" Aydınlansın diye şu kirli yüzler biz durmadan savasırdık.. " Bu sarkı sözündeki cümle hakkında düşünceleriniz neler?

Belliyyyyyyy
Arkadaslar ahmet kayanın kum ğibi parçasında gecen : " Aydınlansın diye şu kirli yüzler biz durmadan savasırdık.. " Bu sarkı sözündeki cümle hakkında düşünceleriniz neler?
" Aydınlansın diye şu kirli yüzler biz durmadan savasırdık.. " Bu sarkı sözündeki cümle hakkında düşünceleriniz neler?