımızda Yüce Yaratan bizlere hep yardım etmiş çok şükür.
      Ne diyor maide suresinde " sizlere öyle bir kavim getireceğim ki onlar Allah'ı Allah'ta onları sever... "
      diye.
      Allah'ın emrini bekliyoruz inşallah sabret.

• Ordan burdan

0|0
    1|0
  • En yaygın ve benim saçma bulduğum inanış kayıp Mu Kıtası'ndan Asya'ya gelindiği. Yazılı kaynaklar insanlık tarihinin öncesine ışık tutmamasından dolayı bu da insanlık tarihinin önceleri gibi hala bir muammadan ibaret.

1|0
    0|0
  • Göçebe yaşarlarmış

1|0
    0|0
  • insanlarda idrak yetkisi yok. türk müş rusmuş oymuş buymuş ayrılmış durumda herkes ana karadan dağılmş tüm dünya tek karadan ibaretmiş zamanla patlamak volkanik faliyetler yüzünden parçalanmış.

0|0
    0|0
  • Sinan meydanın kayıp kıta mu kitabını okuyabilirsin.

1|0
    0|0
  • Mu kıtasından

1|0
    0|0
  • zaten orta asyadalardı :)

0|0
    0|0
  • google a gir.
    arama motoruna Türkler orta asyaya nerden gelmiş diye yazıp enter yap. bak bir sürü site çıkacak.

0|0
    0|0
    • Çok sağol ya benim aklıma nasıl gelmedi bu?
      burada sorma sebebim, belki bu konuyla ilgilenmiş ve faydalı sayfalar veya kitaplar önerebilecek birileri vardır diye.

Kızlar Ne Diyor 3

• keske hep orda kalsaymisiz kültürümüzü daha güzel yasarmisiz bence Kadina desen saygi varmis kadin kiz Esinin yaninda Türk hatunu esiyle savasa gidermis yanindaymis hatta savas ciksin demeden cikmazmis Kadin Kiza saygi varmis simdi bak pek yok saygi Kadinlarimiz cok az deger görüyoTecavüzcüler bile idam edilirmis Kadin Kiz deger görürmüs

0|0
    0|0
  • En basit tarih konuları değil mi bu konu ya

0|1
    1|1
    • Ben yurtdışında yaşadığım içim türk tarihini pek öğrenemedim malesef. Şimdi bu açığı kapatmaya çalışıyorum

• İlk insanlar Afrika'da yaşıyordu

0|0
    0|0
Yükleniyor...