Predestination filmi hakkındaki teorileriniz neler?

Predestination filmi hakkindaki teorileriniz neler?

Tek bir insanin zaman makinesi ile gecmisine gidip kendisini aydinlatmasi ve sonradan kendi gelecegine gidip yapacagi yanlisi engellemesi ve aslinda asil amac janenin zekasindan dolayi her donemde olmasini saglamakti gibi geliyor.

Kafamda deli sorular?

Güncellemeler:
eee filmi izleyen kimse yok mu?

0|0
8|23

En İyi Erkek Görüşü

• Bilim kurgu filmleri öncelikle tüm dünyevi önyargılar ve fikirlerden arınılarak izlenmeli;predestination'ı izleyip yorum olarak sineform sayfalarında hadis tartışmaları da gördüm;birbirini suçlayıp ateistliğe işi götüreni de... Bunların tamamı cehalet ve saygısızlığın ürünü.. Film yapılmış;türü bilim kurgu, sevmiyorsan izleme. Filme gelecek olursam ben gerçekten son dönemde yapılmış en detaylı ve kaliteli filmlerden biri olarak görüyorum Predestination'ı (KADER), makyajlar, filmin geçişleri ve gerçekten şaşırtıcı sonu... Sınırları çok da aşmadan işlenen çok farklı bir senaryo... Şiddetle tavsiye ederim; paylaşımınız için de tebrik ederim...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Flimin ana fikrini anlamak icin iki kez izledim ben en sonunda anladim nihayetinde...

zaman makinesi araciligi ile kendini tekrar ediyorsa
    sonundaki bombaciyi öldürmesi tuhaf oldu
    düzene aykiri :)

0|0
    0|0
    • filmde yaptığı herşey kendisineydi. ve son yolculukta geri dönüşü olmayacaktı biliyordu yani paradoksun bir parçası aslında :) artık o devam etmeyecekti. ondan sonraki kendisi devam edecekti ve vakti geldiğinde kendisi yine kendisini öldürecekti.

• ama iste o paradosksu neye göre devam ettiriyordu oda var yani..
      düzeni neden o an bozmak istedi ki

• düzen bozulmadıki.. onun arkasından diğeri geliyor. hastaneye yatan ameliyatla tekrar o olacak ve bu kısır döngüde tekra gün gelecek tekrar kendini vuracak. o kendisini vurduğu sırada kendisinin genç olanı hastanede tedavideydi yüz için

• Ben birşey anlayamadım o filmden, kendisiyle ilişkiye girip kendini çıkartması dışında tabiki :D

1|0
    0|0
    • İnsan kendine bunu yapar mi haklisin sende 😁😁😁

• ikincisi çekilmeli

0|0
    0|0
    • ikin

• ikincisi çekilmesi gibi bir durum söz konusu değil aslında. çünkü film bir paradoksu ele almış. ikincisi olsa tekerrürden ibaret olur

• ben çekerdim

• Ben beğenmedim.

0|0
    0|0
    • Neden peki? Filmde hosuna. gitmeyen noktalardan biraz bahseder misin?

• Kurgusu dusundurucu olmasi yeterli degil mi gayet surukleyici ve dusunerek izledigm bir filmdi tuhaf

• Kurgusu da pek hoşuma gitmedi iyi anlatamamışlar.

• ikaç gün önce izledim.. ikincisi olacağı sinyalini veriyo filmde. bekliyorum

dede paradoksu deniyomuş geçmişe gidip gelme olayına..

o kadının neden seçildiğini bilemem belki zekasından dolayı belki de tezgahı kuranların başka bir planı var.. görünürdeki plan suçu engellemek.. güzel filmdi..

ilk izleyince anlamamak normal çünkü film kısır döngüye giriyo.. nasıl ya dedirtiyo..

0|0
    0|0
    • ikincisi olmayacak filmin. bu tarz filmlerin ikincisi olmaz zaten çünkü bir kısır döngü vardı anlattı bitti.

• kadın yeni bir misyon yüklendi işe başladı film bitti
      bence ikincisi çekilir ve daha karmaşık bir şekilde kurgulanır.. kadın geçmişe gider kendinin hem babası hem dedesi hem çocuğu olur.. üstelik kendinden olur
      belli mi olur:)

• kadın zaten gelecekteki adamdı -_-

• Paradoksun dibine vurmuş bir film ama bence asıl anlatmak istediği yaşam boyu insanın kavgasının kendiyle olduğu. Farklı yaş aralıkları, dış görünüşler ve düşünce yapıları ile gördüğümüz baş rolümüz aslında tam bir kedi fare kovalamacası içinde hep kendi peşinde. Dediğim gibi insanın temel mücadelesinin kendisi ile olduğu vurgulanmış

0|0
    0|0
  • izledim güzeldi yazılımın ıcındekı kucuk bır program gıbı dönguye almıs kendını

0|0
    0|0
  • Şahsen beğendim farklı bir bakış açısı fakat kısır döngü

0|0
    0|0
  • izleyelim

0|0
    0|0
  • paradokslea kafamı karıştırdı başlangıcı falan

0|0
    0|0
    • Filmi seyrettin mi? Yorumun ne tam olarak?

