Estetik kavramını size göre nasıl açıklarsınız?

Estetik kavramını size göre nasıl açıklarsınız? Estetik sizce nedir? Genel olarak.

Güncellemeler:
Estetik derken estetik operasyonlarından bahsetmiyorum. Güzellik olarak soruyorum. Size göre güzel nasıl olmalı, neye güzel dersiniz gibi.

0|0
5|16

En İyi Kız Görüşü

• Gözüme ve ruhuma hoş gelen her şey. Rengiyle biçimiyle bana verdiği duygusuyla falan. Çok genel yani

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• estetik kavramı? eğer vücudumuzda beğenmediğimiz bir bölgemiz varsa bu konuyu takıntı yaparız... sana bir sır vereyim mi? yavrusunu beğenmeyen bir anne bulabilimisin? bulamassın... çünkü anneler karşılıksız ve koşulsuz sever... o kadar bencislizki en güzel en kusursuz güzellikler için kusur bulabilmekte üzerimize yoktur... size kısa bir hikaye... Vincent van Gogh döneminde öğrencilerine ders vermek için bilmediğiniz bir köye gidip köy meydanına bir toblo ve çizebileceğiniz en güzel resmi çizeceksiniz ve boyalarınızıda tablonun yanına bırakın bkısa bir not iliştirin... resimdeki kusurları işsaretleyin bir mesajda bırakın... ertesi, gün tablonun neredeyse tamamının kırmızı boya ile çarpılara maruz kaldığını görünce hemen Vincent van Gogh a dönüp duurumu anlatmışlar... şimdide aynı şekilde bir resim çizip eksik kalan yerleri siz onarın tamamlayın içereikli bir mesaj bırakın demiş... ertesi gün gittiklerinde hiç kimsenin ilişmediğini ve kırmızı çarpıların olmadığını görmünce çok şaırmışlar ve tekrar Vincent van Gogh a dönmüşler büyük usta da demişki herkez kusur bulur ama hiç kimse güzellik yaratamaz...

0|0
    0|0
  • Kadın

1|0
    0|0
  • Bir gereken estetik vardır, birde öylesine yapılan. Gereken estetik, ameliyat yaralarını, yüzde ki bozuklukları gidermek için olabilir. Bir kusurun yokken gidip orana burana estetik yaptırırsan çok saçma olur.

1|0
    0|0
  • Zariflik incelik zerafet..

1|0
    0|0
  • Hahahahaha güncellemene güldüm. İnsanların yüzeysel olarak algılayacağını tahmin etmiştim. Estetik kendi açıklamam ile en basitinden göze hoş gelen demektir. Öznel olup kişiden kişiye estetik algısı değişir. İnsanlar hoş gözükmenin verdiği tatmin doygunluğuna ulaşmak ister. Kim istemez ki?

0|0
    0|0
  • estetik için duyular yetersizdir, duygusal bir algılama süreci gereklidir :)

bu yüzden duygusal bir algılama süreci diyeyim :)

0|0
    0|0
  • Estetik sadece Insan Vücuduna yaptığı cerrahi müdahalemden ibaret değildir. Ev dekarasyonu ya da üstünüze giydiğiniz giysiler Aksesuarlar daha iyi görünmenizi sağlayan Şeyler ya da bir anıt heykel gibi şeylerde estetik ararız Göze hoş görünme meselesidir

0|0
    0|0
  • Uyumm

0|0
    0|0
  • Çok yanlış girme o topa geçken belki belki olmuyor ama yaşlanınca tüm izler gorunuyor. Halı saha topu gibi iz kalıyor

0|0
    0|0
    • Sorumu tekrar okuyun lütfen

• Pardon. Güzel dediğin saflıktır soyle dusun ıçguzellk ve dış güzellik toplamı dabittir mühim olan içini temiz tutup daf kalabilmek. bir erkeğin bir kıza açılırken ellerinin titremesi bir kızın gerdekte ne yapacağını bilmemesi gibidir. Asıl güzellik hazdır ve saflıkta yatar estetik sadece modifiye olur

• Hazdır. Güzel cevap.

• Ajda Pekkan

0|0
    0|0
  • estetik denilince profilimdeki deniz manzarası gelir aklıma. muazzam gi estetik bana göre

0|0
    0|0
  • narin oturaklı birazda görecelik çizelim şuraya

0|0
    0|0
  • gereği yok

0|0
    0|0
  • mesela ben esdetiğim (aesthetic)

0|0
    0|0
  • bakımlı ve temızse biraz da kıbar biriyse güzeldir zaten

0|0
    0|0
  • görecelidir. bu kadar basit. dünyanın en cirkini birine dünya güzeli gelebilir.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle. Öyle olduğu için zaten sizce diye sordum ama soruyu anlayan çok az kişi oldu.

• aslında güzellik o güzele bakan gözlere göre farklılık gösterir. illa ki fizik yüz saç baş boy pos değildir yani. görebilene!

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...