İstanbul'da nereleri gezmeliyim?

İstanbul geldim ama hic doya doya çok fazla gezme şansım olmadı. Bu yaz gelmeyi düşünüyorum. Nereleri gezmeliyim?

0|0
6|40

En İyi Erkek Görüşü

• İstanbul sokaklarından dolaşmak sanki o tarihi anlamaktır. İstanbul u gezmeden önce tarihini oku daha sonra sokaklar sana manalı gelecek ve doya doya gezeceksin.
    Topkapı Sarayı nın içinde Osmanlı ruhunu ve bedeviyeyinin , kutsal emanetleri
    Ayasofyada 4. yy dan beri 3 imparotorluğun önemli ruhunu
    Sultanahmetten yükselen Allahu Ekber Sesini
    YEretaban SArnıcında ki Muazzam sanatkarlığı
    Süleymaniye deki MimarSinanın Ustalığı
    Çamlıca Tepesinde dostlarla içilen çay
    Eyüp Sultan Caminde kılınan sabah namazı
    Yuşa Tepesinde ki pazar sabah namazı ve kahvaltısı
    Adalarda Bir günlüğünde şehirden kaçarak bisiklete binmeyi
    Taksim İstikal sokaklarından farklı medeniyet ve kültürlerin zenginliğini
    Fatih Çarşamba Sokağında İsmailağa camiinde bir vakit namazı ve orada ki kitapçılarla hasbihal
    Kız kulesine karşı yürümek

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 39

• Sanah Sarıyer e börek yemeye git
    Kireçburnu sahilinde turla
    Eminönüne gel, galata köprüsü altında Yunus Balıkta (içkisiz tek yer bildiğim kadarıyla ordaki balıkçılRda) balık ye
    Gülhane parkını gez Sirkecide
    Ayasofyaya gülhane parkından çıkar çıkmaz soldaki dar Kirazlımescit sokağından çık. Ayasofyayı gez meydanda otur seyret. Sultanahmeti gez. Anıtlar var meydanda tarihi, onları incele. Topkapı sarayını, yerebatan sarnıcını da gezebilirsin.
    Sultanahmetten Cağaloğluna yürü bikaç güzel kitap al. Cağaloğlu yokuşu dan sirkeciye vapurlara gel. Harem vapurunda üst katta otur. Kahve içerken manzarayı seyret, kitaplRa göz gezdir. Harem sahilden kız kulesine yürü gün batımını izle salacak sahilinde kız kulesine karşı. yürüyerek üsküdara gel. Çamlıcaya çık geceyi ve manzarayı seyrederken akşam yemeğini orada ye. Bol bol resimler çek. Tanımadığın biri şeker verirse de alma ;))

Arkası yarın. Ben Yazarken yoruldum resmen. sen gezerken canın çıkar kesin

0|0
    0|0
  • Büyük adaya git vapurdan indiğin gibi az ilerde sağdan bir dondurma al güzeldir orası daha sonra ister bisiklet istersen faytonla büyük tur yap bence bisiklet al adanın tam arkasında Moğollar grubunun eski bateristi vardır otur onu al karşına sohbet et çay bahçesi var herkes bilmez çok nezih bir sohbeti vardır bisikletle geri dön teslim et prenses koyuna git terlemis olursun güzel bir deniz sefası yap ama zamanin kalirsa aya yorgi klisesine de çık adada kalmicam dersen dön kabatasta in kurucesmeye geç assk cafe de denize nazır bir yorgunluk kahvesi iç evine ya da oteline dön diğer gün de görsel gezi yaparsın müze cami klise vs.

0|0
    0|0
  • üsküdarı gez oradan kız kulesi yap
    kadıköye geç kadıköyde gez sonra çık modaya oradan yap bir adalar
    sonra geç karsıya önce bir bebek sahili turla sonra ortaköye in orayı gez
    oradan taksime geç taksimi ve istiklali gez oradan galata kulesi yap sonra eminönüne geç oraları gez sonra kapalı carsıya geç
    herhalde kısa süre için bunlar yeter :D

1|0
    0|0
  • topkapı sarayını gezmeden ölmemeli bir türk

0|0
    0|0
  • Ayasoyfa, Yere batan sarnıcı aklıma bir çok yer gelmesi lazım ama gelmiyor üstelik kent kültürü dersini gördüm :(

0|0
    0|0
  • ilk önce anadolu yakasını gez sonrakı gun avrupa yakası

0|0
    0|0
  • Eminönü, çok truist çeker.

