Kuran okurken basimizi?

Arkadaslar Kuran okurken her zaman basimi kapatarak okurum. Bir arkadasim Kuran okurken basinin kapali olmasina gerek olmadigini soylemisti bunun uzerine internette bir kac siteye baktim ve ordada kapatmadan okumak caizdir kapatmak zorunlu degil diyor acikcasi sasirdim. Siz ne dusnyorsunuz?

Güncellemeler:

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• Sen yinede doğru bildiğini yap abla
    Sen kapalisin ve farzet Başbakan size geldi ya da belediye başkanı veyahut vali kaymakam ve onunla konusacaksin baş örtünü indirip mi onun karşısına gidersin yoksa daha çok çeki düzen mi verirsin üstüne başına...

0|0
    0|0
    • ben acik bir bayanim

• canim kapali olanla acik olanalrin gorusleri farkli oldugu icin senin verdigin ornek benim soruma bir ilgisiz olmus yinede cok sagol ilgin icin

• Peki sen aciksin ya mezarlığı gidince neden kapanirsin ölü icin Allah için mi

Erkekler Ne Diyor 9

• Kur'an okuyacak erkek veya bayanda setr i avret denen yerlerin kapanmasi sarttir. Erkekler basi acik olarak abdestli ve setr i avrete gore giyinip okuyabilir ama bayanlar basini kapatmalidirlar. Yine ayni sekilde setr i avrete uyup abdestli bir sekilde baslari yani saclarinin baslangicindan cene altina kadar kulak kapanacak sekilde baslarini kapatmak durumundadirlar. Yuzlerini kapamalarina gerek yokdur. Bu sekilde ancak bayanlar abdestli bir sekilde kur'an okuyabilirler.

0|0
    0|0
  • alakası bile yok söylenmeye bilir ama kapanmak kurana ve allaha olan saygımızdır mesela ezan okunduğu zaman saygıdan dolayı sesiz oluruz tv sesini kısarız değilmi

0|0
    0|0
  • kapatmanıza gerek yok kapatmadan da okuyabilirsiniz

0|0
    0|0
  • Kapatılmalıdır diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Valla ben başı açık Kuran okuyan bayan hiç görmedim :/

0|0
    0|0
  • Kuran okurken yanında erkek varsa kapat kız varsa kapatma

0|0
    0|0
    • neden? yane ben basi acik bir bayanim cunku

• sen kapan genede... bu saygidir..

0|0
    0|0
  • Kardes kapat sen sacin. Saygi hurmet.

0|0
    0|0
  • Tabiki kapalı namaz gibi düşün o olayı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Saygıdan kapatiriz diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Saçmalık bence tabiki kapatılmalı.

0|0
    0|0
  • Öğrenmek amacıylaysa kapatmak zorunlu değil diye biliyorum. Diğer türlüyse tabii ki uygun olmak gerekir.

0|0
    0|0
  • Caiz degil. Caiz diyenlere inansan bile. Hic degilse adap kurallarından kapatırsın..

0|0
    0|0
  • Kardeşim abdest alıyorsun Kur'an okuyorsun başına bir örtü almak okadar. Zormu

0|0
    0|0
    • zor oldugunu soyleemdim zaten kapattigimida belirttim sorumda ben duydugumu sizinle paylasmak istedim ne bu cellelenme

• Yeni yeni çıkan şeylere inaniyorsunus ve iman sirkka giriyor. Ne demiş yaradan oku oku aç kardeşim kur'anni kerimi oku açık açık zaten bizim başımıza ne gelirse onun bunun demesinden geliyor. ćünkü okuma özürlü yüz sen kendi dediklerini uygula kardeşim doğru yol bu

• bole sacmalıkk olurrrr yaaaa tabikide kapalı olcakkk saygısızlıklır olur

0|0
    0|0
  • Öyle şey olur mu hiç Allah kapatmanı emretmiş onun kitabını okurken kapatmamak yanlış olur

0|0
    0|0
Yükleniyor...