" Aydınlansın diye şu kirli yüzler biz durmadan savasırdık.. " Bu sarkı sözündeki cümle hakkında düşünceleriniz neler?

Arkadaslar ahmet kayanın kum ğibi parçasında gecen : " Aydınlansın diye şu kirli yüzler biz durmadan savasırdık.. " Bu sarkı sözündeki cümle hakkında düşünceleriniz neler?

0|0
2|7

En İyi Kız Görüşü

• İlhan berk bir şiirinde "yalnızlık dümdüz bir ova" demiştir. Çogunluk yalnızlığı boşluk olarak düşünürken aslında orda yavanlık, düzlük anlatılır demiş elestirmenler. İlhan berkte demişki bir eser yapıldıktan sonra sanatçının olmaktan çıkar. Sanatcinin ne düşünerek yazdığı bazı dönemler ya da duygularla okunduğunda değişebilir. Kimi aşktan yalnizdir kimi hayat yorgunlugundan. Yani demem o ki sanat toplum içindir. Kimi siyasi meselelerini şarkılaştırdı der kimi ne düşünerek yazdığı mühim değil ben bu şarkıda aşkımi dostlarımı düşünüyorum der kimi melodisini nakaratini seviyorum der. Benim düşüncemi soruyosan ben bu sözleri cımbızla seçmem. Butun şarkıya bakınca "acımasız olma şimdi bu kadar.. kum gibi kum gibi ezip geçme" kısımlarıda var. bir kalemde dostlugu silenler aklıma gelir, kendimi düşünürüm bazı zamanlar, bazen nakaratina bayılır eşlik ederim dolu dolu. Misal zeki mürenin özel hayatına küçük iskenderin özel hayatına bakılırsa o şarkıyı kime yazmış o şiiri ne düşünerek yazmış sorularının farklı karşılıkları olucaktir. Herkes zeki muren dinler en azından bir çok insan. Hepsi onun gibi birine hitap etmez. Yani bu sanattır. Şiirinde, heykelinde, resiminde düşüncesi özneldir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

Kızlar Ne Diyor 1

• O yıllardaki siyasi kavgalar saçma sapan stratejik oyunlar v. s..
    Her şeye rağmen biz durmadan sevişirdik sözü bile bizi aydınlatmaya yetiyor ruhu şad olsun güzel insanın.

1|0
    0|0
Yükleniyor...