0|0
    0|0
  • Heryeri gez İstanbul kazan sen kepçe !

0|0
    0|0
  • Ya ne eminonusi ne taksimi gel sen anadolu hisarina cik bogaz manzarasinda nargile kahve tadina bak. Beykozu gez.

0|0
    0|0
  • adalar

0|0
    0|0
  • Kadıköy olmazsa olmazı istanbulun ve fethipaşa korusundada bir kahvalti veya kahve icmeye gidebilirsin orasıda uskudardadır aksam camlicaya gidip istanbulu seuredebilirsin

0|0
    0|0
  • tek başına tadı çıkmaz istanbul'un, birini bul bence

0|0
    0|0
    • Tek basima gitmicem zaten :)))

• Her yeri gezilmeli.

0|0
    0|0
  • Tarlabaşı
    Kuş Tepe.
    Sarı gazi.

0|0
    0|0
  • Dudullu fındıklı çöpleri harika kokar vanilya aromalı istanbula bir kere gittim başkada gitmem uçağın ya da helikopterin varsa gidebilirsin

0|0
    0|0
  • nerdesin tam olarak bilemem ama zamanın varsa eminönünden başla taksime dogru gez bir gününü tamamen adalara ayır adaları gez cok guzel ilgi cekici bir yer pişman olmazsın (:

0|0
    0|0
  • Ortaköyde kumpir yiyebilirsin ve galataya kesinlikle çık ama kafelere oturmanı tavsiye etmem mönüler bayaaa tuzlu :)
    Hava kararınca pier lotide mutlaka yorgunluk kahvesi içmen lazım. :)

0|0
    0|0
  • Eminonune git bir balik ye sonra bogaz turu yap ayasofya kapali carsi akvaryum falan takilya her yeri guzel

0|0
    0|0
  • Merak ettiğin ve ilgi alanın olan her yeri

0|0
    0|0
  • benim ev çok iyi mesela kesin görmelisin ashdgasdc

0|0
    0|0
  • Istanbula gel de önce

0|0
    0|0
  • Adalar, Modalar, Sultanahmet civarı ve Taksim.

0|0
    0|0
  • kurtulus, kustepe, gaziosmanpasa, gulsuyu, dolapdere, tarlabasi, hacihusrev, gazi mah
    buralara git super yerler

0|0
    0|0
  • gazi mahallesi, sultangazi, sarıgazi, okmeydanı, gülsuyu ve birlik mahalesi

0|0
    0|0
  • Şirinevler, bu aralar acaip arap rüzgarı esiyor kültürel açıdan farklılıklar yaşatır

0|0
    0|0
  • sultanahmet...

0|0
    0|0
  • :D bihter cakllıt diye okuyan ve resimdekini bihter sanan tek benmiyim :D

1|0
    0|0
    • Yok artik:)

• :D valla öyle ya utandım kendimden sonra, kafam nasıl calışıyor ah benim kafam

• Kıraça uğra panpa :D

0|0
    0|0
  • Fikirtepe
    Dolapdere
    Kasımpaşa
    İstanbulun en nezih yerleridir gezebilirsn :)

0|0
    0|0
  • sultanahmet-taksim-topkapi sarayi-karakoy-uskudar moda-kiz kulesi

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 6

• bence önce galata kulesini ve çevresini dolaş, ordan taksime git ve kulaklığını takıp istiklali bastan sona yürü. Eğer kitap seviyorsan orda eski bir pasaj var tavsiye ederim uğra.:) Başka bir günde sultanahmete git, ara sokaklarında gez resim çek, turistlerle konusmaya çalış.

0|0
    0|0
  • Bence sen Ankaraya gel birak İstanbulu

0|0
    0|0
  • galatayada çık bence İstanbul ayağının altında :D

0|0
    0|0
  • Topkapı Sarayı, Eminönü.

0|0
    0|0
  • Kız kulesiniiiiii :-)