Şeker Portakalı neden yasaklı?

Şeker Portakalı kitabı neden yasaklandı hala tam anlayamadım. Aponun kitaplarına da bir şeyler yapılmalı diye düşünüyorum. sizce yerinde bir yasak mı?

1|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• hiçbir kitap yasaklanmamalı. almanya bile eleştirel bir notla hitler'in kavgam kitabını yeniden yayınlayacak.

1|0
    0|0
  • İnsan görünümlü yaratığı bir kaşık suda boğmak isteyen milyonlar var ama kitabının serbest olmasını mı bekliyorsun?

1|0
    0|0
  • Onun ve bir çok kitabın yasağı kaldırıldı. Bu konuda çok çaba sarfettik :)

1|0
    0|0
    • Kaldırıldığından haberim vardı. Güzel bir hizmetmiş :d

• Edebiyat ve sanatta, Türkiye Cumhuriyeti'nde başlatılan inanılmaz sansür uygulamaları, fazlasıyla düşündürücü ve ciddi bir sorun halini almıştır. Şeker Portakalı'nın Zeze'si erotik, Fareler ve İnsanlar ise sakıncalı bulunmuştur. Dünya edebiyatında bir miras olarak kabul edilen bu eserlerin sansürlenmesi, sakıncalı bulunması, ülke içerisindeki sanatın ölümü demektir.

• Dibine kadar katılıyorum.

• müstehcen kelimeler var diye yasaklı..

Yorumsuz..

1|0
    1|0
  • yasaklı değil şu an

0|0
    0|0
  • Niçin yasaklandı?

0|0
    0|0
  • geri döndü o

0|0
    0|0
    • Haberim var yerinde miydi bunu tartışmaya açıyorum

• O halde bunun yolu tavsiye kitap listesinden çıkarmaktır. Öğretmeni açığa almak değildir

• Bizim memleketimizde neyin cezasını kimin ödediği çok kestirilemiyor diyip nokta koyuyorum. İyi geceler :d

Kızlar Ne Diyor 6

• Türk aile yapısına uygun değilmiş asdf

Hayır Ömer Seyfettin ve Edgar Allan Poe beni çok daha etkilemişti, söyleyelim de onları yasaklasınlar bir de, peh...

0|0
    0|0
  • şu an yasak mı bilmiyorum ama gereksiz bir yasaktı. Okudum üç bölümünü de yasak olacak bir yan göremedim^^

1|0
    0|0
  • Onu ilk okulda okumuştum guzel bir kitapti

0|0
    0|0
  • Ben o kitabı okurken ağlamıştım niye yasaklanmış kii

0|0
    0|0
  • Yasak degil ki.

0|0
    0|0
  • yasaklı mı? satılıyor :/