Sonu "oğlu" ile biten soy ismi zenginlik belirtisi mi, amaç nedir? Sizce de garip değil mi :)

oğlu ile biten soyadları adeta dizilerin olmazsa olmazı yöreoğlu,zerda da vardı bir zamanlar eroğlu,sarrafoğlu,ateşoğlu(bir Türk sinemasında vardı) niye bu sonu oğlu ile biten soy ismi zenginlik belirtisi mi amaç nedir çok merak ediyorum :)

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Soyadı 'Köroğlu' olan bi öğrencim çeviri ödevinin altına soyadını 'Blindson' olarak yazıyorsa, milletçe doğru yolda ilerliyoruz demektir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• oğlu ibaresi çoook eskilerden gelir. Soyadı koyabilmek için herkes yaptığı mesleğe "oğlu" şeklinde ek yapıp soy isim yapmış.

0|0
    0|0
  • cumhuriyetten önce soyismini normal halk ahalisi kullanmıyordu , ama türkmen ve arap derebeylik aşiret olanlar -oğlu , kars aşireti ve azerbeycan tarafından göç eden türkmenler azeriler -zade ermeni aileleri yan . -gil eki de kullanılıyor. bu aileler aile miraslarıyla zaten cumhuriyet döneminde de zengin bir yaşam sürdüler . Filmi dizisi çekilen kitaplar da o dönemde gerçekten yaşamış aileler üzerine kurulu olduğu için böyle

0|0
    0|0
  • bana tuhaf geliyor ben kızı ile biten soyad duymadım.fakat zenginlik yada sohrette icermiyor.dikkat cekmek icin yapilmis gibi.feministler buna karsi ciksalar haklilar pozitif ayrimciliga girse yeridir.

0|0
    0|0
  • Uzun soyadlar zenginlik göstergesi gibi.

0|0
    0|0
  • oğlu olduğu için olabilir :) ailenin ondan büyük fertleri bilindikse ondan oğlu deniyordur :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Hiç düşünmemiştim

0|0
    0|0
Yükleniyor...