• Baslangici yok gibi yani neresi baslangic belli degil.

• aynen orda kafam karıştı

• daha izlemedim

0|0
    0|0
  • ne alakası varr cengizzzzzz :)

0|0
    0|0
  • Kurgusu güzeldi. Hersey kendi içinde bir kısır döngü sanki ucu olmayan halka gibi. Bu bir paradoks degil zamanin bir boyut oldugunu anlatan bir film

0|0
    0|0
    • dede paradoksu hatta ismi.. zamanda yolculuktan bahsedilen bir paradoks bir araştırmanızı tavsiye ederim :)

• Ok haklisin o sekilde geciyor ama paradoks kelimesini kullanmak pek dogru olmamis paradoks farkli bir sey

• hmm şikayetini hemen gönderiyorum buna bir daha dede paradoksu demesinler. onlar bilememiş paradoksun çok farklı birşey olduğunu, hatalarını mazur gör aman diyim büyüklük sende kalsın yinede :D

• sapık bir film kendisiyle ilişkiye giriyor kendisini kendisi hamile bırakıyor yemişim makinasını sapıkça konulu bir film

0|0
    0|1
  • 2 kez izledim güzeldi. Zaman makinesi olmasaydı farklı bir şekilde bağlasaydı daha iyi olurdu. Senaryoda zaman makinesi gibi bir şeyin olması paradoksun dozunu azaltmış. Onun dısında muhteşemdi :)

0|0
    0|0
  • karışık bir film ama baskasına anlatmak istesen anlatamazsın o derece

0|0
    0|0
  • bence senin fikrin kesinlikle mantıklı olan. katılıyorum söylediklerine

0|0
    0|0
  • Film zaman yolculuğu ve paradoksu anlatıyor işte. Bu filmi bne önermiştim sana.

0|0
    0|0
  • Filmin adını Türkçe'ye çevirecek olursak "Kendisini şaapan adam" diyebiliriz :)

0|0
    0|0
  • Kendi kuyruğunu yiyen yılanın kısır döngüsü

0|0
    0|0
  • Paradokslar...

0|0
    0|0
  • paralel evrenler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Filmde paradoksu finale yaklaşmadan çok önce çözdüğüm için (patlama sahnesinin ikinci gosterilisinde, o yüzün kadına ait olduğunu fark etmekle teorilerim çorap sokugu gibi geldi) filmi ikinci kez izleyen arkadaşım baya şaşırdıydı :)) Paradoksun doğum anına gideceğini tahmin edememiştim ama. Başarılı bir film. Tekrar izlenir. Hatirlattigin icin thanks :)

0|0
    0|0
    • bende yorumun için teşekkür ederim :)

• :) Başlangıç noktası garibime gitmişti ama. Sonra big bang ve 4 boyutlu süpernova teorileri geldi aklıma. Sonucunda, uyumayı daha mantıklı bulmuştum. Bir paradoks da beni sarmasın, diyerekten (Geç yatıp sabah uyanamamak, gibi :))

• Başlangıç belli olmadığı için taslar yerine oturmuyor ama ben senin nicki ve resmi görünce soruya odaklanamiyorum ki cengizzzz hic gelmiyon eve :)

0|0
    0|0
    • Baslangici disinda Hersey oturmus durumda aslindA. Sadece ilk jane nasil geldi nasil oldu bu muamma

• Gökten zembille inmiş mübarek kendi kendinden çocuk yaptı daha ne olsun filmde yönetmene baya küfür ettim ama :)

• All your zombies ten uyarlanan film. Bunu izledikten sonra 1 saat boyunca arkadaşlarla tartıştığımız sonunda bir yere varamadığımız ciddi anlamda kafa yakıcı filmlerden yinede çok iyiydi. Sürekli noldu diye düşünmeden edemiyorsun filmi izlerken ve film bitiyor. Sonu olmayan sürekli tekrarlanan paradoks. Başlangıcını çözemedim bide ama ciddi anlamda 1-2 gün kafama takılmıştı :D

0|0
    0|0
  • çok güzeldi.. izledim bu film kaçmaz

0|0
    0|0
  • Senaryo olarak iyi de sacmalik otesi

0|0
    0|0
    • filmi beğenmedin mi?

• Beğendim ama izledikten sonra bu neydi * dedim :D

• düşündürüyor olması güzel. aslında film 1950de ortaya atılan dede paradoksunu işliyor. güzelde işlemiş kafalar bir milyon ayrılıyoruz :)

• Izlemedim

0|0
    0|0
  • fazla takılmamak gerek yoksa çıkmaza gireriz

0|0
    0|0
  • Oo super konusu izlemeliyim

0|0
    0|0
Yükleniyor...