Kapat

Neden futbol takimi olan Ajax"Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?

İddaa oynayan biri olarak merak ettim. Neden futbol takimi olan Ajax"Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?

Güncellemeler:
gençler kendim ürettim mantığı ile yaklaşmayın nette gördüm dikkatimi çekti yani :)

0|1
1|13

En İyi Erkek Görüşü

• Nike de nayk diye okunuyor
    Eminike de o zaman neden Emenayk diye okunmuyor?

0|0
    0|0
    • Bu arada bir düzeltme yapalım , ekstra bilgi olsun diye veriyorum yanlış anlaşılmasın ; yabancı diziler de veya filmlerde gördüysen onlar nike'yi nayk diye okumazlar. Doğrusu nǐːkɛː ( nayki) 'dir , aynı zamanda ismini Yunan zafer tanrıçasından alır , simgesi de tanrıçanın kanadıdır. :)

• İşte onun nedenini bilmiyorum , bizde sıkıntı var ; belki söylemesi daha kolay olduğu içindir :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 12

• Oturul internete "cevabi olmayan sacma sorular" mi yazdin? Cocuklugumuzda sorardik biz bunu ki Ajax temizlik urunu hala var mi o bile mechul.

0|0
    0|0
  • Ajax deyince aklıma bergamplar kluivertler geliyor hey gidi günler heyy

0|1
    0|0
  • Ajax hollandanın futbol takımlarından biri. Hollanda da flemenkçe konuşulur. Flemenkçe okunuşlara vakarsan j harfi 'yey' diye okunur , yani y sesi çıkarılır cümle içinde.

Temizlik malzemesi markası olan Ajax ise Amerilada kurulmuş olan Colgate'in alt kuruluşudur. İngilizcede de aynı harf 'jey' diye okunur , yani cümle içinde 'j' sesi çıkartılır.

Sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.

Bu Michael gibi , dillere göre maykıl da olur , mişel de , mikail de , mikhael de.

0|0
    0|0
  • Ne AYAKS sın kız sen (prdon abla :O ) :D :D

0|0
    0|0
  • sneijder niye türkiye gelince şinayder değilde sinayder diye okunuyorsa o da öyle salak bizim milletimiz ondan

0|0
    0|0
  • Ayak dendiğini senden duydum 😄 ben çevrem hep ajaks deriz.

0|0
    0|0
  • Biri from netherlands ondan olabilir.
    Özel isimler bulunduğu ülkenin diline göre telaffuz edilir.

0|0
    0|0
  • bu kız bir harika dostum

0|0
    0|0
  • okuluna git hadi

0|0
    0|0
  • işte tespit budur :D

0|0
    0|0
  • Sevil oyle okunmasi gerektigi icin olablirmi egitim sart. d

0|0
    0|0
  • Çünkü biri felemenkçe biri Türkçe olarak okuyoz mesala biz salam diyoz onlar niye salami diyo

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 1

• Ayaks bir zamanların yıldız takımlarından biriydi be.

0|0
    0|0
Yükleniyor...