İkinci dünya savaşını konu alan film tavsiyesi?

İkinci dünya savaşını konu alan film tavsiyesi verecek var mı? Kapsamlı/sağlam bir yapım arıyorum.

0|0
12|25

En İyi Kız Görüşü

• Kitap Hırsızı -Kitapların yakildigi bir donemde kitap okumayi cok seven bir cocugu ve evinde gizli olarak sakladigi yahudiyi konu aliyor
    Piyanist-Polonyada yasayan sanatla ilgilenen bir aile ve bir piyanistin hayatta kalma cabasi
    Cizgili pijamali cocuk- Alman bir askerin cocugunun gizlice yahudi kampini bulup yahudi bir cocukla arkadas olmasi

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

Erkekler Ne Diyor 25

• Ryanı kurtarmak 1. dünya savaşı mıydı ki bilmiyorum.

0|2
    1|0
  • Şu listede çok var;bakabilirsin.
    http://www.imdb.com/list/ls057984442/

0|1
    0|0
  • Schindler'in Listesi, Hayat Güzeldir ve Piyanist holokostu anlatan harika filmler. Birazcık yürek burkarlar hatta ağlatırlar da. Er Ryan'ı Kurtarmak, İnce kırmızı hat, Kapıdaki düşman, Fury savaşı içinden anlatan efsane filmlerdir izlenmesi gerekir. Operasyon Valkyrie, Çöküş, Direniş, Savaş atı ikinci dünya savaşını farklı boyutlardan ele alan filmlerdir. Nazi denen "canavarlar"ın da özlerinde insan olduklarını görebilmek için özellikle Çöküş'ün mutlaka izlenmesi gerekir. Bu son yazdığım da benim favorimdir çünkü ikinci dünya savaşına Quentin Tarantino el atmıştır ve ortaya biraz mizansen biraz vahşi ve tabii ki harika replikleri olan bir film çıkmıştır. Hangisini izlersen izle pişman olmazsın tabii hepsini izlemek sana daha çok şey katar.

0|1
    0|0
    • Savaşı farklı bir açıdan gösteren bir film de orjinal adı The Imitation Game olan Enigma'dır.

• Piyanist, çöküş ve furyi izledim. Gerçekten harika yapımlar. Öbürlerini izlemedim tavsiyelerin için teşekkür ederim kesinlikle izleyeceğim.

• Schindler'in Listesi

0|1
    0|0
  • Tam dedigin gibi nazi almanyasinda gecen bir savas filmi vardi ama adini hatirlayamadim. Cook iyiydi..

0|1
    0|0
  • Piyanist ve kitap hırsızı güzel tavsiyeler ayrıca cokus berlin kusatmasini anlatır diplomasi de Almanyanın parisi havaya ucurabilecekken yapmadiklarini anlatan güzel bir film

0|1
    0|0
  • Schindler’in Listesi, kapıdaki düşman, Grave of the Fireflies, piyanist, er ryanı kurtarmak, fury

0|1
    0|0
  • Çöküş
    Sığınak

0|1
    0|0
    • Çöküş çok iyi bir yapım. Onun dışında sığınakta ilginç güzel bir film.

• Fury :D

0|1
    0|0
  • Rüzgarla konuşanlar
    Er ryanı kurtarmak
    Pearl harbor

0|1
    0|0
  • pearl harbor

0|1
    0|0
  • bende bir ikinci dünya savaşı dönemi meraklısyımdır. belgesel doküman film falan epey izledim. sana tavsiyem klişelerin dışında iki film olacaktır. birincisi schindlerin listesi ki bunu kesinlikle izle ve gerçek bir hikayedir. ikincisi kalpazanlar buda çok iyi bir filmdir ve gerçektir. ikinci dünya savaşına rus tarafından bakan diğer bir film var o da kapıdaki düşman bu da fazlası ile güzeldir. bu filmi izlerken kendimi bir anda Call of Duty oyun serisinde zannetmiştim :)

0|0
    0|0
  • piyanist
    kapıdaki düşman
    nemy at the gates
    fury
    savaşa dönüş
    schindler'ın listesi
    patton

0|0
    0|0
  • Bak iki tane çok iyi filmim var :) Das boot ve the eagle has landed. Das boot inanılmaz bir perspektif 2. dünya savaşına kesin izle :)

0|0
    0|0
  • Der untergang (Downfall) derim işi bir de almanların gözünden gör. Ama duygusal istersen The boy in striped pyjamas ve schinler's list derdim.

0|0
    0|0
  • kapımdaki düşman

0|0
    0|0
  • Hayat Güzeldir..
    Savaşın ortasında kalan bir çocuğa , babasının savaşı bir oyunmuş gibi anlatmaya çalışmasını konu alan bir film..
    Savaşın zorluklarını bir baba gözüyle anlatan en iyi film bence..

0|0
    0|0
  • Schindler'in Listesi

0|0
    0|0
  • savaşa dönüş

0|0
    0|0
  • kapimdaki dusman, er rayni kurtarmak,

0|0
    0|0
  • Er Ryan'ı kurtarmak tek geçerim. Pianist , Pearl Harbor , Rüzgârla Konuşanlar

0|0
    0|0
  • Erraynı kurtarmak ya da brdd pitt in yaptığı son filmi fury de güzel dir

0|0
    0|0
  • Recep ivedik

0|0
    0|0
  • fury
    unsere mütter unsere väter (generation war 3 part 4.5 saat)
    çöküş
    piyanist

diğerlerini at çöpe gitsin ha kapsamlı bir yapım bulamazsın her film farklı bir cepheyi anlatıyor ama kapsamlı istiyosan belgeseller var kaliteli olarak kıyamet diye bir belgesel var 6 part

0|1
    0|0
  • Furry var ama kapsamlı değil.1945 amerikanın almanyaya giriş anı savaşın son son anları. ve anlatılmak istenen de savaşın sonundaki amerikan askerlerinin psikolijisi zaten. savaş sahneleri biraz az tabi.

0|1
    0|0
Yükleniyor...