Bu da mı tesadüf? Felsefesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Malumunuz belirli bir zümre her zaman bir şey göstererek

Buda mı tesadüf? Bak Allah var! şeklinde manasız bir çıkış yapıyor.

Allah'ı yani her dini ve inancı ele alırsak yaratıcıyı karpuz kabuğunda aramak, domatesin içinde aramak, bir çocuğun buruşuk bedeninde aramak Allah (Yaratıcı) ile alay etmek olmaz mı?

Bu derin(!) felsefeye nasıl bakıyorsunuz?

0|0
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• o senin saydıklarına yani(allah ı karpuz kabuğunda,domatesin içinde aramak...vb)tefekkür denir.

tefekkür,düşünmekdir.karpuzu örnek verdin düşünelim.yaradan ne güzel yaratmış dimi dışı yeşil içi kırmızı ve siyah çiğitleri var östelik şeker gibi tatlı dahası bunu biz insanlar için yaratmış...başka şeyleride bu şekilde düşünerek onun ne büyük yaratıcı ve merhamet sahibi olduğunu tefekkür edip kendimize biraz çeki düzen verebiliriz.bu allah la ,haşa alay etmek değildir bilakis allahın hoşuna gider ve bir ibadet şeklidir.zaten tefekkürü bırakdığımızdan yada bilmediğimizden bu hallerdeyiz.allah öyle merhamet sahibiki yinede kullarının özerinden yağmuru,karı,soğuğu,sıcağı ,elmayı,armudu,karpuzu,domatesi..(.örnekleri çuğalta biliriz),eksik etmiyor.

1|0
    0|0
    • hak tealayı basit tatminlerinize alet etmekten imtina ediniz kardeşim.yoksa allah benim diye karşınıza çıkmak durumunda kalacağım:(

• sen ne saçmaladın öyle yaa...şu cümlene bir açıklık getire bilirmisin. nedemek,basit tatminlere alet etmek..

Kızlar Ne Diyor 8

• saçma olan insanların bir şeyleri ispat etme çabası bence bunun en büyük nedeni aslında neye inandıklarını bilmemeleri ve aslında kendilerinin bile bundan yeterince emin olmamaları bir şekilde ispat ederek aslında bir nedeni var "boşuna inanmıyorum"u espoze etmeye çalışıyorlar bana kalırsa.

1|0
    1|0
  • allah bazen ben burdayim diyor.

1|0
    0|0
  • hmm bir de allah insanı ne güzel yaratmış bak bir değil de iki ağzımız olsa,kulaklarımız şurda değil de şurda olsa ne kadar çirkin olurduk şeklinde estetik tezleri var.

0|1
    0|0
  • Birde şöylesi var;

link

1|0
    0|0
  • öyle memeler var ki insana tanrı var dedirtiyor böyle mucizevi bir şey kendi kendine var olmuş olamaz.

0|0
    0|0
  • sen dini kullanıp saçmalayanlara bakarak inananların inancını çözümleyemezsin bence..

0|1
    1|0
    • İnancı sorgulamıyorum biraz dikkatli okursan idrak edersin.

İnanç adı üzerinde inanmakla ilgilidir sorgulanamaz.

• her alanda saçmalayanlar mevcut ki din ve inanç konusunda saçmalayanlar olması gayet normal..

yok fare olmuş, yok çarpılmış yok bilmem ne.yaratıcının senden istediği insani sınırlardır.. inançtır, imandır..

emin ol inanan, inanmayan herkes o insanlardan hoşlanmıyor emin olabilirsin..

• Onlar da ikna olmaya çalışıyor, emin değiller.

1|0
    0|0
  • Çok derin cidden. Dur 1 2 ay düşüneyim yazacağım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Felsefe derin değil ki.Gayet basit.Onu sen bulamazsın,bende bulamam.Onun yokluğunu veya varlığını kesinlikle kanıtlayamazsın.Unutma ki hayatta rastlantı diye birşey yoktur.Senin halen nefes alabilmen bile bir nedene bağlı iken rastlantıdan bahsedemezsin.İnsanların ne düşündüğü problem değil Allah'ın varlığını bildirmek kimsenin haddi değil,bilen kendisinde bulmalı.Daha derin felsefe soruları bul bana cevaplayayım.

0|0
    1|0
    • Eğer cümle içinde kelimeden sonra parantez içinde ünlem işareti varsa bunun manası alaylı bir dille yazıldığıdır. Felsefe ile alakalı sorular daha doğrusu yazışmalar buradan değil yerinden yapılır.

• Kafanı boşaltmak istersen manzaranın önüne geç.İçeceğini aç,çak bir sigara.Sonra konuş rüzgarla.Rüzgar yalan söylemez.Benim felsefemde bu.

• Bak şimdi hoş oldu işte :)

• züğürt tesellisi.

2|0
    1|0
  • Allah'ı dediğin gibi oralarda aramıyoruz ama her yarattığında eseri olduğunu düşünüyoruz sadece. Hem ben felsefelerden oldum olası nefret etmişimdir.

1|0
    2|1
  • Neden bir sigara yakmıyorsun.

1|0
    0|1
  • sadece sonuncu soruyu cevaplayasım geldi

bakmıyorum, gözümü yumuyorum

0|0
    0|0
  • bu da mı tesadüf diye bir şey yok, her şey tesadüftür

0|0
    0|0
  • kötü

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Bu derin felsefeye iğne deliğinden bakıyorum. Memeye can veren rabbım haleluyah...

0|0
    0|1
Yükleniyor...